22.9.2021 | Svátek má Darina


SPOLEČNOST: Chraňme naše děti – hlavně před blbostí

6.8.2021

Pravidla Ministerstva zdravotnictví pro nový školní rok jsou opět plná zákazů a strašení. Ministr školství se ale bojí tato pravidla napadnout a místo toho je na jeho ministerstvu „studují“.

Nejhorší srážka v životě je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem. Slavný citát Jana Wericha je nutné připomenout právě dnes a v této chvíli. Je totiž naprosto zřejmé, že většina vlád světa kromě těch, které covidovou pandemii ignorují (jako Bělorusko), sází i v situaci, kdy klesají počty nemocných v nemocnicích, na další tvrdé restrikce. K tomu lze přičíst i to, že se vakcinace zvrhla v některých státech jako Francie, USA nebo Rusko do podoby povinné výbavy k tomu, aby člověk mohl vykonávat některé profese. Z výše jmenovaných zemí už přicházejí zprávy o tom, že neuposlechnutí nařízení o vakcinaci vedlo ke ztrátě zaměstnání.

Když se loni uvažovalo o tom, kdy bude vyvinuta vakcína proti covidu, experti očekávali její aplikaci nejdříve do dvou let. Vakcíny ale byly vyvinuty ve zrychleném režimu a k dispozici jsou již od počátku letošního roku. Všechny mají zatím „prozatímní“ certifikáty, právě kvůli tomu, že byly vyvinuty v rekordním čase. V západních médiích poplatných progresivnímu vidění světa dopadla nejhůře ruská vakcína Sputnik. Tou by se dokonce i naši „odborníci“ nenechali očkovat, protože neměla „prozatímní“ svolení Evropské agentury pro léčivé přípravky. Nyní se sice i u této vakcíny cosi děje, ale vakcín je dnes tolik, že uznání Sputniku není na pořadu dne.

Podíval jsem se na akcie společnosti Moderna. Ještě na konci roku 2019 se cena akcie pohybovala na úrovní 15 USD, v srpnu 2020 už měla hodnotu 75 USD a dnes je její hodnota 386 USD! Jedná se o zdvacetinásobení ceny za rok a půl. Výrobci vakcín tak mohou být na výsost spokojeni a jsou rádi, že za ně vlády světa dělají špinavou práci a vyhrožují lidem, kteří se nechtějí očkovat.

V Česku se asi 25 % sester v nemocnicích nenechalo očkovat. Podle představitelky jejich organizace hlavně z důvodu toho, že „chtějí otěhotnět“. To je údajně v pořádku, protože očkování se nedoporučuje ženám usilujícím o početí dítěte. Anebo je to jen možnost, jak se očkování vyhnout v případě, že dotyčná sestřička očkování nechce. A ona představitelka sester tvrdí, že by neočkované sestry mohly být přenašeči viru, eo ipso i my směřujeme k diktátu vakcinace pro určité profesní skupiny. Andrej Babiš prohlásil, že jeho vláda nikdy nenařídí očkovací povinnost, ale neočkované lékaře současně skandalizuje – viz onen lékař v olympijské výpravě.

Naše děti tak mají být od září dalším předmětem „ostražitosti“. Stále je podle Ministerstva zdravotnictví ve hře nošení roušek, zákaz hromadných akcí, příkaz dodržování „homogenity“ tříd. Právě to je ale totální blbost, když zejména na středních školách jsou některé předměty vyučovány pro žáky z různých tříd. A Robert Plaga , ministr školství, je už také zpracován zavíračskou loby MZ a opatření z per zavíračů „studuje“.

Proto mi jako z jiného, normálního světa, přijde stanovisko ředitele Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR Zdeňka Hostomského. Posuďte sami: A neopakujme minulé chyby, zejména uzavření škol. Umožněme dětem kvalitní vzdělání se sociálními kontakty a nenuťme je nosit roušky. Statistiky ukazují, že děti nejsou ve školním prostředí účinnými přenašeči. Pokud se koronaviru obávají učitelé, už dávno se mohli nechat očkovat. Takže neváhejme. Máme možnost se vrátit k plnohodnotnému životu, který sice nikdy není bez rizik, ale je svobodný a v naší režii.

A přesně o „opakování starých chyb“ jde. Jen testování asi dvou milionů žáků na základních a středních školách, zatím je plánováno třikrát, vyjde na půl miliardy korun. Ignorovat tyto náklady může jen Werichem jmenovaný jedinec. A je smutné, že právě tito jedinci chtějí i za dnešní velmi příznivé situace pokračovat v tvrdých restrikcích a dostává se jim hlavní slovo i v médiích.

Nicméně, považuji ve shodě s ředitelem Hostomským za největší klad návratu k plnohodnotnému životu v tom, že není bez rizik (ta tu jsou a byla vždy), ale je svobodný a v naší režii. A o to jde!

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.