22.4.2021 | Svátek má Evženie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Trmal 9.4.2021 5:11

Podle našeho zákona nesmíte požadovat usmrcení člověka, leda v prokazatelně přiměřené sebeobraně.

Existují určité výjimky, například na rozkaz ve státní službě, ovšem i to jen za přesně definovaných a zákonem zdůvodněných okolností, například v boji proti agresorovi nebo proti terorismu. Vaše texty bohužel evidentně požadují cosi nelegálního, tím ovšem nelze jen tak obhajovat jejich cenzuru.

M. Hoblík 8.4.2021 9:40

Diskutovat o tom, co by mělo, či nemělo být dovoleno na sociálních sítích nám nepřísluší. Žádný nevolený komisař z Bruselu nám dosud takovou diskuzi nepovolil!!!

V. Bok 8.4.2021 11:03

No, koneckonců se říká... Muj web, moje pravidla. Je to tam zadarmo, tak se nečilte. Ne ze by se mi to tam za hodně nevinný vtip zrovna tam nestalo

Zatím lze občas uteci jinam... Spis jde o to, že dnes se za názory zavírá, i za docela případné. Viz Brno, 6 let za 7 slov. Asi mu dali slevu. A z toho mi jde mráz po zádech.

J. Pokoutný 8.4.2021 8:12

Pro lepší informovanost:

https://www.legislation.vic.gov.au/as-made/acts/gender-equality-act-2020

https://content.legislation.vic.gov.au/sites/default/files/2020-02/20-005aa%20authorised.pdf

http://www.ohrc.on.ca/sites/default/files/Policy%20on%20preventing%20discrimination%20because%20of%20gender%20identity%20and%20gender%20expression.pdf

https://www.msb.se/siteassets/dokument/publikationer/english-publications/gender-equality-handbook.pdf

https://files.eric.ed.gov/fulltext/ED539521.pdf

J. Svoboda 8.4.2021 8:12

Nelíbí se vám pravidla sociálních sítí? Nelezte tam, je to zcela nepovinné a dobrovolné a to včetně dodržování podmínek jejich využívání.

Zkuste konkurenční vkontakte a nebo něco čínského a pak se rozepište, jak to je na Západě všechno blbě.

Pěkný den.

R. Chodovsky 8.4.2021 8:21

Konečně něco moudrého. Ano, konkurenční prostředí je řešením. A dobrým.

Více takových úvah.

V. Církva 8.4.2021 9:30

Konkurenční prostředí je správná cesta, ale i ta zapomíná na podstatu problému. Inklinaci společnosti a kapitálu k velkým celkům (nabalování sněhové koule) je přirozená a je nutno ji brát jako vlastnost. Nakonec dá se to i matematicky dokázat.

Z pozice jednotlivce je snadnější naučit se pracovat s Windowsy, Office, než večně přeskakovat na jiné systémy. Pokud je většina přátel na Facebooku s kterým umí člověk pracovat, je ztrátou času, enrgie peněz přecházet jinam. Proto je tu monopolizace se všemi důsledky. Při velkých impulsech, jako průmyslové revoluce, války, revoluce se to samozřejmě rozbije, nakonec jsou důsledkem té monopolizace.

Jednou z prevencí je omezovat monopoly pomocí vlády pokud je tvořená rovnými demokratickými volbami. Dnes ani to z různých důvodů nefunguje. Proto dojde k otřesům.

R. Chodovsky 8.4.2021 10:05

Jestliže je pro Vás svoboda příliš nákladná, stojí mnoho energie a tudíž se nevyplatí. Pak samozřejmě musíte vymýšlet zákony. Spravedlivější, protože ty předcházející jsou omezující.

Přeji hodně úspěchů, určitě to bude mnohem levnější.

P. Dvořák 8.4.2021 8:50

Rozdíl mezi Čínou a "Západním demokratickým světem", kde přece vůbec nic není blbě?

Jedni vás nepustí ke slovu od začátku, druzí vás pro jistotu smáznou navždy.

P. Milan 8.4.2021 8:54

Nelíbí.

A hlavně se mi nelíbí, že jim státy kecají moc do toho, do čeho by kecat neměly (požadavky na cenzurování) a nekecají do toho, do čeho by měly (jasná zodpovědnost nebo nezodpovědnost za obsah).

