29.11.2020 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Bylo to horší, nebo lepší?

S jistým významným brněnským zoologem rád jezdím do terénu. Je radost se s ním bavit nejen o biologických disciplínách, ale i o literatuře, divadle nebo hudbě. Jediné téma, které raději neotvírám, je politika. Kolega byl za totality šikanování komunistickými mocipány. Jakmile někdo kritizuje současný režim, tak kontruje: Jestliže někdo říká, že je to teď horší než za komunistů, tak lže.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Kadlec 20.2.2011 20:52

Re: S kritikou pohozených PETek naprosto souhlasím,

Kde nic není, není civilizovaná země chlape!!!

Korumpuje se tam kde je důvod ke korupci. Například u soudu: strany korumpují soudce, protože chtějí VYHRÁT SPOR, a ne proto, že soudce je placen státem. Bude-li soud privátní, jako ve XIII.stol., důvod ke korupci nezmizí. Anebo se korumpuje městský úřad, aby někdo konkrétní DOSTAL ZAKÁZKU, a korumpovat se bude nějaký manažer nebo úředník a.s. úplně stejně, pokud tuto zakázku bude přidělovat tato spol. Také přestupník korumpuje policajta aby NEDOSTAL POKUTU, a bude korumpovat soukromou security company, pokud na pravidla bude dohlížet ona.

Pouze tam, kde není civilizace, kde nejsou STÁTNÍ INSTITUCE, změní se způsob korupce - a sice tak, že se nevybírají úplatky, ale výpalné. Soudím že úplatky v civilizovaném prostředí jsou pořád ta lepší varianta korupce, než gangy a výpalné.

O. Firtl 20.2.2011 20:38

Re: S kritikou pohozených PETek naprosto souhlasím,

..........příklad jste zvolil špatný. Sám říkáte, že v Somálsku panuje zákon tlupy či-li anarchie. V Haiti zase není všechno privátní...... S minimem peněz k dispozice pro přerozdělování se logicky minimalizuje příležitost ke korupčnímu jednání........netřeba korumpovat tam, kde nic není....kapiš?????? A zase mluvíme o civilizovaných zemích ne o Timbaktu....

K. Janyška 20.2.2011 20:24

Pro milovníky nesvobody není komplikovaného vůbec nic ! Komunistický zločinecký režim byl pro ně jednoznačně lepší !!! Dzp.:

O. Kadlec 20.2.2011 19:00

Re: Výborný článek

:-)

Nevim proč zrovna já bych se měl vyrovnávat s tím kdo je nejvyšším představitelem "pravice". Já nejsem pravice, já mám ruce obě.

Hodnocení pak činnosti V.K. ukazuje jasně, že jste zblblý tím co čtete na netu. O realitě, včetně těch mnohých zlodějin, zřejmě mnoho nevíte. Přál bych vám, abyste se zvedl, rozhlédl se po světě a podíval se, kdo skutečně krade a kdo skutečně tomuto státu slouží.

Jinak se s vám loučím, nevidím že bychom se mohli ještě něčeho dobrat.

J. Kratochvíl 20.2.2011 18:55

Re: Výborný článek

Informace v článku jsou v tomto státě všeobecně známy, článek nepřináší nic nového, článek pouze tyto jednání shrnuje. Na rozkrádení  státního majetku není opravdu nic pravicového nebo levicového, zde to má pouze ten význam, že privatizace, transformace, která tady proběhla, byla v režii pravicové strany ODS a ta by za to měla nést odpovědnost. Zloději zde kradli pod ochranou pravicové ODS. Dále není možné se vymlouvat, že transformace v 90letech bylo něco nového, byla tady alternativa, která se začala před Klausem realizovat, ale ten jí po vítězství ve volbách smetl se stolu a poté tady zavedl to co popisuje článek. Proto je V.K. za toto zodpovědný. A nepředhazujte mi stále nějaké ideologie, kterým bych měl podléhat. Činnost V.K. ve státních funkcích za posledních dvacet let je gaunerská a že on je nejvyšší představitel české pravice, což neustále zdůrazňuje, s tím byste  se měl hlavně vyrovnat vy.

O. Kadlec 20.2.2011 15:33

Re: Nikdy v historii se neměli dělníci lépe.

Tak nebuď kráva, vole.

M. Volf 20.2.2011 15:31

Re: Nikdy v historii se neměli dělníci lépe.

To je teď komplet, jen na žraní se jaksi nedostane.

