22.11.2019 | Svátek má CecílieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Český život podle čísel EurostatuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 38, poslední: 2.8.2013 22:56, přehled diskusí

Už Churchil říkal, že věří jen těm statistikám, které si sám zfalšuje...:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.8.2013 22:56

že se na něj snese?:
Autor: R. Hroza Datum: 2.8.2013 18:18

Neboj se, Tomáši, nesnese. I když nějací jistě budou. Ale ne všichni jsou tady blbci. Sokolské Nazdar.

No..:
Autor: J. Kuka Datum: 2.8.2013 18:07

Vzhledem k tomu , ze vetsina "novinaru" a take velka cast jimi citovanych "ekonomu" zna jen jedno cislo a to je imaginarni KRAVINOCISLO zname jako "zmena HDP" . Me to ani neprekvapuje . Alespon se ukazuji problemy demokracie , kdyz lide maji spolurozhodovat o vecech , kterym 90% z nich vubec nerozumi .

Typicky ''zajmovy'' nahled:
Autor: V. Vaclavik Datum: 2.8.2013 15:36

To umisteni ve vysledcich Eurostatu je prece vesmes vysledek socialistickeho rovnostarstvi a v tom pripade neni duvod bit se v prsa, zvlaste pro pravicove smyslejiciho jedince. Prece jsme snad nedohnali a predehnali ty stare zeme Zapadu, ale podle statistik jsem byli nekde na spici v mnoha ohledech i za komunistu.

To prodluzovani zivota je logicke, devadesata leta byla obrovskou zmenou proti minulosti, a to ma dopady, jenze to nemusi platit linearne do budoucnosti. To uz to musi byt s myslenim pekne ubohe, kdyz verime prognozam Eurostatu, ze [život Čechů se stále prodlužuje a podle Eurostatu bude tento trend pokračovat i nadále.]

Kazdemu kdo se divi, ze ODS a vubec cela pravice jede dal v bohorovem klidu, jakoby se nic nedelo, tady ma odpoved: prece zijeme v tom nejlepsim svete, doslova a do pismene.

ty pacholku,:
Autor: J. Novák 254 Datum: 2.8.2013 12:30

za poslanecký plat a za ten prd práce co děláš bych republiku taky miloval až za hrob.

Hnus.

Mocný Šedovous

Pochvala:
Autor: V. Němec Datum: 2.8.2013 12:02

Napsat nebo říci o své zemi je pro novináře Moravcova ražení smrtelný hřích.

Re: Pochvala:
Autor: V. Němec Datum: 2.8.2013 12:06

Napsat nebo říci o své zemi něco dobrého je pro novináře Moravcova ražení smrtelný hřích.

No, já bych to viděl trochu jinak,:
Autor: R. Langer Datum: 2.8.2013 11:14

pane autore. ZATÍM se nám žije celkem dobře, NAVZDORY vaší zas*ané eurosocialistické politice, kterou předvádíte všichni jeden vedle druhého, jak tam sedíte, bez rozdílu. :-P

Ovšem to, co vydáváte za úspěchy, jsou pozůstatky socialismu,:
Autor: V. Novák Datum: 2.8.2013 10:11

které se vy a vaši kolegové z ODSTOP pokoušejí odstranit. Zatím se to vám a vašim kolegům nepovedlo - a snad to ještě nějakou dobu vydrží.

Vydrží-li elektorátu paměť aspon do voleb...

Co to blábolíte?:
Autor: K. Frauknecht Datum: 2.8.2013 11:19

"úspěchy, jsou pozůstatky socialismu"... no to mě podrž koště!!!!

Re: Co to blábolíte?:
Autor: V. Němec Datum: 2.8.2013 12:09

Soudruh možná opravdu tu životní úroveň vyšší měl v postavení které tehdy zastával

Citujete obzvlášť odpudivě.:
Autor: V. Novák Datum: 2.8.2013 13:23

Napsal jsem "co VYDÁVÁTE za úspěchy". "Citovat" kus věty a vynechat podstatné - je hnus, Herr Frauknecht.

