16.5.2021 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ceny udílení

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Auiam 9.2.2007 19:01

indolence

O tom, jak byl Otakar Motejl pochvalen za obhajobu Jana Benese, je mozno se docist v knize Indolence.

nepolitik 9.2.2007 18:04

Jediným současným českým novinářem Perotkova typu

je Bohumil Pečinka, ale na psu dostane příležitost málokdy a je to škoda. R^

jirka.s. 9.2.2007 18:13

Re: Jediným současným českým novinářem Perotkova typu

No nedá se nic dělat, musíme si kliknout na Reflex, nebo ještě lépe, předplatit si ho jako já!

doktor 9.2.2007 16:18

Ještě k Renatě Kálenské

a její diskusní stránce v sobotních Lidových novinách, které čtu mnoho let. Nevadí mi její arogence až drzost, ale svádění diskuse na okrajová a bulvárně vděčná témata, s čímž souvisí její nevzdělanost. Díky její neprofesionalitě se o člověku, kterého vyslýchá, ani o věcech, které by čtenáře mohly v té souvislosti zajímat, nic nedovím.

Martin Š. 9.2.2007 15:01

Já bych dal tu cenu panu Benešovi,

nebo Rejžkovi či Petrušce. Kalenská je talentovaná novinářka, ale ještě nic zvláštního nepředvedla. Otakar Motejl je velmi, velmi přeceňován. Za útoky na pana Beneše na této stránce cítím vztek grafonýmandů zleva. Papírová média jsou obsazena většinou průměrnými či podprůměrnými pisálky, až na cit.výjimky či pana Kramera, bohužel socana. Pan Beneš píše proto do Psa, neboť do obskurních Blistů to jistě nelze. Zaplaťpánbůh, že má kam psát. Zřídit vlastrní web je možné, ale je nad lidské síly seskupit kolem sebe okruh autorů. Ti dobří se bohužel nesnášejí vzájemně, např. Mandler, Beneš, Doležal ...   Je fakt, že Pes je prapodivně censurován, ale co s tím naděláme? Pana Beneše velmi zdravím, udělal mnoho pro tento nevděčný stát, za což je mu zejména spíláno, flusáno do ksichtu nulami. I Havel ho nesnáší, jako dříve Kryla, budiž mu za to hanba.      

Martin Š. 9.2.2007 14:44

Peroutkovu cenu

bych já dal panu Benešovi, případně Rejžkovi či Petrušce. To to schytám. Pane Beneši, z těch zlých výpadů si nic nedělejte, jsou to zakomplexovaní nýmandi. K připomínkám k tomuto webu bych jen dodal, že bohužel nemáme žádný jiný, tedy kromě děsivých Britských listů. Zaplaťpánbůh, že má pan Beneš kam psát. To má mlčet jen proto, že někdo má prý za manželku estébačku? A zařídit si vlastní web, sehnat okruh autorů, jednotlivě dobrých, ale vzájemně se nesnášejících, to je nad lidské síly. Tištěná média jsou obsazena blekotajícími nulami. Ani Doležal či Mandler nemají kam psát. A jinak, věřte, že pan Motejl je velice přeceńován - o tom ovšem ta Kalenská, naprosto průměrná žurnalistka, nemá sebemenší páru.  Kramer je proti ní supergigant, byť, bohužel, socan.

jerry 9.2.2007 14:10

No , on pan ředitel Masarykovy dělnické akademie Jelínek

se letos v září také bude divit, proč mu přinesli do kanceláře věnec. ,,On někdo umřel?" Se znalostmi naší historie je to u nás problém.

Co se týká filmů - v tom se lišíme, já byl z Anglického krále nadšen, jako vždy z Menzela, kterej udělal jen 2 špatný filmy -normalizační Kdo hledá zlaté dno a sametovou Žebráckou operu.Zato nevím, proč bych se měl dívat na film v mayském jazyce, když mu nikdo nerozumí.

JAB 9.2.2007 19:27

Re: No , on pan ředitel Masarykovy dělnické akademie Jelínek

Asi ta věta o Anglickém králi byla příliš holá. Film mne zklamal proto, že nedosáhl na úroveň režisérových předchozích a vlastně celý stál jen na hezkém ksichtu jednoho herce. (Kaizer).

A. 9.2.2007 9:18

Vážený pane Beneši!

