11.12.2023 | Svátek má Dana


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Co vyvolává demonstrace

Nejstručnější odpověď zní: absence přímé komunikace s občany i s parlamentem. A je to dobrá zpráva, která svědčí o tom, že se část společnosti probouzí z letargie a chápe se svého starého práva ius resistendi, práva odporu, které u nás bylo 50 let potlačeno dvěma totalitami: německým národním socialismem a pak sovětským internacionálním socialismem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Zinga 6.5.2019 19:28

Takovou pitomost

nemá význam komentovat.

F. Navrátil 6.5.2019 18:07

Tak trochu kontraproduktivní

Abych pravdu řekl, organizované kravály tu s kartičkami, tu s trenýrkami, tu se strýčkem Bradym nebo jednotnými deštníky, mají širokou odezvu v pražských kavárnách a některých médiích. Jinde je to kozí pšouknutí. A to v lepším případě. V tom horším to přidává volebním procenta těm, proti kterým se demonstrace organizují.

V. Kotas 6.5.2019 18:25

Re: Tak trochu kontraproduktivní

Tak jest.

V. Pavelka 6.5.2019 19:33

No jo

Chtěl bych vědět p. Hvíždalo jestli tahle ovčí studie, platí i na ty demonstranty na náměstích ?

F. Navrátil 6.5.2019 20:49

Re: No jo

Ta ovčí studie je asi taková, že většinu ovcí vodí nejsilnější beran na nejšťavnatější pastvu a takové ovce pak dávají vlnu a mléko. Potom máte ovce, které vlnu a mléko nedávají, protože místo na pastvu chodí békat na náměstí. Lákají je tam slabí berani, kteří by si jinak nevrzli.

D. Polanský 6.5.2019 17:05

Demonstarce je jedním z ventilů,

kdyby takové ventily nebyly, pozabíjíme se.

K. Janyška 6.5.2019 15:09

Co ?

Zločin !!! Dzp.

Č. Berka 6.5.2019 14:29

pan Honzák toho napovídal

třeba v České pozici zmínil jiný pokus- ochotu mučit elektrickými šoky...prý 45 % testovaných se podrobilo tlaku...a v Německu bylo ochotno mučit 80 %, tvrdí Honzák, na základě studie.

Když už demonstrují bývalí premiéři, jde asi do tuhého... :-D

V. Novák 6.5.2019 12:11

Tato demonstrace byla skvělou ilustrací jednání ovcí

vedených mainstreamovými medii - tedy ilustrací Aschova pokusu.

M. Šejna 6.5.2019 11:54

mírně dezorientovaný Hvížďala

demonstrace vyvolává hromada věcí. A demonstrují ruzné zájmové skupiny. Někdy odboráři, jindy zemědělci, pak zas žáci proti oteplování, v létě demontrují duhoví homosexuálové, no a teď demonstrují proti Babišovi a jeho vládě, což je už tak trochu obehraná písnička.

Odvolání ředitele NG bylo doplněno trestním oznámením na tohoto ředitele. Naši angažovaní umělci považují tunelování státních financí za něco zcela normálního, takže se ža ředitele Fajta postavili.

Jmenování Benešové nastalo po rezignaci předchozího ministra. Benešová navíc žádné personální změny nechystá. Hodlá pouze reformovat státní zastupitelství. Jenže tu reformu musí schválit Sněmovna a Senát, takže to je běh na dlouhou trať.

V. Novák 6.5.2019 12:13

Reformu státních zastupitelství připravoval snad každý

ministr spravedlnosti v tomto tisíciletí - včetně Benešové. A žádný neměl čas ji dokončit a zrealizovat.

J. Jurax 6.5.2019 19:21

Jojo, a že ji nezrealizoval je dobře nebo špatně?

