11.8.2022 | Svátek má Zuzana


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Covid a Faustovo prokletí

Příběh doktora Fausta je dostatečně známý, a proto ho připomenu jen několika slovy, abych osvítil jeho podstatu. Doktor Johann Faust tak silně prahnul po vědění, že se spolčil s ďáblem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hruška 8.1.2021 6:07

A Boublíkovou taky předběhnu aby se na ní nedostalo! Nazdárek.

J. Hruška 8.1.2021 6:16

A ještě něco, "peníze zmůžou všechno", zvláště ty špinavé, kdo jich má dost? A "jak chutná moc" - - bezmocných? Spokojené zažívání přeje Jóžín.

J. Jirka 8.1.2021 9:50

Rozbitá mrtvá těla zemřelých při havárii se neukazují v mainstreamových médiích, ale v jiných, zcela veřejně přístupných zákoutích webu si pohledů na ně můžete užít až až.

Ale obrázky mrazáků plných mrtvol, případně lidí, dusících se a umírajících na ventilátorech nenajdete ani tam. Dokonce ani na darkwebu ne...

Na jaře se rouškomilové pokoušeli děsit lidi obrázky stovek rakví (Španělsko), přeplněných nemocnic (Itálie), hromadných hrobů a mrtvol naskládaných v mrazácích (USA), ale potom, co všechno tohle bylo během chvilky odhaleno jako podvod, už se o to ani nepokoušejí a spoléhají jen na primitivní strašení.

I to přeplněné ostravské krematorium je svým způsobem podvod, protože dnes už je veřejným tajemsvím, že tam jako "melouch" zpopelňují nebožtíky z Polska.

Š. Hašek 8.1.2021 11:17

Přesné.

P. Boublíková 8.1.2021 11:52

Jistě, všechno je podvod, žádný covid ani neexistuje ;-D

J. Matuška 8.1.2021 13:58

Ad 11:52 Paní doktorko, touhle reakcí jste si u mě hodně pokazila renomé... /Inf. o zpopelňování polských nebožtíků je nebo není pravda - o to kráčí, že.../:-(

P. Boublíková 8.1.2021 15:29

To se fakt musím věčně hádat s blbama?

Ostravské krematorium dříve stíhalo a teď nestíhá, vůbec nezáleží na tom, odkud bere nebožtíky. V Polsku je taky covid.

J. Jirka 8.1.2021 16:25

Otázkou ovšem je, kdo je v té hádce blbem, protože pomalu, ale jistě, se rafička vážky blbství přechyluje na stranu rouškomilů...

Ostravské krematorium dříve stíhalo? Vy už lžete víc než Šejna... :-/

Hygienička Rážová: Krematoria mají dostatečnou kapacitu. Ostrava má problémy i mimo covid

https://bit.ly/39hS5Id

P. Boublíková 8.1.2021 18:36

Jasně, mrazící návěsy s mrtvolami tam stojí odjakživa.

J. Jirka 8.1.2021 16:18

Celodenní testování na poště Brno Hlavní nádraží ukázalo, že ačkoli během jednoho pracovního dne tudy prošlo více než 2.600 lidí, za celou tu dobu nebyl ani ve vzduchu, ani na žádném z dvaceti testovaných povrchů žádný koronavirus nalezen. ;-D

https://www.youtube.com/watch?v=1yXyGybiSnY

J. Kadeřábek 8.1.2021 13:15

Madam ročně tu zemře 110 000 tisíc lidí bez valného zájmu médií. Tak pokud po tom toužíte požádejte ČT aby každý rok věnovala tomuto tématu svoji pozornost. Vidím to asi takto: Je 6 hodin ráno a máme zde hezkých prvních 12 mrtvých (průměrně zemře 300 lidí i bez pomoci čínského viru). Dnes se hlavní hygienička vyjádřila, že Ostrava má každoročně v období vyšších úmrtností tj. každý podzim a zimu problém s kapacitou kremaček. Ale až letos se z toho dělá aféra a senzace.

Š. Hašek 8.1.2021 14:22

R^R^R^

R. Vacek 8.1.2021 5:12

Je vidět, jak jsou někteří lidé neschopni porovnávat rizika. U covidu víme, že může vést ke smrti a trvalým následkům v podstatně vyšším poměru (několik řádů) než očkování a přesto jsou někteří ochotni dobrovolně si vybrat tu horší variantu.

R. Langer 8.1.2021 5:39

Tak to je potom všechno v nejlepším pořádku. Pokud si tedy opravdu mohou vybrat. A vaše teorie o tom, co je horší, si laskavě strčte někam. :-P

H. Paculová 8.1.2021 8:50

Veškeré obyvatelstvo našeho státu si v tomto případě může svobodně vybrat. Máme nový zákon na očkování, kde se praví, že očkování proti nemoci zvané covid-19 je zdarma a nepovinné.

