16.7.2020 | Svátek má Luboš


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Bok 1.7.2020 23:52

Problém je, že tenhle virus je mimořádně nakažlivý a funguje za jakéhokoliv počasí. Zatímco chřipku v létě chytíte opravdu vyjímečně, tahle mrcha má teď druhý dech. A obávám se, že než vynaleznem vakcínu, bude mít za sebou tři nové mutace a bude se muset začít znovu.

Co dělat? To asi neví nikdo. Snad jen nosení roušek na veřejnosti zavést povinně a pro všechny. Já vím, v tomhle vedru to tedy sranda opravdu není. Když byl chládek, dalo se...

Ś. Svobodová 1.7.2020 13:29

Dnes na dotaz proč se vše uvolňuje, když nemocných přibývá dnes Maďar vysvětlil, že chování viru je už částečně zmapováno a ukazuje se, že v ČR jen malá část nakažených má problémy.

To mě vede k úvaze, čím je dáno, že u nás, na Slovensku i v Polsku a Rakousku je úmrtnost 3-4%, zatím co Francie, Itálie, Španělsko atd mají dost přes 10% ?

L. Severa 1.7.2020 10:10

Druhou vlnu možná nastartují občané. Uvolňování je vyvoláváno ekonomickými problémy, což platí zejména u států závislých na turistice. Jakmile se v opatřeních povolí, lidem otrne a ztrácejí opatrnost.

J. Kulheim 1.7.2020 7:51

Koronavirus nezmizí. Druhá vlna možná bude, možná nebude. To nám sdělí pánové a dámy až se vrátí ze zasloužené dovolené. Uvidíme.

I. Pávek 1.7.2020 8:09

Cheche dovolená musí být i kdybychom se měli vrátit na stromy. My si dáme zahrát, von to někdo zaplatí.

R. Vacek 1.7.2020 6:40

Člověk si zvykne i na šibenici. Chováním se vracíme k normálu a tedy i šíření viru se vrátí k normálu - každý třetí den se nakazí dvojnásobek lidí. Směřujeme tam, kde jsou USA, kde nás (ne)zavedením karanténních opatření předběhli a tak můžeme sledovat, jaké problémy nás čekají. Normálnější fungování je snad možné při využití "chytré" karantény a doplňujících opatření, která umožňuje současná sledovací technika.

P. Hatina 1.7.2020 4:38

Jistě že. Ona jedna věc byla, když se v březnu vyhlásil nouzový stáv na pár týdnů? Ale druhá věc, že ty dopady mohou být dlouhodobé, a to nikoliv jen v globálním ekonomickém pohledu. Takový názorný příklad, študáci museli řešit, jestli maturitu a po nich přijímačky budou dělat v červnu. nebo v září (i při nějakých koro podezření), s tím že pak už se na VŠ asi nedostanou, čili jejich plány se tak minimálně na rok změní. Jenomže, řekněme že se toto už se "na na nejvyšších úrovních" dojednalo, včetně podmínek.

A teď si představme, že udeří kdykoliv druhá vlna, vyhlásí se (možná jen pro některé regiony) opět řada omezujících opatření, a kvanta lidí zase bude v situaci že nebudou vědět co s nimi bude za týden, měsíc, za půl roku. A že to rozhodně většinou nebudou úvahy o tom, zda mají jet na dovolenou na Kanáry, do Karlsbadu (za voučery), nebo na venkov do Dolní Horní...