Že je to někde horší, to je obvyklý "argument" ideologických obhájců špatného.

P. Han 8.4.2021 9:00

V mládí jsme říkávali "Hoďte na něj síť". Na vás už hodili. Sociální. Nechápu, proč by někdo, komu se nelíbí cenzura na Twitteru či Facebooku, měl lézt na ruské či čínské sítě. Snad to není ještě povinné? I když pro vás asi jo.

V. Církva 8.4.2021 9:14

Bohužel je to naučený kafemlejnek progresivistů. Nelíbí se Vám nesvoboda na Západě v EU, musíte být nutně proruský a pročínský.

Je otázka nakolik u koho je to tupost a černobílé vidění a nakolik proškolenost progresivistickými "VUMLy".

J. Svoboda 8.4.2021 14:56

Nesvoboda? Houbeles nesvoboda. Nelíbí se mi obezlička, kterou se má legalizovat anarchie a fakenews a to kecama o cenzůře a bezbřehé svobodě slova na internetu.

Pěkný den.

J. Svoboda 8.4.2021 14:53

Tak to jste ulítnul. Jasně píšu, že je to nepovinné a uvedl jsem svobodu volby. Chtěl jste mě dehonestovat, ale vyšla vám z toho blbost;-D

Pěkný den.

V. Církva 8.4.2021 9:09

Tyto tvoje hloupé názory by se daly s nadhledem tolerovat před lety.

Dnes je monopolizace Facebooku možná ještě s trochou Twitteru zřejmá věc. Stejně jako to kterým elitám takový Facebook vyhovuje a že tomu odchod jednotlivce na Parler nezabrání. Monopolizace je už víc než 2 století známá negativní záležitost. Pro informační technologie to pak platí dvojnásob.

Ukázka jak elita přes Facebook, Twitter může zatočit i s prezidentem USA by nás měla dostatečně děsit. Děsilo by mne to, i kdyby takhle zatočili třeba s Bidenem. Řešení, že monopolní Facebook začnou lidé bojkotovat, není tak jednoduché jak vypadá. A že si to elita pohlídá se ukázalo hezky s Parlerem.

Samozřejmě že podstata toho všeho je elita progresivistů zamotaná spolu s kapitálem která dělá všechno pro to aby jejich svět nikdo nerozkopal. Ostatně soudím, že musí být zničena!

Z. Lapil 8.4.2021 9:13

Nechcete riskovat, že vás na ulici policajt zhaftne, protože usoudí, že vaše řeč se mu proklatě nelíbí? Nelezte tam, lézt na ulici není povinné.

M. Koutný 8.4.2021 10:28

V principu máte pravdu. Je tu ale několik velkých ALE. O monopolizaci už tu někdo psal. Další problém je v tom, že "pravidla hry" nejsou jasně definována, není jasně řečeno, co se smí a nesmí a záleží to na tom, jak se cenzor právě vyspal. Navíc jsou vymáhána retrospektivně, to, co před rokem nebylo problém, je náhle označeno za důvot k zablokování. Dále neexistuje systém odvolání, možnost reklamace, obtížně realizovatelné je i nějaké soudní vymáhání spravedlnosti. A konečně je tu "brutalita" zákroků, kdy kvůli poznámce, která se vám zdá nevinná, ale cenzora nějak popudí, přijdete v okamžikj o práci za několik let, všechny obchodní i společenské kontakty apod. - a opět bez možnosti odvolání nebo revize.

Toto všechno je v příkrém rozporu se standardním tržním prostředím a je legitimním požadavkem, bay takovéto praktiky byly třeba i soudně stíhány.

H. Lukešová 8.4.2021 7:33

No cenzura běsní všude, např. v Izraeli Twitter zablokoval účet izraelskému poslanci za Náboženský sionismus Itamarovi Ben Gvirovi kvůli slovům "Jsem tady". Nevím, co je na slovech "Jsem tady" rasistického, urážlivého, nenávistného, ale slova íránských ajatoláků o tom, že je Izrael "rakovina", že je třeba Izrael zničit jakýmkoliv způsobem, pravidla komunity neporušují.

