27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kulheim 5.6.2011 10:24

Ze sedláků udělali nádeníky a některé zabili.

Pravdivý poipis situace na vesnicích v období počátku budování socialismu. Hrdým sedlákům, kteří tvrdě pracovali na  mejetku po svých předcích, sebrali majetek, smysl života, někteří se museli vystěhovat z okresu, část jich dali do kriminálu a některé zabili. Byla to fakticky genocida selského stavu.

Z lidí, kteří pracovali od rána do večera, udělali nádeníky a jejich potomkům poznamenali celý život.  Rozdělili společnost na lidi prvního a druhého řádu. Výsledkem je dnešní situace. Utekli dvě generace a jejich potomci, většinou, nemají vztah k  majetku, neumí podnikat.

Důsledky si neseme a nadále poneseme.  Dnes na půdě nehospodaří sedláci, ale podnikatelé v zemědělsví. V důsledku jejich "hospodaření" dochází k devastaci půdy, půda ztrácí hunus, je zhutněná těžkou technikou, ztrácí schopnost udržet vodu, organická hnojiva se nepoužívají, nevraci se do půdy mikroprvky, což bude mít za následek zhoršení zdravotního stavu lidí.

Privatizovali a podnikají lidé, kteří by se za normálního vývoje k majetku nikdy nedostali. "Kamarádi z VIMLu" měli informace, známosti. Mají informace od svých kamarádů v bankách si "vypůjčili" peníze, které nikdy nevrátí. Mají peníze a mají moc ovlivňovat dění ve státě.

 

F. Šimek 5.6.2011 11:12

Re: Ze sedláků udělali nádeníky a některé zabili.

zdravím vás pane! Nejhorší je, že ti soudruzi, kteří založili u nás ve vsi KSČ a JZD, taky založili v r.89 OF. Pak jejich vykutálený děti založili v r.91 ODS! Zahodili rudý knížky a vyměnili je za modrý, nebo oranžový. Stali se z nich přes noc kapitalisti. Neuvěřitelný! Stejný, jako kdyby si farář udělal nevěstinec.

O. Kadlec 5.6.2011 13:35

Re: Ze sedláků udělali nádeníky a některé zabili.

Ach ty lháři!

Jak mohli jedny a ty samý lidi založit KSČ a JZD, a za 40 let OF? A co jste dělali vy ostatní? Čuměli na to? Jen úplný blázínek by tomu věřil...

F. Šimek 5.6.2011 14:44

Re: Ze sedláků udělali nádeníky a některé zabili.

musíte bejt neuvěřitelnej blbec! Nežili jsme v J.Čechách, ale na Moravě. Soudruh Kadeřábek, kterýmu bylo v r.1950 25 let, opravdu založil KSČ a JZD. V r.1989, tem samej soudruh založil v 65 letech OF! Jeho povedenej synek společně s ním založili v r.1991 ODS! Máte ale bejvalej soudruhu, dnes nesoudruhu pravu, čuměl sem a vůbec dnes čumím, jako blázen, že jeho mladej už nejezdí v Žiguly, ale v BMW.

O. Kadlec 5.6.2011 18:50

Re: Ze sedláků udělali nádeníky a některé zabili.

Jo, takže jeden Kadeřábek, v jedný vsi, úplně sám založil Občanský fórum žejo! A poznamenalo to dějiny národa...

Ty jsi přece pako, Šimku, že by i na internetu pohledal! Nebudu tě dávat do souvislosti s panem Hofhanzlem, to by bylo vůči němu nefér.

F. Šimek 5.6.2011 20:01

Re: Ze sedláků udělali nádeníky a některé zabili.

Díky soudruhu! Použiji slovník vás soudruhů-polib mi prdel!!!

F. Šimek 5.6.2011 20:05

Re: Ze sedláků udělali nádeníky a některé zabili.

díky! Je vidět, že soudruzi rodiče někde museli udělat chybu! Použiji slovník tvůj a tvojich soudruhů- polib mi p..el!

O. Kadlec 5.6.2011 20:08

Re: Ze sedláků udělali nádeníky a některé zabili.

A tím jsi myslel obě půlky - jo?

T. Hudeček 5.6.2011 10:11

O politcie a lidech

Musím říct, že článek odhaluje pravdové příčiny stavu v jakémse nacházíme a z čeho se tento stav zrodil. Nepřipadá mi vůbec žlučovitý. Naopak, míti podobnou zkušenost byl bych mnohem více zahořklý. Socialismus jsem poznal je z rychlíku (do mýc 15 let), nicméně je jasné, že z takového prostředí se nemůže zrodit nic dobrého. Vážím si toho, že máme jakousi   formu svobody, ale stále je to jen pojem pokřivený do mantinelů vyhovující vládnoucí "elitě", kterou lůza na základě úplatků (např. odpuštění 30Kč poplatku) zvolila. To mě vede k otázce: je demokracie v její současné podobě dobrý systém?