Malé procento osob ohrožených bídou je dáno pozůstatky socialistického rovnostářství, neb se vypočítává z agregátního příjmu. Bulharům se podařilo rovnostářství odstranit s tím výsledkem, že i když mají nejlevnější elektřnu v EU, nemůže si ji dovolit tolik lidí, že to stačilo na pád vlády.

Všeobecná dostupnost lékařské péče je dána všeobecným a povinným  nekomerčním zdravotním pojištěním a Listinou základních práv a svobod, která dle V.Klause "zaplevelila" Ústavu socialistickými přežitky. Plus dosud přetrvávající sítí socialistických nemocnic - kapitalismus jich moc nezřídil. Zato rušit umí perfektně...

Nic jiného, na čem by mohl demonstrovat úspěchy, pan senátor nenašel. A to, co našel, nejsou úspěchy jeho vlád, jeho strany, jeho politiky - ale naopak toho, že se, kocajdank!, jejich politiku nepodařilo zcela uskutečnit.

Re: Ovšem to, co vydáváte za úspěchy, jsou pozůstatky socialismu,:
Autor: P. Lenc Datum: 2.8.2013 13:55

Ale vy jeden žertéři!

Re: Ovšem to, co vydáváte za úspěchy, jsou pozůstatky socialismu,:
Autor: P. Vaněk 241 Datum: 2.8.2013 13:58

Tato úvaha je hodna velkého blbce.

Však na ni taky velký blbec zareagoval!:
Autor: V. Novák Datum: 2.8.2013 15:07

Svym obvyklým velkoblbeckým způsobem - to jest bez argumentu.

Dobrý článek,:
Autor: V. Venc Datum: 2.8.2013 10:11

ale ovšem se najdou kritici, kteří si živě představují, co všechno brzdí našemu "letu orla" světem západního blahobytu, (třeba německého): kdekým omílaná korupce, rozkrádání dotací, nekompetentní státní aparát...

Žal lidu je směrován na politické strany, ty přece musí sloužit svým voličům.

Politici to nečiní již celá dlouhá desetiletí, přece to však lid, zbožně naslouchající hlasům politologů, sociologů, ekologů, znovu a znovu od nich očekává a vyžaduje.

Zádrhel je ale jinde: nedostávají se podnikaví, svéprávní občané, kteří ví, že míra nezaměstnanosti nezávisí na činnosti stranických sekretariátů a na výkladech politologů a sociologů. Ví, že svěřovat starost o svou budoucnost politikovi, je horším případem, než zájezd důchodců za novými hrnci od "šmejdů".

pane modrý senátore Jirso:
Autor: M. Šejna Datum: 2.8.2013 9:15

To byly časy, kdy tahle republika měla poloviční státní dluh, výrazný ekonomický růst a nižší nezaměstnanost. To byly ale časy, kdy vládla ČSSD. A byly to také časy, kdy opoziční ODS, jejímž jste členem, tvrdila, jak naše země upadá, těžce se zadlužuje a že všechno se dělá blbě.

Jsem rád, že po 6 letech vlády ODS, kdy se nám státní dluh zdvojnásobil, ekonomika je v recesi a nezaměstnanost roste, jste nám sdělil, že se máme skvěle. Už jsem pochopil, že za vlády ODS se budeme mít vždy skvěle, i kdybychom ryli držkou o zem, zatímco za vlády socanů se budeme mít vždy blbě, i kdybychom všichni bydleli v pozlacených palácích.