P. Moravčík 8.1.2021 9:25

Masové odmietnutie očkovania prinesie riziko, že zaočkovanie ostane "plácnutím do vody", teda neprinesie žiadaný efekt zastavenia šírenia infekcie a odporcovia sa zbláznia od radosti. S ľudskou nedôverou je márny boj a médiá to ešte viac komplikujú. Nepamätám si, že by sme nastupovali na stupienok v školskej triede pred lekára v dese, či nebudeme tí, čo po Sabinovej perorálnej vakcíne ochorejú. V USA pri testovaní dostal jeden príjemca postvakcinačnú obrnu. Neviem si predstaviť, čo by sa na základe tohto dialo dnes, ale pravdepodobne by sa s vaničkou vylialo aj dieťa.

Š. Hašek 8.1.2021 11:18

Není očkování jako očkování.

Očkovací průkaz mám v pořádku.

P. Moravčík 8.1.2021 12:56

Myslel som síce na niečo iné, ale asi som sa nevyjadril presne. Včera večer som si však dal jahodový kompót, tak si na vyjadrenie budeme musieť ešte chvíľu počkať.:-)Ja očkovací preukaz nemám, u nás sa to zatiaľ nenosí, stačí záznam u obvodnej, ale asi vás dobehneme. Ale myslím, že sa okolo celej veci urobilo také haló, že na prijatie pokojného, bezkonfliktného a konsenzuálne prijatého opatrenia môžeme zabudnúť. Dosť pochybné diskusie na nete vedú len k tomu, že ľudia začínajú vidieť červeno, nie sú ochotní ani prehodnocovať svoj starý, ale petrifikovaný názor vo vzťahu k novým faktom. Výsledkom je, že pribúdajú váhavci alebo priamo odmietajúci akýkoľvek pokus o riešenie. Dnes som sa dožral tak, že už Za posledné dva týždne sa tu dookola mláti prázdna slama a jediné novinky sú ďalšie a ďalšie nezmysly - včera Boháček s tým zodieraním sliznice u detí tomu nasadil korunu. Asi nevie, že sa ster slizníc praktikuje desaťročia. Počkám si ešte, kedy do toho zahrnie aj doslovný zoškrab sliznice materničného krčka, ten bojovník bez vedomostí, ale majiteľ jedinej pravdy, ktorý úspešne odoláva pokusom upozorniť ho na to, že stále dookola opakuje tie isté hlúposti. Stačilo.

Skrátené (© Hašek).

I. Polák 8.1.2021 4:13

Sars-cov-2 prý může mít vliv na mozek. Jste jeden pokusný králík, který ho už prodělal...

V. Sember 8.1.2021 1:00

"Ta vede proti vakcinaci boj a zde je třeba citovat Voskovce a Wericha, že to dělají částečně z blbosti a částečně za cizí peníze."

Anebo: Ta vede za vakcinaci boj a zde je třeba citovat Voskovce a Wericha, že to dělají částečně z blbosti a částečně za cizí peníze.

Nepotřebuji se nechat násilně vakcinovat nějakým sajrajtem, o němž nevím, co se mnou může udělat. Koronavirus se mnou zatím neudělal vůbec nic, a pokud si udržím imunitní systém v pohotovosti, s čímž nemám žádný problém, tak nemá šanci stejně jako mraky jiných nebezpečných virů či baktérií.

Nejsem pokusný králík.

Nicméně není vyloučeno, že vakcinace proti uměle vypuštěnému koronáči by mohla zabránit přemnožení lidstva.

https://www.worldometers.info/cz/

V tom případě souhlasím, ale roli pokusného králíka v tom hrát nehodlám. Jednoho Lucifera k tomu nepotřebujete. Pokusných králíků je tady víc než dost:-P

J. Hruška 8.1.2021 5:59

A to já se očkovat dám a budu předbíhat ze všech sil abych aspoň jednu dávku přednostně zabral těm pitomcům co vidí světlo na konci tunelu. A ptám se Nefa Astona jestli mě ve frontě pustí před sebe a dá mi přednost při poslední dávce v lékárně. Jinak ho kopnu do kotníku. Jsem zhruba stejně stár a silný. Babiš a Blatný už zavčas předběhli dva potřebné ohražené. My přestárlý plebs musíme počkat na logistiku obchodu s narkotiky naděje. Zdař Bůh.

I. Lyčka 8.1.2021 11:53

Kdyby nebylo pokusných králíků, tak se dodnes léčíte zaříkáním, vykuřováním a modlitbami.