A. Reček 4.6.2011 9:10

Pěkné připomenutí

Téměř úplně stejné po Únoru ´48 i u nás. Proto dodnes těm vlevo občané nevěří a pamatují si tu hroznou dobu. Zvláště teď ti mladší na vlastní oči vidí, kteří to byli po převratu r.´89 lidi, co první se pustili u nás do privatizace a honem odkládali rudé stranické průkazky. Někteří z nich si také budovali novou kariéru ve straně sociálně demagogické. Díky Bohu, že zde moji spoluobčané nemají krátkou paměť. 

P. Urban 4.6.2011 8:59

Nenávist ?

Nemám v lásce příliš levné antikomunisty. Nicméně Hofhanzlův článek na mě působí spíš jako vyznání autentické pravdy. A to nejen proto, že autor za ni ručí vlastním životem. (To Slavík také.) Souhlasit s ní úplně nemusím, ale smysl to má.

Ti, kteří zde zmiňují zlučovitost, nenávist a nesnášenlivost by měli být trochu konkrétnější. Možná by se ukázalo, že to oni některé věci vidí špatnou optikou, aniž by o ni uvažovali.

O. Kadlec 4.6.2011 20:56

Re: Nenávist ?

Já myslím že když tady neúspěšný politik tak ošklivě uráží ty šťastnější své vrstevníky, tak je to konkrétní dost, ne? Já nemám, co bych k slovům pana Hofhanzla dodal. Zvlášť když jsem za posledních mnoho let od něho nic rozumného nečetl, jen toto samé.

Ručení životem je pane u mne málo. Komunisti taky kdysi ručili životem. Já zejména ručím svým životem. Rezešel jsem se se zmiňovaným režimem ještě v dětství, ačkoli v mé rodině nikoho nezavřeli a nesebrali nikomu nic co by šlo restutiovat. Neměl jsem jiný důvod než to sviňstvo kolem. Ale ručím životem pozitivně, nikomu jsem nevyhrožoval že ho zabiju, neobdivuju vrahy mašínovy, nepojal jsem v nenávist všechny obyčejný lidi kolem, a neříkám Klausovi Tchoři ačkoli ho nemám rád.

Hofhanzla je mi akorát líto, a kdyby se ten pán nenazýval nějakým politováníhodným omylem "konzervativec", byla by to jen jeho osobní škoda. Takhle ale ničí pověst lidí, kteřéí mají ponětí o konzervativních hodnotách, a kterých je v naší zemi jen pár.

F. Šimek 5.6.2011 9:36

Re: Nenávist ?

po přečtení toho co jste napsal, se nedivím, že vám vadí lidi jako Mašínové (je legrační, že píšete malý m), ale Klaus píšete K velký. Klaus bojoval proti komunismu tak, že vyřizoval v bance půjčky a multisetvis. Je vidět , že pocházíte z komunistický rodiny. Nic proti tomu nemám, ale jelikož je mi 66roků, jsem komunismus na rozdíl od vás poznal ve vší podobě! Stejně jako ten pan Hofnanzl.  U nás soudruzi založili JZD a když tam táta nechtěl a nikdy nevstoupil, tak nám ukradli všechen majetek a co šlo sežrat, to sežrali a navíc nás vystěhovali do pohraničí. Celou dobu nás strašili, že se Němci vrátí a chalupu nám ukradnou. Po r. 89 zase stašili, že přijedou a sežerou všechno to howno, který měli v Pramenu! Nepamatuji se, žeby v u nás v COOPU vedoucí řekl : výprava z Munichu všechno sežrala a skoupila! Pane komunista zůstane komunistou v každej straně! Pochopil jse to???

O. Kadlec 5.6.2011 13:44

Re: Nenávist ?

Vám je 66? Já jsem si tipoval 86. Protože to je nepochopitelný: co jste dělal před dvaceti lety? jak to že si tak vymejšlíte?

Mně je jasný, že je mnoho dětí z takto postižených rodin, i když nejsem z pohraničí. V tom jste vyrostl...ale co PAK? Co jste udělal se svým životem, že vám ty komunisti furt ležej v hlavě? Tváříte se jako kdyby vám to všechno "ukradli a sežrali" včera!

Žil jsem v jižních Čechách, a znal jsem dost lidí, kterým sebrali (tedy vykoupili) baráky kvůli Temelínu. Někteří prostě postavili na Neznašově nový baráky a žijí své životy. A někteří ve čtyřiceti rezignovali a už 25 let si stěžují. Je mi jich líto, to je vše.

