14.8.2020 | Svátek má Alan


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 30.7.2020 21:09

Psal jste Kamil Fila?

A to je kdo?

P. Staronový 30.7.2020 23:00

Socanský sajrajt.

M. Hoblík 30.7.2020 17:05

Největší strach z hadů mají ženy, které hada ještě nikdy neviděly. A přitom po něm marně touží...

K. Bouda 31.7.2020 14:48

Máte na mysli hada s fousama?

T. Zlesa 30.7.2020 14:32

Článek dobrý.

Vyslovuji se pro pochopení a ne kritiku akcí těchto žen, protože problém to pro mnoho žen je. A kdo jiný proti tomu může něco říci než ony. Ty traumatizované byly zkrátka v dětství vychované tak, že to berou těžce. Jiné zase lehce. Už jen to, že se o tom mluví a píše, hlavně tak rozumně a zároveň drsně i citlivě, jako p. Uzel dnes, mnoha ještě včera dětem dnes dívkám pomůže. Je to téma lehce tabu, do novin se dostanou jen informace o znásilnění nebo odhalovačích, to bere i novináře. Zajímavé je, v tomto kontextu, že když se podíváte na stránky periodik pro ženy, tak to píšou asi ti odhalovači, protože tolik článků o sexu nenajdete v žádném titulu pro kutily. :-/

J. David 30.7.2020 14:20

Harassment? Když hrma v chtíči řičí... Neukojená šeredná baba je horší, než podebraná pata. Von ten MUDr Uzel má svatou pravdu. Dle mého soudu, ono "harašení" má ve své podstatě následky citové újmy na tom, jak tučně naditou prkenici harašitel má. Chudému "harassment" nehrozí, plácnout babu po obhýždí, to je výtržnictví, Božena či Palacký do městské kešeně, baba ostrouhá fiskálně, ale nabyde dobrého pocitu. Spravedlnosti bude učiněno zadost.

Jenom jsem na pochybách, co jest to "lačný pohled". Lačně zírám na habitus "ve zvěřině", obvykle v lovu přes optiku. Oko lačně září, a tu uvidím paní nadlesní, tedy její obřitek , jak sype slepicím. Doharašil jsem.

Jinak, viděti Jourovou a Zdechovského, harašení by mne ani nenapadlo.Qui bono...

L. Kubeš 30.7.2020 13:41

Díky za článek podporující zdravý rozum ! R^R^R^

J. Pospíšil 30.7.2020 13:38

Radime, těší mne Tvé názory,naprostý souhlas,Milenu Holcovou znám velmi dobře.

Možná , že se někdy ozvu, v mém současném nedobrém zdrav. stavu.

Píšeš dobře

S. Kramlik 30.7.2020 11:40

Historie se opakuje, vítejte v době viktoriánské;-D

L. Severa 30.7.2020 10:17

Trochu úsměvnou historku mně v Řecku vykládala jedna Česka. Když byla v této zemi poprvé, tak při jakési události seděla vedle Řeka, který začal s nenápadnými doteky. Její důrazně opakované "NE" mělo opačný zesilující účinek. Až později se dověděla, že v Řecku "ne" znamená "ano".

P. Staronový 30.7.2020 9:36

Ukázka psaní dotyčného Fily:

TV série si sama občas přiznaně vypomáhá fiktivními dějovými můstky, ale v zásadě je historicky věrná a přesně ukazuje, jak Phyllis Schlaflyová byla nečestná a pokrytecká. S bohatým manželem a služebnictvem měla šanci dělat si, co chtěla, a v reálu byla tou nejvíce emancipovanou ženou v USA a ostatním emancipaci odpírala jako zbytečnost. Tvrdila, že žádná nerovnoprávnost neexistuje, ale sama se přesvědčovala o tom, že ji muži ve vysoké politice neberou vážně, a na konci seriálu také ostrouhá. Velcí kluci ji nechají, ať si hraje své malé holčičí hry, a ona se „vrací do kuchyně“.

Seriál je fascinující v tom, jak dodnes působí aktuálně, a snadno dnes najdeme stejně pokrytecké „strážkyně patriarchátu“ i v českém prostředí. Jednou z nich je třeba Daniela Kovářová, bývalá ministryně spravedlnosti a nyní předsedkyně Unie rodinných advokátů. „Muži mě obtěžují celý život a doufám, že budou dál,“ prohlásila v rozhovoru o hnutí MeToo. Nějak to ale nedomyslela a po čase napsala na Twitteru, ať ji muži neobtěžují posíláním fotek svých penisů. Nejspíš jí to však stále nedošlo, a tak pokračuje v jiných nesoudných výrocích. „Nikdo mladým ženám neříká, že ideální věk na děti je dvacet až dvaadvacet let“, případně: „Myslím, že je to naše hlavní role. Ne, abychom byly premiérkami a vynálezkyněmi, ale abychom mužům pomáhaly zvládat hlavní role.“ Toto říká bývalá ministryně, která ve 23 letech na sklonku 80. let byla tak ambiciózní, že vstoupila do komunistické strany a mateřství si nechala až do věku po třicítce, vdala se za bohatého muže a vždy měla prostředky k tomu, aby se věnovala kariéře.

P. Staronový 30.7.2020 9:38

Kupředu zpět

Další českou Phyllis je moderátorka Martina Kociánová, která léta provozuje pořad Kupředu do minulosti, kde spolu se svými hosty fantazíruje o tom, jak to dřív bylo lepší a vládl „zdravý rozum“.

