18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Co s námi ateisty?

Nemluvím o ateistech, kterým je nevíra v boha náboženstvím a jejichž rituálem je strefovat se do snadných cílů, například do nesmyslů, které hlásají ortodoxní věřící, ať už se jedná o křesťanské kreacionisty nebo muslimské saláfisty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Pavlis 3.1.2016 9:50

Pane K.Janyško,

s vámi je neskutečná legrace. Chováte se jako sólokapr v rybníku Svět. Chudinky štiky, candáti a úhoři, kterým nikdo nekáže o spontánním řádu kalných vod....

K. Janyška 3.1.2016 10:03

Re: Pane K.Janyško,

Máte samozřejmě pravdu. Ano, teorii spontánního řádu, která vznikla už koncem 17. století a kterou její objevitel Giambattista Vico nazval novou vědou a kterou od té doby pro její nepochopitelnost a složitost rozvíjejí jen ty nejotevřenější mozky lidstva, Hayek je jejich vrcholem, téměř nikdo nezná. Já ano a velmi dobře jí rozumím. Co mi zbývá, než se pokoušet ji prezentovat. A dělám to už mnohé roky. Bohužel s výsledkem téměř nulovým. Je to prostě složité pro nepředpřipravené mysli příliš... Dzp.

J. Aspirin 3.1.2016 10:51

Re: Pane K.Janyško,

... protože jí prezentujete špatně. Právě Hayek jí prezentuje naprosto logicky a jasně ale Vy to pletete páté přes deváté takže to dílem vypadá jakože si děláte legraci a dílem jako nesmysl.

Pokud si fakt děláte legraci, tak se moc omlouvám a slibuji, že se pokusím ten humor pochopit.

H. Balzám 3.1.2016 11:02

Re: Pane K.Janyško,

Není to legrace, on je duševně vyšinutý...

K. Janyška 3.1.2016 18:14

Re: Pane K.Janyško,

Aspirine, co je to spontánní řád ? To jen abych věděl, že vůbec víte o čem je řeč, řekne-li se Hayek a není to ta herečka... Dzp.

J. Aspirin 3.1.2016 19:03

Re: Pane K.Janyško,

... pokud se budete chovat zdvořileji, tak dám pár odkazů, půjčím Vám nějakou knížku a co nepochopíte tak Vám případně vysvětlím:-))

Z. Frys 3.1.2016 20:44

Re: Pane K.Janyško,

Je to zbytečné, pane Aspirine. Již několikrát jsem Kajanovi doporučoval ke studiu např. práce I. Prigogina (opravdová Nobelova cena za nelineární termodynamiku), ale je to jako házet hrách na zeď. Studium komplexit, složitých nelinearních systémů je cesta k pochopení fungování samoorganizace. Hayekovy spontánní řády jsou jen důsledkem těchto daleko obecnějších zákonitostí...

O. Istvanfy 4.1.2016 1:06

Re: Pane K.Janyško,

Svojho času istá americká učiteľka len na základe svojich skúseností a citu pre vec vypracovala veľmi kvalitný vyučovací systém. Potom sa k tomu snažila vypracovať nejakú teóriu, čo bola len zbierka náhodne pozbieraných informácií. Myslím, že teória spontánneho poriadku je niečo podobné.

F. Lesniak 3.1.2016 11:14

Re: Pane K.Janyško,

Janyška je místní Pepek Vyskoč. Akorát není z Putimi, ale Vrbna. I s tím jeho Dzp. A co třeba Pnp: Něco jako polib nám p.....!

K. Janyška 3.1.2016 18:14

Re: Pane K.Janyško,

Obscaný psychologu, neotravujte. A co je to spontánní řád ? Dzp.

K. Janyška 3.1.2016 18:16

Re: Pane K.Janyško,

Ob sca ný psychologu neotravujte ! A co je to spontánní řád ? Dzp.