Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SPOLEČNOST: Chvála letního času

Tak za sebou máme opět jarní rovnodennost a stačí pár dní, aby vyšuměla tradiční mediální hysterie odpůrců letního času. A tak si myslím, že by se měl také jednou ozvat někdo, kdo to vidí jinak a představuje vlastně do jisté míry mlčící většinu, protože těch odpůrců zase není tolik, jak by se mohlo zdát z pravidelné mediální smrště více s jarním, méně s podzimním časovým posunem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
OM

O. Mayer

2. 4. 2012 22:11
děkuju za článek

se kterým hrubě souhlasím, ta hodina světla navíc je moc fajn a nevím k čemu by mi bylo v létě světlo v 3:30 ráno. Každý rok výborně bavím těmi povídačkami o zdravotním postižení z 1 hodinového posunu. Jako člověk, který bohužel začasto musí vstát a pracovat několikát za noc nechápu, jak jsem to vlastně mohl doteďka vůbec přežít (nemluvě o zdravotních sestrách, kterým se noc a den několikrát za měsíc změní zcela) Taky miluju, jak se pro škodlivost letního času používahí argumenty, která vlastně hovoří pro něj. Např. jsem jednou v TV slyšel argumentovat jednu za našich předních bojovnic pro letnímu času babičkou Boženy Němcové, která prý v létě vztávala o hodinu dříve než v zimě (což je prý ten správný biologický přístup) či nemaje hodinky, letní čas si vlastně namodelovala takto. Zřejmě se jedná spíše o jakousi fobii z hodinových ručiček.     

0 0
možnosti
EH

E. Heusinger

2. 4. 2012 22:31
Re: děkuju za článek

Tak se výborně bavte před těmi, kterým ten nesmysl zdravotně vadí.

Lidé pracující na směny se mohou před odpolední a noční vyspat do sytosti. Mimochodem lidé pracující v turnusové službě se moc vysokého věku nedožívají.

0 0
možnosti
PGS

P. Gabriel st.

3. 4. 2012 20:19
Re: děkuju za článek

Že vám brzké světlo v létě není k ničemu ještě neznamená, že to tak platí pro všechny.. Mudrlanty vašeho střihu by mohlo napadnout třeba zrychlovat a zpomalovat zenskozu rotaci.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz