1.10.2022 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Covid a Faustovo prokletí

Příběh doktora Fausta je dostatečně známý, a proto ho připomenu jen několika slovy, abych osvítil jeho podstatu. Doktor Johann Faust tak silně prahnul po vědění, že se spolčil s ďáblem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. David 8.1.2021 22:28

Jestliže značná část odborníků před vakcinací neodzkoušeným svinstvem varuje a zbývající část z obav o svou licenci mlčí, pak mě žádný slouha farmaceutické mafie, ani Neff o očkování proti Covidu nepřesvědčí!

J. Pankovic 8.1.2021 18:34

I kdybych de teoreticky chtel nechat zaočkovat, tan budu mit termin nekdy v kvetnu :-)

Š. Hašek 8.1.2021 18:44

Tak to já (taky teoreticky) jsem úplně v pytli. Občanka by mě šoupla dopředu ...... ale moje zdravotní karta/osobní váha/necukr říkají, že si počkám.

Ale nevím, jestli by se nahlášení asi pěti fiktivních chorob důkladně kontrolovalo. Prej po petroleji je horečka jak z praku.

Poslední chřipku jsem měl někdy v říjnu. Takže mě zavřou, že zbytečně zahlcuju ten bukovací system.

J. Trávníček 8.1.2021 17:50

Vážený pane Neffe,

především bych Vám chtěl poslat upřímné PF.

Čtu denně Neviditelného psa a Vás si osobně vážím, stejně, jako jsem si vážil Vašeho otce.

Jsem ročník 1948 a po skončení mé hudební kariéry jsem několik let pracoval v nejčtenějších regionálních novinách. Kromě zpravodajství jsem měl na starosti komentáře, kterými jsem si znepřátelil hodně vlivných spoluobčanů, neboť jsem si často pustil "ústa na špacír" (teď jsou spolehlivě ukryté pod rouškou). Proto jsem se rozhodl při odchodu do starobního důchodu, že už nikdy nic nezveřejním.

Nyní, po dvaceti letech, udělám výjimku. K tomu mě přiměl Váš souboj s panem Jaklem.

Jak jsem zmínil, vaše otvíráky jsem četl pravidelně a nevěřil jsem svým očím, jak byla vedena vaše diskuze.

Bohužel především z Vaší strany.

Místo plodné výměny názorů dvou výjimečných psavců, podložených fakty, jste se uchýlil k podpásovkám, na které jsem u Vás nebyl zvyklý.

Nejvíc mě však zasáhlo Vaše nepochopení základní premisy vašeho sporu. Jako sláma z bot z něj trčela nevyslovená snaha očkovat za každou cenu. Přitom pan Jakl několikrát zmínil, že případným dobrovolně povinným očkováním by byl porušen zakladní demokratický postulát - osobní svoboda jednotlivce. Dále mě překvapily emoce, které z Vašeho projevu přímo sálaly. Přitom si musíme přiznat, že emoce jsou, v politice obzvlášť, pouze na škodu. Vaše argumentace mi připomínala Vaše kolegy novináře, kteří pro hanlivé urážení místo faktů nejdou daleko. Každý svobodný občan má právo na svůj názor a neměl by za něj trpět.

Mám ho taky. Pokud se nechám očkovat, bude to mé rozhodnutí a především dobrovolné.

V. Novák 8.1.2021 16:30

Odpor proti očkování přece způsobili ruští boti a trollové, jak zjistili vědci z Univerzity George Washingtona v USA - a to tak, že zločinně tweetují jak proti, tak pro očkování!

To byste měl vědět Astone!

H. Paculová 8.1.2021 15:33

Dobrá zpráva: nový výzkum ukazuje, že vakcína od Pfizeru a BioNTechu chrání i proti dvěma mutacím koronaviru SARS-CoV-2, které se nezávisle objevily v Jižní Africe v Anglii. O studii zveřejněné na webu Biorxiv informovala agentura AP.

Š. Hašek 8.1.2021 18:30

Předpokládejme, že ten výzkum si zaplatily obě jmenované firmy. Za úspěch 100 000 000 000 dolarů to stojí. "Vyzkoumat" něco navíc.

Zatím to vypadá, že proti viru a mutacím chrání lidé sami sebe, svým organismem, celkem zdatně, cca v 996 případech z 1000.

10 500 000/12 800/9 měsíců.

Proč by se neměly objevovat mutace na rozličných místech??? Myslíte, že viři si telefonují? Světe, div se!

P. Zinga 8.1.2021 14:33

Z etických důvodů nelze ukazovat žádné umírající! Proč by to u covidu mělo být jiné? Jděte už do háje s covidem, mrtvola jako mrtvola (pokud to není blízký, a jedno, na co umřel)

Morální vydírání nastupuje tam, kde schází argumenty.

P. Černý 8.1.2021 13:48

To, čemu dnes evidentně čelíme, je masová mediální debilizace společnosti. Pokud si dnes významná část obyvatelstva nechá od různých pochybných existencí nakukat, že nošení roušek roušek škodí zdraví a zotročuje lidí, co asi tak lze očekávat v případě očkování?

Š. Hašek 8.1.2021 14:19

Nošení roušek v tramvajích, obchodech, dokonce na chodníku, ....... to je značná mediální debilizace společnosti. Rovněž všeliké zprávy o rakvích a statisících zemřelých po ulicích. Celostránkové reportáže o herečkách, kterým bylo "fakt blbě". Namátkou.

Doufám, že jste si všiml, že nepíši o absolutní nepotřebnosti roušek.

V případě běžného penzisty v lese, který se nemůže pořádně ani nadechnout, můžeme mluvit i o škodlivosti roušky.

Vy se necháte (za dva - tři roky po objevení viru) očkovat?

H. Paculová 8.1.2021 15:37

Dejte sem citaci nějakého hygienika, nebo třeba zdravotníka, který nabádal důchodce, aby na houbách, když chodí po lese sami jen s kudlou a košíkem, nosili nějakou roušku. Fakt se těším, jak si počtu...

I. Schlägel 8.1.2021 17:38

To se načekáte...;-)

Š. Hašek 8.1.2021 18:38

Dobrý večer,

byl jste na testu? Víte doufám, že negativní platí několik hodin??? A pozitivní neříká taky skoro nic?

Š. Hašek 8.1.2021 18:36

Pan Černý psal o masové debilizaci společnosti. Tam hledejte důvod. Začněte Blatným, třeba.

Ten čaroděj se přímo vyžívá v tom, že buší všem do hlav minutové počty nějakých výtěrů z nosu! Důchodci jsou všelijací.

Jsem na penzi. Smrkám dobře.

P. Zinga 8.1.2021 14:34

Vám, pane Černý, už strach ochromil mozek. A jak říká lidová moudrost, STRACH JE ŠPATNÝ RÁDCE.

V. Sember 8.1.2021 14:37

Nošení roušek je samozřejmě masová debilizace, manipulace a tragikomická kapitulace. Očkování není nesmysl. To současné proti koronáči však připomíná paranoiu. Nic nezmění na tom, že v nás koluje nějaký nový virus, který si z toho může dělat akorát legraci.

Žijeme v jednadvacátém století, létáme do vesmíru, budujeme urychlovače, termojaderné elektrárny (k dispozici budou asi za tři sta let nebo později), zkoumáme elementární částice atd. Už skoro do puntíku známe lidský i nelidský genom, píší se o tom mraky vědeckých článků. Ovládáme kvantovou fyziku, teorii relativity, v laboratořích umíme stvořit jakoukoli buňku, jakýkoli drobný organismus včetně virů atd.

A teď tady pobíháme s náhubky, zavíráme restaurace, likvidujeme živnostníky, zakazujeme lidem normálně pracovat, normálně žít, hůře než ve středověku.

A při té vší debilizaci se nám stále daří zaplevelovat planetu Zemi lidskou populací

https://www.worldometers.info/cz/

Tohle by nevymyslel ani Chocholoušek:-P

J. Kadeřábek 8.1.2021 13:07

Jestli má někoho přesvědčit názor laika, zejména ve stejný den, kdy náš zpěvák a exministr musel napomenout jiného lékaře, ministra aby nešířil bludy, pak tento článek je ukázkou mletí prázdné slámy. Jediná správná věta zní, že kromě vakcíny nabuzuje imunitu i prodělaná nemoc z čínského dárku a tím autor nechtěně nastoluje otázku jak se bude zjišťovat kdo vakcínu potřebuje a kdo ne, protože má vlastní imunitu. A hned odpovím, nijak. A může taková vakcinace již imunizovaného poškodit? Nikdo neumí pravdivě odpovědět. Takže agitka se míjí účinkem.;-D

J. Matuška 8.1.2021 13:49

Ad 13:07 R^

Š. Hašek 8.1.2021 14:20

R^

P. Boublíková 8.1.2021 15:26

Může nová nákaza covidem poškodit toho, kdo covid prodělal?