Re: pane modrý senátore Jirso:
Autor: P. Lenc Datum: 2.8.2013 10:07

To vaše pindání bych mohl lehce vyvrátit, nakonec minulý týden tato fakta proběhla v diskuzi několikrát.Ale ve vašem případě to je naprosto zbytečné.Prolhaný agitátor Šejna a argumenty, to opravdu nejde dohromady.

agitátore Lenci:
Autor: M. Šejna Datum: 2.8.2013 12:29

no jistě. Lež je, že když socani končili, byl státní dluh 803 mld. Lež je, že dnes je dluh 1600 mld. Lež je, že když socani končili, rostl HDP o asi 7%. Lež je, že dnes HDP klesá už 6.kvartál po sobě. A lež je i to, jak ODS tvrdila, že socani to dělaj blbě a ODS to bude dělat lépe. Lež je i to, že nás modráci za vlády socanů strašili Argentinou či Maďarskem. 

No a těď nám, agitátore Lenci, sdělte, jaká je tedy ta vaše modrá pravda.

:-D

Re: agitátore Lenci:
Autor: P. Lenc Datum: 2.8.2013 14:10

Zapomněl jste k těm 803 miliardám připočítat úroky, krizi a praktickou nemožnost vypovězení části mandatorních výdajů protlačených socany v závěru jejich vlády,To, že se zadlužování poslední dva roky začalo stabilizovat samozřejmně není pravda, že?Na tom , že účelově lžete nemíním nic měnit.

Re: pane modrý senátore Jirso:
Autor: R. Langer Datum: 2.8.2013 11:02

Ha ha ha, to je sranda, ROFL... :-D

Re: pane modrý senátore Jirso:
Autor: R. Langer Datum: 2.8.2013 11:05

A ještě napište, že za komančů se měli lidi mnohem líp, a rozdíl byl jenom v tom, že museli stát frontu na banány... :-D

Re: . . . za komančů se měli lidi mnohem líp . . .:
Autor: L. Krajicek Datum: 2.8.2013 11:45

Kdepak neměli. Republika vůbec jako celek byla úplně na huntě. Však také Kalousek nedávno nadával, že je to ještě není ani pětadvacet let, co ji s kamarády drancují a už skoro není z čeho brát.

Re: . . . za komančů se měli lidi mnohem líp . . .:
Autor: J. Novák 254 Datum: 2.8.2013 12:35

Pane Krajíčku, opatrně, až tak přímočarou pravdu by chlapci nemuseli rozchodit.

Mocný Šedovous

Re: pane modrý senátore Jirso:
Autor: P. Vaněk 241 Datum: 2.8.2013 14:02

Šejno, zase už blbneš? Nechápu, že tě furt baví dělat ze sebe vola.

Dříve se životní úroveň posuzovala podle toho,:
Autor: L. Krajicek Datum: 2.8.2013 2:09

na kolik obyvatel připadlo jedno auto, byt, chata, chalupa. Také existuje jakýsi celosvětový ukazatel, který posuzuje životní úroveň podle toho, jak dlouho jeden člověk pracuje na jeden hamburger. Jeho cena je prý v celém světě stejná a rozdíly jsou dány pouze kursem místní měny vůči dolaru. A pochopitelně především mzdou.

Dnes se posuzuje životní úroveň podle toho, zda vůbec máme kde bydlet a pokud ano, zda ještě máme dost peněz na to, abychom si zapálili plynový sporák na usmažení vajíček nebo ohřátí čoklbuřtu. Délka života je ošidný ukazatel, kdo má v rodině geronta neschopného života, ale nesmějícího v klidu zemřít, tak ví, o čem mluvím.

Opravdu nelze říct, že u nás máme bídu. Ovšem průměrný majetek např. pracovníků firem Aleše Řebíčka (vč. fotbalistů) nebo pracovníků firem Romana Janouška asi bude jiný, než pracovníků firem, kteří jim doma kupříkladu instalovali klimatizaci.

 

Re: Dříve se životní úroveň posuzovala podle toho,:
Autor: P. Sulc Datum: 2.8.2013 5:51

Perfektne receno, souhlas 100 %.