Do jakéže minulosti se to ale chce vracet? Do té, v níž by si po svatbě nemohla nechat své původní příjmení a povinně by musela převzít to manželovo, což nyní neudělala? Nebo té, v níž by nemohla dostat svůj vlastní pořad v rádiu, protože moderátorské role zastávali dříve pouze muži? Konzistence názorů a činů našich českých Phillys se zkrátka podobají tomu, co vznikne, když zapijete třešně mlékem.

V debatě o tom, jak může vypadat společnost a role mužů a žen, mohou samozřejmě zaznívat libovolné názory. Jen je třeba mít na zřeteli, že hlasatelky některých názorů žijí v přímém rozporu s tím, co říkají, a nijak to nereflektují. Namísto toho se zaštiťují komentáři různých fake news nebo textů, které prostě nepochopily. Tato neupřímnost a manipulativnost pak může být ukazatelem, komu má smysl věřit.

Pohrobkyně Mrs. America Lidové noviny 25.7.

R. Benýšek 30.7.2020 16:56

Nu, ve sporu Fila - Uzel jsem na straně páně Radimově, nicméně ale ty příklady psaní mistra Fily, jež jste vybral, mi nepřipadají zrovna strašné. A upozorňuje na zajímavé věci, kterými možná malý hřebíček na hlavičku trefil (jakkoli články paní Kovářové čtu tady na Psu rád a veskrze souhlasně, a o současném moderování paní Kociánové slýchávám jen chválu /to mám jen z druhé ruky - sám ji pamatuji jen z dob v Krysařovi zpívající tehdejší zároveń moderátorky snad na Nově, a od té doby se s ní mediálně nesetkávám, je o ní tu a tam slýchávám/).

Mimochodem, je docele zábavné, když píše Fila o Phyllis :- ).

M. Krátký 30.7.2020 9:36

Tesat do kamene včetně diskuse - diskuse zatím OK - hezký den všem R^R^R^ a děkuji

M. Valenta 30.7.2020 9:30

Jak poznat co je ještě v "normě" a co už je za hranou. Asi neřešitelné.

M. Krátký 30.7.2020 9:37

Valentu z toho mého výše uvedeného hodnocení vyřazuji - je to trubec a parádní !!!!!!

M. Valenta 30.7.2020 10:07

Názorná ukázka z jednoduchého světa.

I. Schlägel 30.7.2020 11:38

To, co je pro někoho v normě, pro jiného může být přes čáru. Neřešte to, proboha.

P. Brich 30.7.2020 13:35

Co byste asi usoudil z obtisku ženské dlaně na své tváři, pane Valento?;-)

P. Brich 30.7.2020 13:41

To jsou amatérky. Obchodně zdatnější si při tom řeknou o pade a nabídnou ještě hodnotnější služby, pane Valento.

J. Bárta 30.7.2020 9:24

Žena, kterou nikdo známý (ne cizí) neplácnul přátelsky po zadku, jako by nebyla.

R. Lávička 30.7.2020 8:28

Zdá se že Fila se množí bezkontaktně jako polyp nebo jiným nám utajeným způsobem.

Z. Lapil 30.7.2020 8:44

Polypky nebo polibky? Pak že je pravopis k ničemu.

Mimochodem - zkuste si to říct obojí. Už dlouho jsem si jist, že čeština (přinejmenším já) i/y vyslovuje. Jiný pojus: řekněte vyvinout.

J. Fráňa 30.7.2020 9:13

Pán má na mysli polyp jakožto vývojové stádium kmene žahavců, třídy polypovců a třeba rodu nezmarů.;-D

Z. Lapil 30.7.2020 10:56

Já vím, proto varuju před záměnou :-P

Š. Hašek 30.7.2020 8:03

Čtivé, trefné.

Vsadím se, že polovina těch respondentek má mírné problémy se svojí osobností. A potřebuje je "trendy" na něco současně moderního narazit.

Samozřejmě, že psáno z pozice "slušně vychovaného osahávače z tanečních". Taneční mistr Trubač tenkrát neustále upozorňoval, že "šaty mají kontakt!". Bylo na Míráku a v Radiopaláci, cca 1973 -1975. Jó to byly časy! Některé garde měly všeliké výstřihy! Proč asi???

P. Princ 30.7.2020 14:54

Nebylo to o 10 let dřív?

Š. Hašek 30.7.2020 16:17

Nebylo. To bych chodil do tanečních na základce, v osmi letech.

Šéfoval nám pan Trubač s dcerou. Tenkrát na něho stály matky děvčat frontu, teda jako frontu u přihlašování. Byl to pojem. I taneční byly pojem.

Kdo z mladých mužů si chtěl více osahat/chodit večer do kina - ten mohl zajít další roky od prosince zadarmo. Dostávali jsme pozvánky, protože mlaďoši hodně již v listopadu odpadli.

Potěšilo, všechno umět z minula/pokračovaček a vodit začátečnice. Zkráceno. Jó, to byly časy.

P. Princ 30.7.2020 17:11

Já k němu chodil 1963-4. Pomáhala mu manželka a trio pi, bass, ds. O "prodloužený" jsme mohli harašit po celým kulturáku, včetně různejch skladů kulis apod...

M. Koutný 30.7.2020 7:45

Kamil Brazilská Fila je pro mě výborným barometrem toho, který film shlédnout. Když ztrhá nějaký film, je vysoká pravděpodobnost, že to bude film kvalitní, jen v něm nebude dost pestrá sbírka deviantů a etnických menšin. Když film vychválí, je to v 99% případů angažovaný shit srovnatelný s Annou Proletářkou.