F. Šimek 5.6.2011 14:55

Re: Nenávist ?

mě je líto vás! Co jsem proboha měl dělat víc, než sem dělal? Střední školu jsem mohl dělal jen večerní, protože jsem po vyučení musel pomáhat tátovi na poli. Měl jsem taky jako Havel pozvat do vsi Plastic pípl, aby burani mohli slyšet tu správnou muziku? Patřil jsem stejně jako Klaus do party lidí, kteří drželi hubu a krok a tím vlastně položili komunismus. Navíc pod peřinou poslouchali Hlas Ameriky a RFE!

O. Kadlec 5.6.2011 18:52

Re: Nenávist ?

Jax mohl pomáhat ty fantasto tátovi na poli, který vám podle tvých vlastních slov sebrali a sežrali?

Lidi jsou různý, ale ty jsi naprosto nevěrohodný.

F. Šimek 5.6.2011 19:59

Re: Nenávist ?

když už si soudruhu tykáme, pak ti musím znova zdělit, že nás vystěhovali na Moravu a dali má pole, kde byly samý kameny, kde jsme museli opět pracovat. Zatímco ty a tvoji soudruzi rodiče na 1Máji řvali : kdo stojí na chdníku, nebuduje republiku!. Pokud soudruhu čteš taky jiný knihy, než ty který napsal  profesor tč president, tak se můžeš přesvědčit -AKCE "k"! Představ si, tam píšou o nás, ale ne o profesorovi. Nezlobím se na tebe, protože komunismus je nevyléčitelná nemoc!

O. Kadlec 5.6.2011 20:06

Re: Nenávist ?

Jo, jenže to jsi zrovna nechodil na střední školu. Pokud jsi dělal večerní průmyslovku, tak to bylo někdy v r. 1965. To už byla "akce K" historií. Patrně ses tam dal do Strany, když ti to tak soudruhuje a máš z toho dodneška minderwertigkeitsgefühl. To nevim. Každopádně na neléčeného nemocného z textů vypadáš.

F. Šimek 5.6.2011 20:10

Re: Nenávist ?

 Opakuji : soudruzi rodiče museli někde udělat chybu!

F. Šimek 5.6.2011 20:19

Re: Nenávist ?

v r.1965 jsem rukoval do Milovic. To jsi ještě tahal dřevěnýho kačera a tvůj s.otec měl doma modrej mundůr! Střední školu jsem hochu zlatej dělal až v letech 1975-1980! Že předvádíš nenčinu je legrační! Což si raději najít holku?

O. Kadlec 5.6.2011 20:46

Re: Nenávist ?

Tak tím spíš: co tě nutilo, milý Šimku, abys ještě po vojně pomáhal tátovi na poli? Nic, prostě ses tak rozhodl. Proč ne, ale pak si nestěžuj na celý svět. Tvoje volba.

Jsi z těch komunistů skutečně nemocnej. Tak dalece paralyzovanej, že ještě dvacet let poté, co tě odvázali, chodíš do kruhu a stěžuješ si na nedostatek svobody. Jestli s tím něco neuděláš teď, za dalších dvacet let bude fakt pozdě.

M. Bezouška 4.6.2011 8:19

strašný článek

a nejhorší na něm je, že z čistě faktografického hlediska je téměř pravdivý. Ovšem fakta, zabalená do žlučovité zloby a nenávistného tónu mohou být stejně špatná, ne-li horší než čistá lež. To horší spočívá v tom, že skutečnost je takto diskvalifikována na stejnou úroveň se lží a nikdo už jí neuvěří. A její případná rehabilitace bude možná až za hodně dlouhou dobu, kdy už to vlastně nikoho nebude zajímat.

J. Dlouhy 4.6.2011 1:20

Pravdiva slova,

diky za podstatny clanek. Malokomu je, jako vam, jasne, jakou dusevni a moralni devastaci komunismus zpusobil.

O. Kadlec 4.6.2011 0:53

pane,

vy jste smutným případem muže, který se měl něčím stát, ale úplně žlukl ve své zášti a nesnášenlivosti. To vás diskvalifikuje, a ne ten okolní národ, na který si stěžujete.

Jedinečný úděl tohoto národa se projevuje taky v tom, že Vy jste údajně konzervativec. Vy a podobní exoti...taky proto národ tíhne k levici. Kdyby se tu vyskytli skuteční konzervativci, kteří ovšem vyhynuli, kdo by jim věřil?

F. Šimek 4.6.2011 11:23

Re: pane,

musel jste se zbláznit! Nazývat toho pána exotem, může jen opravdu, ale jak rád říká Tchoř, opravdu jen blbec!

Ž. Halabudová 4.6.2011 19:09

Re: pane,

Svatá pravda! Je to blbec.

O. Kadlec 4.6.2011 20:46

Re: pane,

Myslete si co chcete, urazit mě nemůžete. Z té vaší pseudokonzervativní sestavy je mi akorát smutno.