12.8.2020 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Cholera, mor, ženy a jiná nebezpečí

Dočetl jsem se tuhle při nějakém vyprávění o TGM, že šestnáctiletý mladý Masaryk, když se blížila pruská vojska v roce 1866 k jejich vesnici, vtipně napsal na první vesnický dům u silnice velký nápis: „Pozor! Cholera! “

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 27.10.2018 9:18

Válku žena a mužů není možno připustit. Kdo ji vyvolává

patří do vězení.

Mimochodem, mezi programátory IT jsou jen 3 % žen. A to jim nikdo v této práci nebrání... Dzp.

Š. Hašek 27.10.2018 9:23

Re: Válku žena a mužů není možno připustit. Kdo ji vyvolává

Souhlas.

A sakra! Já to tušil, od čvrté třídy jsem bedlivě pozoroval spolužačky ........ vono už tehdy bylo jasné, že vyrábět dynamit či zkoumat rotaci vrtule u modelu letadýlka není až tak pro ně ..... . Teď to programování .......... Že by Pán Bůh něco fakt zamějšlel, že to udělal takhle (jedna bude kojit a druhý programovat?).

Oni v brusele na to vlítnou.

J. Fridrich 27.10.2018 9:58

Re: Válku žena a mužů není možno připustit. Kdo ji vyvolává

Souhlas, pánové.. Dnešní společenský vývoj na Západě je zcela škodlivý, on ve své podstatě staví proti sobě ženy a muže a snaží se rozpoutat boj o dominanci - a to v nepřirozené a nepřátelské podobě..

25.10. byl na toto téma na NP dobrý článek od pana Holáska - i když je to neradostné čtení, někde na pomezí smíchu a pláče nad dnešním vývojem na Západě.. Největší dnešní nepřítel a také " ohrožený " druh lidské společnosti je opravdu " bílý muž " jak píšete.. Pokud je tento bílý muž ještě ke všemu úspěšný a zámožný heterosexuál, tak je to ještě horší.. V kurzu jsou nyní ženy černošky, nezaměstnané, rozvedené s cca sedmi nezaopatřenými dětmi, které nyní zjistili že jsou lesby a muži jsou vlastně agresívní a odporní - a hlavně které nic neumí a jsou ve společnosti zcela NEPOUŽITELNÉ - takové neosahávané, zvláště ještě když jsou zakyslé a nehezké - ty jsou nyní v kurzu.. No a k Istambulské úmluvě - Jaképak " násilí na ženách a domácí násilí " - vždyt' v " mírumilovném " a multikulturně obohacujícím islámu již v Saudské Arábii povolil ten princ-reformátor ženám chodit na fotbal a řídit auto.. Takže se v Evropě občané nemusí ničeho bát - tedy pokud nebudou mít odlišné názory od islámského náboženství a od názoru rodiny Saudů. Pokud ale budou neposlušní, tak mohou skončit ROZŘEZANÍ v studni jak ten jejich novinář..

K. Janyška 27.10.2018 10:37

Re: Válku žena a mužů není možno připustit. Kdo ji vyvolává

Neomarxismus, který na západě bohužel ovládá myšlení lidí, dělí lidstvo na třídy. Tu drzost, dělit lidstvo na muže a ženy, si dovolí jen špinavý socialistický Bilderberg. Odsud smradlavý vítr vane... Dzp.

J. Schwarz 27.10.2018 8:49

Jenom jeden detail

bych rád připomněl - Židi se ve velkém procentu k Hitlerovi nehlásili, norimberské zákony nevitali a v novinách nepsali na adresu svých spoluobčanů odvážených do koncentráku že jde o prasata, kteří si to za svou hamižnost zaslouží - narozdíl od množství dnešních "moderních, vzdělaných, liberálních a progresivních" mužů zvlášť z prostředí elit a mainstreamových novinářů. Taky to ukazuje na míru pokrytectví ve společnosti - jinak by nebylo možné, aby nějakých 10% společnosti spolu s pár pisálky a aktivisty dokázali mávat se zbylými 90%. Podobné to bylo s Jiřím Čunkem a Vsetínským "domem hrůzy" který nechal vystěhovat a zbořit. Ač mu většina lidí tleskala, pár pisálků a aktivistů z něho udělalo rasistu a hnedle se začala většina "lepších lidí" odtahovat a různě vymezovat, aby nezačali podobně psát taky o nich. Tady bylo jasné, že nejde o vnitřní záležitost země, ti lidé nechtěli ztratit svůj kredit u "zahraničních přátel" a kolegů z universit, byznysu a politiky... nebýt EU a Bruselu, všechno by bylo jinak a vliv oněch "aktivistů" by byl minimální.

J. Jelínek 27.10.2018 9:02

Re: Jenom jeden detail

Jo jo, a kdyby byly v řiti ryby, nemusely by být rybníky. A tetička s koulema je vlastně strejda.

V. Kotas 27.10.2018 8:14

To nemá chybu !

Ono to začalo tou přehnanou feminizací školství a pokračuje tím, že mají navrch práva před povinnostmi. Navíc chybí ty možnosti z našeho mládí - všechny plesy, taneční zábavy při každé možné příležitosti, čaje a proti tomu masáže reklamou, zbl bnutí filmy, médii.

Š. Hašek 27.10.2018 9:18

Re: To nemá chybu !

Článek je samozřejmě trefný, výborný.

Feminizace školství taky začala "dělat divy". Ale já pamatuji, že naše učitelky a družinářky - ty byly ze staré školy, narozené pomalu za Masaryka - ještě stále velice dobře rozeznávali "mužský a ženský prvek" v žactvu. Na škole byli i učitelé, jeden z nich o přestávce občas vytáhl dva rebely za vlasy u uší na špičky - pro výstrahu, holek si nevšímal, ty si jen tak špitaly v lavicích. Byly hodné, že? Byly tehdy fakt jiné. Ten učitel učil matematiku. Jó, to byly časy, bylo to za Novotného, cca 1963. V televizi furt mleli něco o tom, že se bude zavádět "Nová soustava řízení". Pro zemedělce (souzi zemedělci, Novotný) a hutníky.

V. Kotas 27.10.2018 9:31

Re: To nemá chybu !

Dnes mnozí tvrdí, že kdo začne takhle vzpomínat, tak že je starý. Ale ty současné generace nechápou o co přicházejí, když nic z toho našeho vzpomínání nezažijí.

B. Volarik 27.10.2018 21:29

Re: To nemá chybu !

Článek je velmi dobrý, chybu ale má:jen trochu známý či movitý.....

Slovo je "MOHOVITÝ".

Movitý znamená pohyblivý, přenosný a pod. Automobil je majetkem movitým. Dům je majetkem nemovitým.

O. Zuckerová 28.10.2018 19:57

Re: To nemá chybu !

Ano, pane Volariku, na tohle marně léta upozorňuji náš tisk, ale je to jako házet hrách na zeď. Vzniklo pravděpodobně leností ve výslovnosti (zkracování slova)a všeobecnou neznalostí latiny. V Pravidlech toto slovo, ale bez vysvětlení významu, což je polovičatost. Vždycky prohlašuji: MOVITÝ je ten, kdo nemá zabetonované nohy do chodníku!!! Jinak článek výborný, jen houšť... Jsem "narozená za Masaryka", viděla jsem hodně blbostí, ale takovou zvrácenost jako MýýýýýýýýýTůůůůůůůůů ještě ne. Myslím, že Kulínského proces sehrál roli jakéhosi "předskokana" tohoto tyjátru. Že si děvenky vzpomněly po 10, 20 letech...? Divné, co?