K. Salajka 6.5.2019 11:22

Je to výborný

nápad nechat volit 16ti leté a o tom, co je demokracie, ať rozhoduje každý, kdo si umí založit a zafinancovat neziskovku, která s těmito génii umí zacházet. Současně by bylo dobré odebrat volební právo nám nad 60 let, protože jsme blbí a nevíme, komu patří, ten který mediální dům. Navíc nám vadí, když se píše o válce jako by začala krutým a bezdůvodným vyhnáním Němců, kterým vždy šlo jen o dobro smějících se bestií. Nemyslíme si, že ekonomický a zdravotnický přínos drogové scény je něco, co si nemůžeme nechat ujít. Neumíme se ani rozhodnou jestli budeme Evropané alá de Gaulle, nebo Otto von Bismarck, jasně ne jako Slovani. Jen pište dál pro Němce a Araby, je to líp placené.

J. Lukavsky 6.5.2019 15:02

Re: Je to výborný

"nápad nechat volit 16ti leté" no proč ne 10ti leté. Každý svinský režim (nacisti, komunisti, Mao, Pol-Pot, Hamás...) se opíral a opírá o mladé. Ti nemají zkušenosti a snadno se nechají nahnat do nějaké všivárny. No pak za to mnohdy doplatí, ba i životy (Hitlerjugend, Maovy Rudé gardy....) ale obvykle to stojí nejen hodně peněz, ale i životů. No někteří i zmoudří, někteří nikoli. J.L.

S. Rádl 6.5.2019 8:57

Jak hluboko jste klesl...

Jak hluboko jste klesl...

Zajímavé je, že by Babiš měl odstoupit hned jakmile bylo na něj podáno trestní oznámení a na druhou stranu ministr zodpovědný za hospodaření jím podřízené organizace by neměl odvolávat ředitele, na kterého musí ze zákona podat trestní oznámení. Nerozumím tomu.

J. Jurax 6.5.2019 19:25

To si nesmíte tak brát.

Je třeba zvážit všechny okolnosti a pak teprve psát, protože všichni jsou si jistě rovni, ale někteří jsou si rovnější. A to je třeba zohlednit.

J. Vrzal 6.5.2019 8:42

Demokracie vs. totalita

Podstatou demokracie je to, ze se mensina podridi vetsine.

Totalita vzdy vznika tak, ze mensina tyranizuje vetsinu tak dlouho, az se vetsina podvoli

V. Kotas 6.5.2019 12:02

Re: Demokracie vs. totalita

Tak jest. Nás nedostanou.

R. Tichý 6.5.2019 8:36

Pane Hvizdalo. V nasi soucasnosti kricici mensina tvrdi, ze mluvi za vetsinu. A mlcici vetsina se vyjadruje v klidu u voleb, coz mensina odmita pochopit.

To ze nekdo nahlas mluvi z nej nedela mluvciho.

T. Kohout 6.5.2019 0:58

profi demonstranti - vrchol civilizace

Ve Francii našli výborné řešení. Pokud se mi chce demonstrovat, ale jaksi se mi tam nechce, tak si mohu najmout profesionálního demonstranta. To prostě nemá chybu, pokrok nelze zastavit. (I když, samozřejmě, žoldnéři byli obvyklí ve středověku a různé soukromé armády jsou i nyní.) Ale zaplatit si profíka, aby za mě šel na demonstraci, to je snad vrchol současné civilizace.

P. Dvořák 6.5.2019 5:23

Profi demonstranti - vrchol civilizace

Ale zaplatit si profíka . . .

. . . a časem má profík dost peněz na to, aby si zaplatil . . .

E. Derat 6.5.2019 7:59

Re: Profi demonstranti - vrchol civilizace

No, hlavně bohatý opoziční politik si může zaplatit desítky či stovky takových "demonstrantů".

J. Lukavsky 6.5.2019 15:06

Re: profi demonstranti - vrchol civilizace

"tak si mohu najmout profesionálního demonstranta" Nic nového. Anton Špelec si najal jako zástupce svého tovaryše Kukačku aby za něj šel sedět do kriminálu neb (Anton) pravil, že "císař pán je ...." No ale Kukačka to zadal dalšímu, bezdomáčovi co se do krimu chtěl zašít přes zimu... ale ten tam umřel. Takže vlastně Anton Špelec v zastoupení umřel.... moc pěkné. Nic nového pod Sluncem. J.L.