Proč by měla vakcína působit na imunního vůči covidu hůře než covid? 8-o8-o8-o

Z. Roller 8.1.2021 12:22

Kdysi jsem si listoval prvorepublikovými magazíny a zapamatoval si vtip: "Tak vy jste si zlomil nohu na náledí? A byl jste letos očkován?" "Ano, byl." "Tak vidíte, to máte z toho!" Přeji všem, kteří žijí na placaté zemi, vyhýbají se chemtrails a děsí se očkování, krásný den!

H. Paculová 8.1.2021 15:40

To je fakt dobrý R^:-)

J. Ptáček 8.1.2021 9:09

Kdysi za doktora Fausta duchové, později přejmenovaní na fámy, teď moderně na hoaxy. Pustí se do světa a vyvolají zlo. Jak to říká sám doktor Faust:

"Duchů, jež jsem vyvolal, teď nemohu se zbýti".

Nic nového pod sluncem. Jen je, díky moderní technice, toto zlo rychlejší a hlavně nebezpečnější. A spousta slušných lidí je ustrašenější.

V. Mertan 8.1.2021 8:47

Zatiaľ je rýchlosť premorovania značne rýchlejšia ako očkovanie. Zdá sa mi, že sa to tak skoro nezmení či už v Čechách alebo na Slovensku. Rád by som sa mýlil.

J. Kadeřábek 8.1.2021 13:09

Nedávno jsme (podle testů) byli na třetině teď už na polovině. Ještě pár měsíců a budeme mít téměř všichni vlastní imunitu. A do toho příjde kampaň na očkování s křížkem po funusu.;-D

J. Matuška 8.1.2021 13:51

Ad 13:09 R^

J. Nevrkla 8.1.2021 8:21

Částečně tu pandemii zastaví nemoc, částečně očkování? Autor se tedy domnívá, že bez očkování se tomu nikdo neubrani? Jak na to přišel? Už by měl přestat blbnout a věnovat se tématům, kterým rozumí. Už je té demagogie dávno příliš.

Š. Hašek 8.1.2021 11:16

Vidím to stejně.

J. Matuška 8.1.2021 13:53

Ad 8:21 R^

P. Boublíková 8.1.2021 5:26

Co oči nevidí, srdce nebolí. Z etických důvodů není možné ukazovat na fotkách nebo na filmovém záznamu rozbitá mrtvá těla zemřelých při havárii, ukáže se nanejvýš to sešrotované auto. Z etických důvodů není možné filmovat pacienty s covidem, jak se dusí a umírají na ventilátorech, ale ono by to dost pomohlo. Z etických důvodů není možné nafotit nebožtíky naskládané v mrazícím přívěsu před ostravským krematoriem, ukáže se jen ten přívěs, ve kterém mohou být chlazená kuřata.

A naopak: kdykoliv se psávalo na Lidovkách nebo idnes o očkování dětí (třeba proti těm spalničkám), používala se bůhvíproč ilustrační fotka asi dvouleté holčičky, která při očkování řve a pláče, jako by ji na nože brali. Přitom články chtěly očkování podpořit. Přitom očkování nebolí ani trochu, jehly jsou tak tenké a ostré, že vpich není vůbec cítit. Bolelo kdysi, když se nepoužívaly jednorázové jehly, nýbrž se sterilizovaly a používaly opakovaně, dokud nebyly tupé jako klacek.

Ze stejného ranku je nepodařená reklama na očkování proti covidu se zelenou rukavicí a jehlou, která nutně navozuje představu něčeho nepříjemného až patologického. Dalším "logickým" krokem lidské mysli je totiž úvaha o tom, že v té injekci je nějaké svinstvo.