Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Kocour Mikeš

17. 7. 2009 19:18
dobrý článek

Pane Bárto,

moc Vašich článků jsem v minulosti nečetl, ale tenhle je dobrý. Jestli to v Kanadě skutečně funguje na principu vnějšího vzhledu nevím, ale asi tak nějak podobně to v zemi plné přístěhovalců z celého světa bude. Pokud navíc bereme v potaz hospodářské možnosti Kanady vzhledem k její velikosti, počtu obyvatel, nerostnému a jinému bohatsví, geografické poloze, pak musíme označit výhrady různých ochránců lidských práv zpoza oceánu za prázdné řeči. Oni buď neví o čem mluví anebo mmlží zcela záměrně. To vše zaprvé.

Za druhé - každá země světa má (v rámci svých možností) právo na to, rozhodnout se, koho na své území pustí  a koho ne. To je fakt, se kterým nic neuděláme a nemá zase z naší strany cenu diskutovat o kanadském sociálním systému. To jsou opět prázdné řeči.

Domnívám se, že nyní by měla EU vyjádřit oficiálně nesouhlas s tímto krokem (což ovšem k ničemu nepovede) a my bychom měli tlačit přes EU na Kanadu, ať zjednoduší systém vydávání těch svých víz. Zbytek je pouze ztráta času. Co se týče cikánů, to je letitý problém, který může posunout kousek vpřed pouze odvážná politická reprezentace se silným mandátem. Ta by měla správně pojmenovat skutečné problémy a ty následně řešit. Dokud se bude dopřávat sluch všem těm Úlúm, Kecábúm a jim podobným, tak bude spíš hůř než líp.

Děkuji za přečtení.

0 0
možnosti

Antibolševik

17. 7. 2009 22:19
Re: dobrý článek

Každá země má právo, pokud ovšem nepodepsala úmluvu o lidských právech. 

Nyní nám EU prakticky předvede jestli ten Klaus měl nebo neměl pravdu, když poukazoval na to, že velcí členové unie se snaží prosadit možnost zneužívat svého vlivu proti malým státům. Kanada počkala až nebudeme předsednickou zemí, tj. až nebudeme mít zase vůbec žádný vliv a potom klidně atakovala naši republiku.

Sociálteroristi typu Vůl a Kecáb by nám měli osobně předvést, jak by si prakticky představovali správný postup při řešení cikánského problému. Mohou si vzít úvěr a postavit cigošům rodiné domy. Oni by jim je určitě splatili. Měli by se taky mezi ně nastěhovat, nejlépe do Chánova, a učit je pořádku a slušnému chování v místě bydliště. Taky by mohli založit firmu a zaměstnat je. Ať všichni viděj, že to jde. Že domy a byty nezdevastují, že se nemusejí chovat jako prasata, že budou poctivě pracovat a že nerozkradou majetek firmy, která je zaměstná a že poctivě zaplatí své dluhy.

0 0
možnosti

Pierino

17. 7. 2009 19:08
Cikani jsou typicky Cesi.....

Jen jsou vic opaleni....

0 0
možnosti

JardaB

17. 7. 2009 19:29
Re: Cikani jsou typicky Cesi.....

Nevím jaké národnosti jste,ale Španělé a Italové jsou snědší.

0 0
možnosti

strejda pedro

17. 7. 2009 17:45
ale kdepak ...

... kanada je v tomto ohledu ponekud pragmatictejsi: proc by mela resit ceske problemy za sve penize? dokud nepochopite, ze problem neni v - jak se v cechach rika - prilis laxnich kanadskych zakonech, problem je v tech, kdo jich zneuzivaji, nepochopite nic ...

0 0
možnosti

Janula

17. 7. 2009 18:03
Re: ale kdepak ...

R^R^R^R^R^R^R^R^

0 0
možnosti

Vladimír

17. 7. 2009 17:32
Je to verbeš..

Prostě a jednoduše - je to verbeš,která nenajde uplatnění ani na Marsu a budme je nejméně 300 let živit...

0 0
možnosti

Pardál

17. 7. 2009 18:20
Re: Je to verbeš..I šakra

Pane Vladimíre! Verbež. Genitiv je verbeže, ne verbeše !!!!!!!

0 0
možnosti

douša

17. 7. 2009 17:12
já píšu rom, jelikož jsem líný

ušetřím si dva údery

0 0
možnosti

novaz

17. 7. 2009 16:36
cikán je jenom cikán

Mediálně nafouknutá bublina, zastírající odporné české intrikářství, jánabráchismus,, tunely a křiváctví, naši každodenní neschopnost vykopat všechny zloděje ve státních službách, přihrávající si milióny a miliardy ze státních zakázek do vlastních kapes. Čehůnkové skočí na kdejakou pitomost z venku, ale pořádek ve své zemi si udělat nikdy nedokázali.

0 0
možnosti

Jurajda

17. 7. 2009 16:09
Tak jak čtu mezi řádky:

Úspěšná činnost zahraniční zpravodajské organizace a CIA to není,podporovaná komunisty jako pátou kolonou a kryptokomunisty jako je čssd i když by bylo na místě říct rovnou Paroubkovci slaví úspěch když ne ve volbách tak dělání čurbesu v této republice!Tyto vši které nám vytřeli zrak takzvanou sametovou revolucí jsou teď na koni!Takže s touto verbeží jsme měli naložit jinak a ne plkat o tom nejsme jako oni!Pokud by se tento blábol použil měl být doplněn o větu jsme ještě horší a to by bylo smysluplné!Zatím mají ekonomickou moc a my jsme jim u víte kde!Připojil bych nejraději Karlovy Vary k Bavorsku!Jo a změnil název na Rusoje Selo!

0 0
možnosti

Tx

17. 7. 2009 16:08
Pozitivní diskriminace

je, jako každá diskriminace hovadná. Nevím, proč by bílý student s IQ 135 měl uvolnit místo na univerzitě jinému s IQ 90 jen proto, že je to např. Indián. Ostatně se v USA říká: bílej musí u přijímaček na univerzitu dokázat, že něco umí. Černej musí být aspoň gramotnej a Indián aspoň naživu. Pomoc na 1. - 2. stupni, doučování (když toho rodiče nejsou schopni) - prosím. To je OK.  Ale u zkoušky ukaž co umíš. Žádné nadržování. Doporučuji Bartuškovu knihu "Až Ti zastřelí bráchu". B. dostal roční stipendium v USA a o této problematice ji napsal. Šel na to z gruntu: ten rok chodil s latinskoamerickou studenkou VŠ. Ta ho otevřeně do této problematiky zasvětila. Do stejného jako ona, velice neprestižního gymplu v Bronxu, kde byla o málo větší pravděpodobnost že tě odpráskne omylem někdo z pouličního drogového gangu než že úspěšně odmaturuješ, chodil i gen. Powell. A bez pozitivní diskriminace (tehdy se to ještě nenosilo) se vypracoval. Ostatně, černoši, kteří to někam dotáhli, na ten póvl (pardon, ubohé, chudé, utiskované a nevzdělané spoluobčany černé pleti, povětšině dealery drog) zcela kašlou. Říkají: když jsem mohl já, mohls ty taky. On je to podobný problém jako tady s Cikány. Je vrstva vzdělaných a pracovitých a vrstva nefachčenků s jemně kriminálním podtextem. Dokonce jeden bílý student, který nebyl přijat oproti některým "pozitivně diskriminovaným" s podstatně horšími výsledky žaloval školu u soudu, že porušila ústavu o "rovnosti občanů" a světe div se, vyhrál to. Takže všichni  ještě nejsou úplně zblblí multikulti. Naopak prodavačka, která uměla jen španělsky a anglicky se nechtěla učit, dostala vcelku pochopitelně výpověď, žalovala a soud nařídil vzít ji zpět, protože je to diskriminace (přestože 95% zákazníků španělsky nerozumělo, takže tam byla k ničemu).

0 0
možnosti

Jenda

17. 7. 2009 20:12
Re: Pozitivní diskriminace

No me je celkem jedno jakym jazykem mluvi ta pani u pokladny. Sumu si prectu na pokladne a to je asi tak vsechno co chci vedet. Dulezitejsi je aby nebyla jak zpomaleny film.

Ovsem je dost rozdil jestli pani Wu Fu JESTE neumi vic nez "topry ten" a "nasledanou" a po vecerech se uci nebo jestli seňora Esmeralda Luisana Alejandra Lopez nehodla poskvrnit sve rtiky ani pitomym "gut mórrnink" a neuci se nic.

0 0
možnosti

Slávek-Valašsko

17. 7. 2009 15:58
Podivejme se na to střízlivě.........

 Jde o hru cikánských bossů z Česka, kteří velmi dobře znají terén v cikánských komunitách u nás doma. Oni někteří cestovatelé  do kanadské vaty mají  za sebou složité  osudy. Mají zejména horkou půdu v " cikánské komunitě"  A tak jim byla doporučena" cesta za velkou louži" Kým no přece jejich bossy, dobře orgasnizovanými,kteří nad některými věcmi mají kontrolu tzv. internacionální. A tak kastovní pořádky tohoto etnika jsou zastírána rasovou nenávistí nás" bílé pakaže". Prý je  my " bílí" či  gadžovci  nemáme rádi, ohrožujeme je na každém kroku apod. a  tak dále. A tak musí do Kanad kde již pravda a láska prý je doma. Jak se ukázalo tak tomu tak docela není. O tom se přesvědčují cestovatelé sami a ti reálně uvažující došli k závěru "Čechy krásné , Čechy mé, neboli  život všade o dvou kůrkách. To co tady hraje za divadlo ve věci všeználek Kocáb je pouhá politická hra o  předvolební hlasy několika Rómu, protože  romskou majoritu ani sliby pana Kocába, knížete a podobné společnosti nezajímají. Obě strany vědí oč jde. Česká politická  scéna opravdu nic není schopna  řešit ve věci. Za minulého režimu byl  křik  cikánských spekulantů  tlumen tím,že bylo dost práce i pro nekvalifikované, schopní byli veksláky a  hudebníky a tak to  šlo pod pokličkou. Po 1989  sebrali  lidem práci a nahradilo se to falešnými hodnotami "podsrojováním" na které nikde ve světě už dnes není.  Atak viya jako prvn9 krok  t0to sebeobrany národních zájmů státu Kanada A aby nebyl obžalován kapitalismus tak se křičí o rasismu.....  ahojky . diskutujme.

0 0
možnosti

Tom-Teplice

17. 7. 2009 21:20
Re: Podivejme se na to střízlivě.........

Vážený,na Vašich slovech je mnoho pravdy.8-o

0 0
možnosti

Boban

17. 7. 2009 13:54
Našim Romům:

Cikán jede do Kanady

doma prý dostal do brady

tam jsou dávky, žádná krize

jak to teď udělat s vízem?

0 0
možnosti

Wili

17. 7. 2009 15:41
Re: Našim Romům:

 Pamatuji si když soudruzi začali používat název rom.tak říkali že to znamená člověk nebo lidé. Zajímalo by mně co tedy znamená romka.Snad lidka nebo človka? Má vzpomínka.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz