22.9.2021 | Svátek má Darina


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Szirotný 6.8.2021 21:56

Problém je v tom, že odborníci se neshodnou ani v základních věcech. Citujete jednoho odborníka, který má nějaký názor. Další dva budou mít tři další názory. Kdybyste byl politik ... podle jakého názoru kterého odborníka byste se rozhodoval ??

J. Vintr 6.8.2021 22:16

Podle toho, co mi přihraje prašule.....

P. Kubáč 6.8.2021 10:17

Ač jsem rozhodně pro očkování a v umírněné formě i pro ostatní anti-koronavirová opatření - v případě školství musím konstatovat, že tahle oblast je výstavní síní státní zvůle - a to nejen v oblasti koronaviru.

F. Navrátil 6.8.2021 9:23

Masívní opatření proti covidu měla oprávnění v době, kdy se epidemie rozbíhala a hrozilo zahlcení zdravotnických zařízení. V současnosti je díky očkování situace taková, že počet nemocných covidem je menší než počet pacientů se zlomenou nohou. Všechna přetrvávající omezení se mi tedy jeví jako vládní předběžná předvolební politická opatření, aby nemohla být opoblokem obviněna z nečinnosti a z toho, že má na svědomí desetitisíce zesnulých.

J. Vintr 6.8.2021 21:45

Ta opatření neměla oprávnění nikdy. Zdravotnictví ani zdaleka žádné zahlcení nehrozilo. I v době "vrcholící vlny pandemie" nemocnice doplňovaly prázdná lůžka "pacienty", jejichž jedinou chorobou bylo, že byli "pozitivně testováni" nebo dokonce jen podezřelí z toho, že by mohli být pozitivně testováni. Chřipková epidemie, vydávaná za jakýsi covid (potvrzeno tím, že "přesný a spolehlivý" PCR test reaguje pozitivně i(?) na virus obyčejné chřipky), se samozřejmě bude sezónně vracet, jako to dělala vždycky, což bude samozřejmě záminkou prodlužovat covidovou buzeraci a očkování dokud to bude ty, kteří na tom nějak profitují, bavit.

P. Szirotný 6.8.2021 22:00

A divíte se politikům před volbami ? Nikdo neví, co by bylo nejlepší udělat. Odborníci se neshodnou. Kdyby alespon v této situaci vládní a opoziční strany spolupracovaly, mohli bychom se dobrat lepšího výsledku. Ale takhle se navzájem drží v šachu a výsledek je takový, jaký je.

J. Vintr 6.8.2021 22:11

Tohle neřídili politici, ti jen poslouchali, co jim radili "odborníci". Kdo radil "odborníkům", se samozřejmě nikdy nedovíme, ale nápadné je, že všechny "odborníky" na celém světě napadaly současně stejné kraviny.... Mimochodem, jeden takový případ se jeví jasnější. Hlavní organizátor covidového šílenství v USA, jistý Fauci, je údajně zároveň podílníkem farmaceutické firmy Moderna, která teď neskutečně bohatne na vakcínách.....

F. De Winter 6.8.2021 7:59

Za rok 2020 zemřelo 129 289 lidí. Pětiletý průměr je 111 130. V roce 2018 zemřelo kupř. 112 920 lidí. S pozitivním PCR testem (nikoli s covidem, neb to nevystihuje pravdu) zemřelo 11 941 lidí v průměrném věku cca 78 let, což je u nás také tzv. naděje dožití.

Nad průměr umřelo 18 159. To znamená, že „navíc“ (zjednodušeno! – žádný rok neumře přesný průměr) zemřelo 6 218 lidí, ze kterých se ten kousek RNA nepodařilo PCR testem vydolovat. Kdo jsou a proč zemřeli, na to se nikdo neptá. K září 2020 žilo v ČR 10 707 839 lidí. Navíc tedy zemřelo 0,16% populace. S pozitivním testem pak pouhých 0,11% populace.

Když to přepočteme na 1000 obyvatel, zemřelo 12,7 lidí. V roce 1980 byla tato míra úmrtnosti dokonce 13,1 v roce 1990 12,4. Byla tehdy nějaká šílená opatření? Zahodila se budoucnost všech ve jménu ochrany naprosté, ale naprosté menšiny obyvatel?

Příznivcům vakcinace chci říci, že pokud dáme vládě právo vpravovat nám do těla co uzná za vhodné teď, udělá to i příště. A třeba se to nebude pro změnu líbit zase vám. Jasné je jedno. Tenhle kovidfašismus, který je horší než husákův normalizační reálný socializmus, bude pokračovat tak dlouho, dokud ho sami neukončíme. Volby jsou za 4 měsíce a zatím ještě můžeme volit. Já chci svá ústavou garantovaná práva a svobodu zpět. Proto budu volit SPD ![>-]

J. Fráňa 6.8.2021 8:49

Mě by zajímalo proč nikdy nikdo nezmínil, že se v letech 1939 až 1945 rodilo o cca. 30-40 tisíc dětí více než v 70. letech. Oproti dnešku je to dokonce o cca. 100tis. dětí za rok více. A není náhodou těmto lidem dnes kolem 80. let? A není náhodou těch osmdesátníků více než před 20. lety? A není tedy logické, že i zemřelých v této věkové kategorii musí být nutně více? Jen přemýšlím, ale vím, že se to nesmí.;-D

J. David 6.8.2021 10:26

Bylo povinné zatemnění, TV nebyla, na radiu byl papír "strengblatt", nu tak se šukalo. Co se mohlo jiného dělat?

V. Humble 6.8.2021 10:38

To co rikate dava smysl. Problem je ze nikdo nevi co pandemie muze udelat. Cim vice prostoru ji dame tim lepe se virus prizpusobi cloveku. Normalne se virus stava vice nakazlivym a mene smrtelnym. Pokud ale mame neco z laboratore nevime jestli se virus bude chovat stejne. Z toho patrne prameni veskere drakonicke opatreni. Je to sazka na jistotu toho ze budu mit vymluvu ze se udelalo maximum kdyz to pujde vse do kopru. Jinak cas na prisna opatreni byl na zacatku a ne po roce. S kazdou pandemii vam tikaji hodinky na jeji zastaveni a mate na to prvnich 5 min. My jako lidstvo jsme neudelali zhola nic tech prvnich 5 minut a proto je to ted vsude po svete. Na nejaka reseni je opravdu uz trosku pozde a nemoc si pujde svou vlastni cestou nehlede na nejaka opatreni. Jedine ucinne opatreni by bylo pokud by nejaka zeme vyhubila virus uplne mohla by se hermeticky uzavrit zakazat veskere cestovane a jakykoliv kontakt s okolim a zbozi z okoli coz v dnesnim svete samozrejme nejde znamena to navrat do praveku.

J. Jirka 6.8.2021 7:07

Cit: "Konec nouzového stavu neznamená život v normálu," říká Jágrová. "My jako hygienici to nedovolíme."

M. Mucha 6.8.2021 6:29

Je tu ještě někdo, kdo stále věří pohádce o tom, že očkování udělá tečku za Covidem? Že se farmaceutický průmysl nechá jen tak připravit o nepředstavitelné zisky, které mu plynou z největšího podvodu v historii lidstva? Válečný konflikt (zaplaťpánbu) není na pořadu dne a Covid byl "darem z nebes (pekla)" pro řadu vlivných, kteří neustále hledají způsob, jak co nejvíce vyděsit a rozeštvat lidi. Už ani Rusko není pořádným strašákem. Co na tom, že média vypouští když už ne vylhané, tak alespoň neúplné a zkreslené informace. Co na tom, že v nemocnicích je zanedbatelné procento lidí s Covidem léčících se často z úplně jiného důvodu. Co na tom, že mezi těmi, kteří každý den zemřou, se jen občas najde někdo, kdo byl pozitivní na Covid. Média rozpoutala neuvěřitelnou hysterii s jediným účelem: šokovat a vyděsit. A nejtragičtější je, že tuto hysterii podporuje hrstka samozvaných "spasitelů" jako je Kubek, Smejkal, magor Flégr a další. Nýmandů, kteří bezostyšně dehonestují skutečné lékařské kapacity prof. Berana, prof. Pirka a další.

