23.9.2020 | Svátek má Berta


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 14.9.2020 19:29

Detailní informace pro jednotlivce jsou k ničemu (a jejich veřejná publikace by zcela jistě narážela na ochranu osobních údajů). Že sousedé v bytovém domě patře nade mnou mají koronavirus, bych se nejspíš dozvěděl od sousedů nebo od hygieniků v souvislosti s trasováním a výběrem potenciálně nakažených osob. Varadinková samozřejmě jako vždy plácá ideologické a v běžné praxi nerealizovatelné návody ke "koronainformacím pro obyvatelstvo", přičemž je od samého počátku jasné, že ne všichni se chovají odpovědně a mnozí naopak velmi nezodpovědně, natož aby se dokázali sami rozhodnout podle on-line stavu šíření nákazy...

Určitá část davu prostě musí dostat tvrdým příkazem nošení roušek bez jakékoliv další diskuse. Dokud si infekci neprodělala větší část populace, stále nám hrozí lavinový růst počtu nemocných v prostředí, kde neprobíhá aktivní ochrana k omezení šíření. A samozřejmě s tím i riziko, že část občanů s těžkým průběhem nemoci se nedovolá v zahlceném zdravotnickém systému potřebné péče.

M. Varadinková 15.9.2020 0:27

Stejně jako Mertl mi podsouváte něco, co jsem já vůbec nenapsala, a pak s tím udatně bojujete.

Ubohé a primitivní.

L. Novák 15.9.2020 16:21

Přečetl jsem si dnes ještě jednou celý článek, ale na tom, co jsem napsal, nevidím žádný důvod něco měnit. Delší rozbor textu by zabral příliš mnoho času, který raději věnuji zajímavější činnosti. ;-)