Re: Dříve se životní úroveň posuzovala podle toho,:
Autor: J. Schwarz Datum: 2.8.2013 8:02

Narozdíl od pana Šulce bych si dovolil nesouhlasit. To, jestli máme vůbec kde bydlet a jestli máme dost peněz na plyn na ohřátí čoklbuřtu se neodvíjí od prohlubující se bídy, ale od rostoucích nároků mnohdy vynucovaných předpisy údajně z důvodu "ochrany zdraví a bezpečnosti obyvatel". Kdyby byly předpisy jako v roce 1960, mohli byste si postavit bez problémů svépomocí levný domeček, topit v něm uhlím a jezdit levným autem bez ABS, ESP, klimatizace, filtru tuhých částic a jiných ptákovin. A pokud byste byli ochotni v tom domečku bydlet s rodiči a prarodiči, většinu času trávit v kuchyni u kamen a na WC chodit do kadibudky na zahradu žili byste asi dost levně - jako když / za krále Holce byla za groš ovce /. Jenže dnes, ačkoliv nikdo rozumně neprokázal žeby starší životní styl "ohrožoval zdraví" již nic z toho nesmíte! Nesmíte žít levně, a když, tak leda jako bezdomovci. Pak už nejspíš státu na vašem "zdraví a bezpečnosti" nesejde. Nejste totiž už ani zákazníci, ani daňoví poplatníci které by bylo možno pumpnout a tak k čertu s váma I s vaším zdravím. Jen čekám, kdy nějakého "legislativce" napadne uzákonit, že se nesmí používat méně vyspělý automobil než Rolls Royce. Samozřejmě kvůli ochraně zdraví, na kterou má každý nezpochybnitelný nárok - v Rollsu si totiž huntujete záda jistě méně než například ve Fabii. Pak ovšem logicky každý, kdo nebude mít na Rollse bude muset chodit pesky a hnedle se republika "statisticky" ponoří do bídy! Stejné je to s dotykovými bateriemi, "zelenou energií" a jinými bohulibými úřednickými počiny. Čím víc státní "péče" o blaho občana, tím větším chudákem se ten dobrák stane.

Re: Dříve se životní úroveň posuzovala podle toho,:
Autor: P. Sulc Datum: 2.8.2013 21:21

Asi to neni tak jednoduche: mate, samozrejme take velky kus pravdy. I v USA vidim , jak byrokrACIE, v 68 roce temer neexistujici, dnes vse prorusta jako houba. Takze kde je nejaky spolecny jmenovatel ? Rekl bych ze nebezpecny narustek populace. V 38 roce 2 1/5 miliardy, dnes 7 1/2 miliardy. Mozna ze ve vami zminenem 60 roce polovina. K tomu politicka korektnost a spousta sebevrazednych zvlastnich prav pro ruzne, i nechtene skupiny obyvatel. Takze bude hure, mnohem hure, jak se bude planeta prelidnovat menecennymi, nezamestnatelnymi lidmi.

Re: Dříve se životní úroveň posuzovala podle toho,:
Autor: P. Götze Datum: 2.8.2013 9:51

Nechci vam do toho prilis sahat pane kolego, ale jen bych zminil, ze zpusob vypoctu eurostatu opravdu nezavisi na tom, jak my si to tady vymyslime. Vas vypocet na chaty a a chalupy vychazi z toho, ze to si tady vymysleli lidi na porovnavani lidi v amci republiky. Mozna aby si meli co zavidet. Eurostat porovnava staty mezi sebou a uprimne eurostatu je ukradeny, jak si my tady kdy merili velikost svych prirozeni. Je docela ubohe rozporovat metodiku eurostatu, jako by snad za ni autor clanku mohl. Pozitivni ovsem je, ze podstatu veci vlastne vubec nerozporujete. A sice, ze pan autor ma vlastne pravdu. Protoze to prilis rozporovat nelze.