Poznámka pro ty, kteří si stěžují na všechny "neukázněné a neposlušné". Jedním z důvodů, proč je u nás momentálně situace výrazně lepší než jinde, je s největší pravděpodobností fakt, že většina lidí v Česku už do kontaktu s virem přišla. Čím větší budou restrikce, tím horší bude situace. Tzv. "epidemie" skončí teprve tehdy, až se skončí s naprosto nesmyslným a zbytečným testováním. Obávám se však, že politici s tímto vůbec nepočítají, protože buď jsou na tomto megabyznysu zainteresováni nebo jsou v roli užitečných idiotů.

J. Lukavsky 6.8.2021 7:28

"skutečné lékařské kapacity prof. Berana, prof. Pirka" Doby, kdy Hippokrates věděl úplně všechno o tehdejší medicíně a Aristoteles totéž o filosofii jsou už dávno pryč. Medicína (nejen) se rozpadla na specializace a s tím nic nenaděláme. Takže od Prof. Pirka si nechám klidně měnit chopeň na hercně, nicméně se s ním nepůjdu radit ohledně šedého zákalu, ba ani ohledně covidu či žloutenky. Epidemiologie a virologie jsou samostatné obory i když jejich základy musí znát každý MUDr. a nemusí být ani Prof. J.L. end

J. Pokoutný 6.8.2021 8:59

R^

J. Vintr 6.8.2021 10:48

V medicině jsou obory víceméně exaktní, jako například chirurgie, a obory, které jsou víceměně založeny na hádání, jako například epidemiologie, nebo virologie. Pan profesor Pirk musí u své práce nutně používat mozek a logické myšlení, což se vůbec nedá říct o "vědcích" z níže jmenovaných oborů. Takže je jednoznačně důvěryhodnější to, co řekne pan profesor Pirk. Když za to navíc, na rozdíl od těch druhých vůbec není placený.

M. Mucha 6.8.2021 14:43

" Epidemiologie a virologie jsou samostatné obory i když jejich základy musí znát každý MUDr." Opravdu nevím, co jste svým příspěvkem chtěl říci.

Mimochodem, pane Lukavský, MUDr Smejkal ani MUDr. Kubek nejsou epidemiologové a mám takový pocit, že jím není ani nikdo z MeSES.

P. Hatina 6.8.2021 3:37

Názor je to jistě vynikající a lidé by samozřejmě chtěli, zmíněný "..návrat k plnohodnotnému životu - který je je svobodný a v naší režii, nejen ve školství. (včetně vlastního vnímání rizik)-

Jenomže tady máme náš hodný a drahý stát a musíme počítat s tím, že jakmile zase vystřelí na podzim počty nakažených tak (mimo jiné) ty školy zase zavře.

Čili, zda by nebylo vhodnější, za takové politické reality hledat spíše způsoby optimalizace té distanční výuky i v delším časovém horizontu. Což mj. zase není samoúčelné, protože o potenciálních výhodách distanční výuky jako takové se mluví už dlouho. Je v tom sice zatím řada nedostatků (což právě nedávná distanční výuka prokázala), leč ty by se právě s odkazem na "protože covid" daly rychle řešit.

J. Vintr 6.8.2021 21:34

Moc politiků spočívá pouze v tom, že lidé poslouchají. Nemají žádné prostředky donutit k poslušnosti víc než jen pár izolovaných jednotlivců......

P. Hatina 7.8.2021 2:55

Moc (zvolených) politiků, i úřadů je daná z Ústavy. Krom právních opravných prostředků (přes soudy) je poslouchat musí

J. Vintr 6.8.2021 0:12

Na rozhodnutí o testování školáků se podílí určitě jen pár lidí. Víte kolik musí dělat jejich podíl na provizi z obytu testů za půl miliardy?

K. Káš 6.8.2021 5:51

Hodně.

J. Lukavsky 6.8.2021 7:29

"kolik musí dělat jejich podíl na provizi" Podle sebe - soudím tebe? J.L. end

P. Dvořák 6.8.2021 8:22

Takže kolik?

J. Fráňa 6.8.2021 8:34

Podle reakce pana Lukavského je to ještě víc než hodně.;-D