24.1.2021 | Svátek má Milena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jan 8.5.2006 10:40

PRO SROVNÁNÍ: 2006.05.07. - 13:05: Vystoupení předsedy a volebního lídra politické strany Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET Petra C

PRO SROVNÁNÍ: 2006.05.07. - 13:05: Vystoupení předsedy a volebního lídra politické strany Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET  Petra Cibulky v televizním předvolebním diskusním poředu "Otázky Václava Moravce 2.část" při obhajobě volebního programu švýcarské a americké PŘÍMÉ demokracie "NEVĚŘÍTE POLITIKŮM A JEJICH NOVINÁŘŮM? NO KONEČNĚ! VĚŘME SAMI SOBĚ!!!" je k disposici na Internetu na:

http://www.ct24.cz/vysilani/?id=106458&datum=2006-05-07&porad=

Rolen 7.5.2006 16:56

Poněkud povrchní článek

Autor využil problém neziskových nemocnic, aby nám sdělil starou obecnou "pravdu": trh to zařídí, zisk je nezastupitelnou ekonomickou kategoriií, stát je vždy neschopný atd. Problém je však konkrétní: Co je to nezisková nemocnice? To je ta, která zisk nerozděluje vlastníkům. Nezisková nemocnice celý zisk reinvestuje (např. do nového zařízení), má-li peníze, mít zisk totiž neznamená mít peníze. Co s neziskovou nemocnicí, která nemá peníze a nemůže dostát svým závazkům? Poslat do konkursu, a to je i dnes možné. Nemocnice, které by mohly rozdělovat zisk, by měli jedinou výhodu před neziskovkami - mohli by získávat kapitál od akcionářů (emisí akcií), proto nemají smysl "ziskové" nemocnice, bez jejich privatizace. A to je to, oč tu běží. Výhoda získávat peníze na investice od akcionářů není ale příliš velká, většina obchodních společností v ČR ale i EU si zajišťuje tyto peníze bankovními půjčkami.

Problém je jinde. Je v tom, že neziskovým nemocnicím není dovoleno zbankrotovat (stát to zatáhne), dále pak že zdravotní pojištění není skutečným pojištěním (tj. jako např. pojištění automobilu). Možná by bylo vhodné uvolnit (tržně) ceny některých lékařských úkonů, pak by ale bylo nutné zrušit některé lékařské a lékarnické cechovní (a kartelové!!!) organizace, které diktují monopolistické ceny na trhu atd.  

bedřich 6.5.2006 19:48

vážený pane petrůj- lepšího poradce si pan president nemohl vybrat-nás jen pán bůh snad ochrání před neviditelnou rukou trhu,která nás odnaučí i marodit - už jednou to u nás fungovalo-až do atentátu-to jste nám ukázali co dovedete

janoryna 6.5.2006 18:20

ve kterém zákoně je napsáno,

že pojišťovna nemůže se soukromou nemocnicí uzavřít příslušnou smlouvu. a jak známo, na zakázky placené z veřejných peněz (a to povinně vybrané pojistné jsou) se musí uskutečnit výběrové řízení. co na nich stoupencům pravice tak vadí ? že by konkurence ?

VL 7.5.2006 13:12

Re: ve kterém zákoně je napsáno,

A kde je řečeno, že takovou smlouvu může nemocenská pojišťovna řízená ČSSD, jako je Všeobecná uzavřít?

Vilém 6.5.2006 0:45

Záměrná veřejná blamáž Klause?

Již třetí poradce zde dnes filosofuje o zákonech, o kterých zřejmě vůbec netuší, co znamenají: neziskovost pouze znamená, že případný vygenerovaný zisk nemůže být rozdělen a musí být znovu vložen do rozvoje zdravotnického zařízení. Jestli organizace financované povinnými odvody mají sloužit k rozdělování zisku pro všechny možné i nemožné účely, nechám stranou.;-)

honzak 6.5.2006 5:26

Re: Záměrná veřejná blamáž Klause?

A co případní ztráta? Kdo ji zaplatí?

Malý Aston 6.5.2006 11:03

Ekonomické zákony platí

U neziskových organizacích,které nemusí vytvářet zisk,tento zisk nikdy vytvořen nebude.Penězovod,ze státního rozpočtu vždy ztrátu uhradí.Sociální demokracie a komunisté předpokládají a mají to v genech,s tím nic nenaděláme,že nejlepší vlastnictví je vlastnictví státní.Nejlepší ředitel,je úředník,jmenovaný ministerstvem. Druhá část občanů je přesvědčena o opaku,že nejhorší vlastník je stát,o čemž jsme plně informováni z korupčních skandálů státních úředníků. V systému,který je zaveden zákony, že stát rozhoduje,kolik zaplatí občan na zdravotní pojištění,stát rozhoduje,kolik se zaplatí za jakýkoliv úkon v nemocnicích,stát rozhoduje o výši platu nemocničního personálu,stát rozhoduje o výši úhrad zdravotním pojišťovnám,je to systém,který není nikdo schopen nasytit žádnými finančními zdroji.V tomto systému neplatí žádné ekonomické zákony. Zde platí jen zákony kriminální a zákony korupční.

Aby tento stávající systém fungoval,jsou občané současným ministrem zdravotnictví strašeni,že soukromá nemocnice může jít do bankrotu,a všichni vlastníci,v této době Krajské úřady jsou zloději. Já bych se nehádal,vrátit vše zpět ať se s toho Rath posere. Ale co když,tam již Rath a Buldozer nebudou a to je jisté,co pak?

Vilém 6.5.2006 15:32

Slovenské zdravotnictví už nefunguje

zcela evindentě v důsledku tržních mechanismů.

Ostatně si nesmírně protiřečíte. Pokud stát je inherentně kriminální, pak bude nutně takový i za ODS (a v tom bych souhlasil).:-D:-D

Zuzana 7.5.2006 10:49

Re: Slovenské zdravotnictví už nefunguje

Stát samozřejmě "inherentně kriminální" je, celé jeho fungování je založeno na daních - útoku na soukromé vlastnictví. Je to smutné, ale volit budu raději toho, kdo nás okrádá méně.

papouch 6.5.2006 16:17

Re: Záměrná veřejná blamáž Klause?

vy jste asi nikdy nebyl v normalne financne rizene firme :)

pry "vygenerovaný zisk nemůže být rozdělen"

najmu konzultacni firmu (vhodne obory - IT, marketing, managenment...) a penize jsou doma - pri trose dobre vule i nezdanene, protoze projdou retezem dalsich firem az do vhodne off-shore lokace (ostrov Man je dobry priklad)

jako konzultantovi mi muzete verit, ze to funguje prekvapive dobre ;)

akorat to presahuje schopnosti bezneho marxisty, s jeho legracni teorii nadhodnoty

Pete 7.5.2006 9:45

Pak je neziskovost lživý termín,

pane, popíráte sami sebe a zákonům přírody se nevyhnete, to už zkoušeli komunisti všech možný zemí světa. Skončilo to ubohým zaostáváním za světem ve všem, nejen zdravotnictví, často byly konce tragické. To chystají opět levičáci pro tuto zem, jsou to nepoučitelní hlupáci a darebáci.