Děkuji za Vaše příspěvky. Dlouho jsem nemohl pochopit jak je možné, že téměř polovina civilizovaného národa uprostřed Evropy volí bolševiky a s nimi spřízněné socany. Po přečtení diskusních příspěvků jsem pochopil, že opravdu žiju v kotlině dutých hlav.

Jarmila 9.2.2007 12:30

Re: Vážený pane Beneši!

;-O

A 9.2.2007 16:14

Vážená Jarmilo (Re: Re: Vážený pane Beneši!)

Vážená Jarmilo, pozdravujte Hynka;-P

honzak 9.2.2007 16:34

Re: Re: Vážený pane Beneši!

taky Viléma!

Karel novák 9.2.2007 8:34

čistému vše čisté

Co by asi chudák Peroutka řekl na režiséra Mencla ? Kdo to asi je ? Že by Menzel ?

moker 9.2.2007 8:58

Re: čistému vše čisté

Aby si se nepodělal profesore češtiny,pro tebe je podstata šťourat jako správný Čech.

vita 9.2.2007 11:53

Re: čistému vše čisté

To bude ta čeština nesbolševisovaná... Tomu nerozumíte.

Tomu rozumí jenom autor.

Petr H 9.2.2007 5:32

Pana Beneše jsem vždy rád četl

a číst budu.Jeho komentáře sice pro někoho zůstávají kontroverzní,ale jdou přímo na komoru a k věci.A jeho styl psaní je nezaměnitelný,tu staročeštinu mám skutečně rád,už jen pro to stojí si přečíst jeho knížky a články,takto už moc lidí nepíše.R^

Jojin 9.2.2007 9:32

Re: Pana Beneše jsem vždy rád četl

Ano,to máte pravdu.Takto psával K.H.Borovský,jen s malým rozdílem a to že místo "v" používal "w".

jakovy 9.2.2007 13:30

Re: Re: Pana Beneše jsem vždy rád četl

A díky tomu spotřeboval zbytečně o 0,76 % inkoustu víc, než my, co píšeme "v". Jinak Havlíčkovy "Dopisy z Rus" jsou mou oblíbenou četbou. Dycky, když zaslechnu, že Slovan všude bratry má si jdu přečíst 2-3 stránky.

V Černé hoře, kde se, prý, mluví srbsky jsme k dorozumění používali "basic english". Jinak ani my, ani oni.

jirka.s. 9.2.2007 18:20

Re: Re: Pana Beneše jsem vždy rád četl

K.H.Borowský: Blbci nikdy newysvětlíš, že je blbec skutečně, říkat blbci, že je blbec, říkáš wždycky zbytečně.

milan 9.2.2007 10:31

Re: Pana Beneše jsem vždy rád četl

R^VR^V!!

Dušan Neumann 9.2.2007 4:19

a't styl pana Beneše pro někoho příliš zžíravý, faktem zůstává,

že laureátkou prestižní ceny se stala novinářka jejíž hlavní devizou je okouzlení vlastní drzostí, zatímco metody křížového ověřování fakt, kritické interpretace textu a nastavení limitu vlastní projekce do zpracovávaného portrétu jsou jí zcela neznámé.Tímto přístupem by se na téhle straně vody mohla uplatnit jedině v plátcích typu National Enquirer, ve slušných okresních novinách by ji s tímto přístup nenechali psát ani nekrology.

Bokonon 9.2.2007 3:02

Pane Beneši

víte jste mnohými a zvlášť na tomto servru obdivován, ale dovolte mi jednu poznámku. Já mezi ně nepatřím. Vaše lidsky ponižující komentáře k některým lidem z českého veřejného života, vesměs k těm, kteří nechtěli nebo nebo nemohli emigrovat, jsou více a více trapnější. Vyjímku  tvoří emigrant Miloš Forman, který vám musel v USA pořádně dupnout na kuří oko, mimo to, že se na rozdíl od vás skutečně proslavil a jak víme zamindrákovaní tohle neodpouštějí nikdy. Dnes vaši snůžku hanebností odnesl Otokar Motejl. Snad si z toho nebude nic dělat - je to hodný člověk. V dobách kdy vy jste se měl výborně, jak neustále sám zdůrazňujete a seděl jste v bezpečí USA tenhle člověk pomáhal tahat z kriminálu máničky nad kterými včetně těch vašich místních psích p-r-d-o-lezců všichni zlomili hůl. Hodně při tom riskoval a choval se naprosto skvěle. Komu jste pomohl vy? Proč hážete jen špínu na lidi? Vaše současná literární tvorba je víc než cokoliv jiného  podobná křiku komunistů okresního formátu.  Nevím jestli je za tím  alkohol nebo nějaké  osobní trauma či pokřivení, ale ta míra slovní agresivity kterou skoro každý den prezentujete tady na psu je snad už patologická. Pokud by tu knihu co jste samozřejmě nečetl  napsal někdo  vám blízský napsal byste  že v knize šotek nadělal několik nepřesností, ale protože jste tu cenu nedostal vy a knihu napsal člověk kterého nenávidíte tak ji musíte za každou cenu zhanět a nezapomenout podoknout s kým se znáte!!!

