18.4.2024 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Čísla varující i povzbuzující

Čísla se na nás valí s protivnou naléhavostí. Do jisté míry se opakuje situace z jara, ovšem opravdu jen do jisté míry. Je zde několik podstatných rozdílů. Čísla jsou vyšší, to je asi ten nejdůležitější.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. M. 19.10.2020 9:04

Podle sebe soudím tebe?

J. Jirka 19.10.2020 9:12

Stačí si přečíst autorův článek o několikadenním výletu na "křižovatku turistických cest" a máte o jeho dodržování karanténních opatření celkem jasno. A to se v tom článku neváhal pochlubit, že zná nejméně třicet "nakažených" osob včetně pár členů rodiny.

R. Langer 19.10.2020 10:30

Asi tak... :-)

J. Vyskočil 19.10.2020 7:53

To si nikdo nepamatuje na podobné nápady z jara v Británii? Kromě bludů o státní imunitě tam mimo plánovali uzavřít ohrožené lidi do nevyužívaných hotelů. Pak se jim to rozjelo, premiér skončil na JIPce, z Británie se stal průšvih Evropy a pokorně zavřeli ekonomiku.

Tuhle sezónu zase frčí nápady s cílenými opařeními. Zavřít jen něco, omezit zpěv a podobně. Vláda to zkouší už dost dlouho, aby se to projevilo a zatím nic moc.

P. Vychodil 19.10.2020 9:47

UK, podobně jako třeba itálie, španělsko, švédsko, ti už určitou imunitu rozhodně mají, hlavní vlna úmrtí je za nimi. zavřeli pozdě a zbytečně.

Zato my jsme zavřeli brzy a tak důkladně, že se teď na podzim a v zimě vyžereme tu vlnu tak jako tak, možná ještě hůře, neb nastává také klasické období chřipkové

R. Langer 19.10.2020 10:36

Přesně tak!

K. Wágner 19.10.2020 6:53

Sunetra Guptaová, Jay Bhattacharya a Martin Kulldorff z Oxfordské, Stanfordovy a Harvardovy univerzity se domnívají, že i když je zapotřebí nadále chránit starší a nemocné, ti v nejmenším ohrožení, což jsou zdraví a mladí, musí dostat možnost pokračovat v obvyklém životě. Snaha snížit počet infekcí by podle nich celou pandemii jen protáhla.

Profesor epidemiologie William Hanage z Harvardu se domnívá, že jejich deklarace útočí na současná protivirová opatření. Hanageova práce naopak naznačuje, že covid-19 je pro lidi mezi třicítkou a čtyřicítkou smrtelnější než chřipka a riziko od tohoto věku exponenciálně stoupá. „To znamená, že je potřeba chránit větší část populace,“ líčí současnou situaci. Deklaraci také již okomentoval epidemiolog Gregg Gonsalves, působící na americké univerzitě v Yalu: „Opatření jsou nutná ke snížení počtu infikovaných. Vzhledem k tomu, že téměř polovina populace má určité zdravotní riziko, je snaha získat kolektivní imunitu rovná utrácení nemocných a postižených lidí. Je to groteskní.“

I. Mentlík 19.10.2020 6:22

Prosím Vás, pane Neff, pište snad jen úvodníky a/nebo příběhy Vašich psů. Jak dopadne izolovaný dědeček, vidíme každou chvíli v některém z našich domovů seniorů. Jejich klienti rozhodně nikde zbytečně necourají. A spoustu dědečků nezabije covid, ale samota. A chytrejch autorit máme sami dost, netřeba posila z Great Barringtonu.

J. Berger 19.10.2020 4:27

"To je prostě jasné" - ne každému. Viz včerejší "manifestace" na Stromáku. Svolavatel by patřil do basy. Bylo předem jasné, jak to dopadne.

J. Tulejová 19.10.2020 8:18

A někdo to povolil. Když je nouzový stav.

O. M. 19.10.2020 8:55

Omyl. Demonstrace se nepovolují, jako se dělo za komančů, ale zakazují při nesplnění pod podmínek, za nichž se smějí konat. A jelikož i nouzový stav umožňuje za dodržení určitých podmínek demonstrace konat,

musí se počkat na jejich nedodržení, a teprve potom je možné demonstraci rozpustit / rozehnat.

S. Rádl 19.10.2020 10:19

Nedodržení podmínek (počet, roušky, vzdálenosti) nastalo ještě před zahájením demonstrace a tato měla být svolavatelem rozpuštěna aniž by začala. A to bez ohledu na to, jestli byli účastníci "spořádaní", nebo fotbaloví chuligáni.

R. Langer 19.10.2020 10:37

Ano, jistě z ní budou TISÍCE MRTVÝCH... ;-D