J. Lukavsky 8.4.2021 7:24

No moc pěkně to napsalo! To onikání je vlastně návrat ke kořenům, dříve se to používalo běžně. Tak jen tak dále. J.L. end

J. Hruška 8.4.2021 8:16

Víte Vy vůbec, kdo to onikání používal.? A co němčině "Sie" znamená.? Asi!

Z. Lapil 8.4.2021 9:37

Jazyk se vyvíjí a v dvojjazyčném prostředí, jaké tu bylo ještě za 1. republiky, je často ovlivňován tím sousedním. Z němčiny převzala čeština mj. vazbu typu "jedu do servisu SKRZ vejfuk", a "Je to K zbláznění".

Obecně germánské zdroje má nepochybně "bunda Ondry" (česky Ondrova bunda).

A v dnešním jazyce mě vysloveně vyvádějí z míry vazby "(při covidu) SI prošel peklem" (to tam šel, protože SI to chtěl užít?) a "Z mého pohledu" místo "Podle mého názoru/podle mě"). Taky zrušení slova strach a jeho nahrazení slovem respekt vede ke zpotvořeninám na způsob "mám z něj respekt". "Respektuji ho" přece znamená něco jiného...

Neboli váš argument, že onikání je německé a tudíž nevhodné (tak jsem vás aspoň pochopil, nevyjádřil jste se moc jasně), je podle mého názoru lichý.

Myslím si ale, že onikání se neujme. Člověk neumí mluvit jinak, "než mu zobák narost", a onikací zobáky Čechům nerostou už několik generací. I když těžko si být jist, nikdy mě nenapadlo, že někomu narostl zobák k použití větičky "To je hustý", a najednou toho bylo všude plno.

V. Církva 8.4.2021 7:18

No my si myslíme, že sem do dojít nemůže, ale věřil někdo v roce 1989, že když už padaly továrny, lidé si museli hledat novou práci či specializace ale alespoň byla svoboda, že ta svoboda nebude?

No a zdá se že Piráti volby vyhrají. Pak je Bartoš předseda vlády ne ještě jistá, ale už pravděpodobná možnost. Kvůli tomu jsme ale v roce 1989 nerizkovali vyhození ze školy.

J. Svoboda 8.4.2021 8:10

Plurál? Co psát za sebe, dokážete to?

Pěkný den.

V. Církva 8.4.2021 8:48

Hele Zmrzlino. Budu věřit že jsi to napsal jen proto že jsi ignorant co nevnímá okolí.

Ano většina lidí u nás si ještě neuvědomuje vážnost omezování svobody slova a myslí, že to k nám nedojde. Jednak proto, že jsme nedošli do stavu v USA či Západu, šikany MeeToo, vyhazování voličů Trumpa z práce. Jednak proto, že si neuvědomují vážnost omezování svobody slova. Proto ještě občas slyším, když inteligentní člověk řekne, že Piráti nejsou nebezpeční vítači nebo neomarxisti.

Proto plurál! A jestliže ani teď nechápeš proč, dej si studenou sprchu!

J. Svoboda 8.4.2021 16:18

Sprosté ad hominem není žádný argument.

Pěkný den, nevychovanče a argumentační hňupe.

J. Jurax 8.4.2021 17:37

No, kousek výš jste napsal - cituji - "Co psát za sebe, dokážete to?"

Není to taky ad hominem?

P. Milan 8.4.2021 8:56

Odhaduji, že k tomu vyhození došlo ( nerizkovali). :-P

R. Vacek 8.4.2021 6:24

Nakonec se ukáže, že pokud už se má cenzurovat, tak je lepší, když cenzuru provádí stát, který řídí volení zástupci, než aby cenzuru prováděly nadnárodní společnosti, které nikdo nevolí a které sledují své vlastní cíle a které kvůli tomu dokonce cenzurují zvolené politiky.:-)

V. Církva 8.4.2021 7:19

Souhlas.

P. Dvořák 8.4.2021 8:54

To myslíte vážně nebo jste se dočista zbláznil?

Byl jste na světě nebo chápal jste alespoň elementárně svět před r. 1989, kdy cenzuru prováděly jen státní orgány?