A teď pár vět jako vy: Je zajímavé, že vám takovému nesmiřitelnému kritikovi a Savonarolovi českého komunismu vůbec nevadí, že píšete na web bolševického novináře, hodně režimního, co v současnosti žije s Stbačkou? Že by  ve vaší  nesmiřitelné nenávisti jste neměl na každého bolševika stejný metr? Někteří že by byli rovnější? Hm.

Zkuste odpustit. Sám za sebe. Sobě. Ostatním. A pokud to nepůjde - je tu církev. A přestaňte hanět na počkání lidi co pomohli ostatním, když vy jste v USA mlčel a k tomu co se tady dělo dávno nerozuměl.

s.p. 9.2.2007 5:22

Re: Pane Beneši

Mistře bez pardonu Vy jste zamindrákovaný starý ko kot! Bolševik

není a nebyl Neff, to odium zůstává na  dnešních  "hrdinech"  domácího

odboje,  kteří sabotovali totalitu  tím, že za  sebou dvakrát

splachovali  na hajzlu!

Mejla 9.2.2007 7:37

Bokonone, proč tak zprudka ? Pan Beneše prošel kriminál 2 x, jednou v 50.letech

a jednou v 60. letech. Nikdo nesnižuje zásluhy pana Motejla, ovšem na skutečný aktivní odpor proti komunismu, na rozdíl od pana Beneše, neměl dost odvahy. Když p. Benešovi kriminál hrozil potřetí, odešel do exilu - jednal bych stejně. A buďme rádi, že v USA udělal i pro ČR kus práce a vrátil se hned v prvních dnech po 17.11.1989, přestože zdaleka nebylo jisté, že KSČ opouští pole. Na článcích p. Beneše není nic nepravdivého ani urážejícího.

David Werner 9.2.2007 8:55

Re: Pane Beneši

Soudruhu Bokonone, pan Benes v USA vubec nemlcel. Je vas problem ze jste ho neslysel!

Psal tam knihy a ty jsme my, zradni emigranti (ano jsme podle vas stare prodejne zeny, zatimco vy jste "trpeli" pod bolsevikem uzivali jsme si zapadu a malo darku domu posilali)

mohli cist. Vy jste za normalisace zradili vasi

pasivitou a servilnosti vuci zlocinnemu rezimu cesky narod.

Pan Benes dela dobrou praci, stve blosevika.

zirje 9.2.2007 9:05

Re: Pane Beneši

Bokonone, máte naprostou pravdu. Z Benešových textů na mne dýchá cosi chorobně umanutého a dočítám je pravidelně s úzkostí. Nějaký brouk v hlavě či co.... Že to vyhovuje duchu zdejších diskusních pokřiků na NP je jiná věc. 

David Werner 9.2.2007 10:38

Re: Re: Pane Beneši

Soudruhu zirje

ohledne toho brouka, mate urcite svaba na mozku.

zirje 9.2.2007 11:15

Re: Re: Re: Pane Beneši

kdepak, já jsem obskurní individuum, které se živí výhradně Benešem na Cibulce.

David Werner 9.2.2007 11:26

Re: Re: Re: Re: Pane Beneši

To je asi z tech stranickych schuzek KSCM.

zirje 9.2.2007 13:14

Re: Re: Re: Re: Re: Pane Beneši

nebyl jsem ani nejsem nijakým způsobem politicky organizován. Nadávejte si do soudruhů někomu adresovatelnějšímu, vážený.