O. Kadlec 20.2.2011 15:20

Re: Nikdy v historii se neměli dělníci lépe.

To myslíte za komančů? To máte pravdu. A představte si, že to je právě flagrantně špatně. To jsme věděli a proto jsme taky nechtěli mít se takhle blbě a bezvýchodně lépe. Lidi, dokonce ani dělníci, nejsou krávy. Nestačí nám žrát, stát, nic nedělat a jen se nechat dojit.

M. Volf 20.2.2011 15:16

Nikdy v historii se neměli dělníci lépe.

Ani mít už nebudou, jedině zas nakopat mafiánským harpagonům.-)

O. Kadlec 20.2.2011 15:15

Re: S kritikou pohozených PETek naprosto souhlasím,

Aha!? Zvyšuje se korupční jednání POLITIKŮ. Nezvyšuje se riziko korupčního jednání. Prostě za jiných okolností se snižuje moc politiků a tím samým zvyšuje moc a korupce u jiných osob - třeba úředníků, nebo warlordů, nebo prostě toho, kdo poskytuje to, kvůli čemu se vyplatí někoho korumpovat.

Příklad jsem zvolil dobrý. V Somálsku nepanuje přesně vzato anarchie, ale lokální privátní moci. Zákony tlupy. Je jich mnoho, je to zvenku nepřehledné, proto se vám to jeví jako anarchie. V jakékoli zemi na světě, i u nás, nelze dosáhnout toho aby bylo všechno privátní bez likvidace nejprve demokratických institucí a pak pravděpodobně i státní struktury. S privatizací všeho se prostě dostanete do situace třeba Somálska nebo taky Haiti. Tam je ta vaše anarchie.

O. Firtl 20.2.2011 15:00

Re: S kritikou pohozených PETek naprosto souhlasím,

..........zvolil jste si špatný příklad (Somálsko). Tam panuje anarchie. Bohužel, co se týče civilizovaných zemí západního stylu, nikde není všechno privátní. Jisté ale je, že s vyšším procentem peněz odebraným daňovým poplatníkům státem k přerozdělování, se současně zvyšuje korupční jednání politiků.......   

J. Kanioková 20.2.2011 14:44

Nešlo,

nedovedete si představit, jak by to bylo ekonomicky šíleně neúnosné. Ty petky nejsou jako sklo, které se dá slušně vyčistit a znovu použít. Takže druhotně k stejnému účelu použitelné nejsou. Jsou objemné a denně strašné množství, takže by je musel kdosi vykupovat (mzda), bedny s nimi skladovat (čili velké prostory taky nejsou zdarma), přepravovat k dalšímu zpracování (doprava) a vlastní zpracování (technické zařízení + mzdy).  Ta záloha by musela být hodně velká, aby se to rentovalo a v podstatě by se asi nevracela, jinak by to nemělo smysl. Takže by to muselo být v ceně produktu.  A ten materiál z petek není zas až tak moc využitelný.

O. Kadlec 20.2.2011 14:34

Re: Výborný článek

Na to, že nás někdo okrádá není ideologického nic. Jste normální? Vy si myslíte že zloději jsou pravicoví? Kam na to chodíte?

Zloději jsou prostě zloději. Pravice - levice - to je jim fuk. Není divu. Většina normálních, slušných lidí taky nepatří pravici ani levici.

Zloději taky obyčejně nekandidují ve volbách. Do voleb chodí většinou poctivý lidi. Ta horší zpráva je, že zdaleka všichni nezůstanou poctiví. Příležitost lidi kazí. pak je třeba zvolit jiný, poctivější lidi, ale záruku, že takoví i po letech zůstanou, nemáme. Moc už mnoho lidí zkazila a příležitost z některých udělala zloděje.

Jak jste ale přišel na to, že zrovna V.K. je "největší gauner"...inu - to je ten ideologický maglajs, kterému jste podlehl. Mě to do toho netahejte, já jsem nezávislý.

V. Vlach 20.2.2011 12:09

liberální kapitalismus s prvky mafiánského klientelismu

Spíše Mafiánský klintelismus se stopy liberálního kapitalismu.

F. Kusák 20.2.2011 11:48

Srovnávat

můžeme, ale zatím, co jsem četl, jsou ta srovnání nesmyslná. Buď jsou emotivní anebo srovnávané parametry jsou vybrány příliš subjektivně, takže vypovídající hodnota nepatrná. Jiná věc je pak chtít návrat starých, "dobrých" časů. Tak to už je úplná zhovadilost. Jde přeci o dynamické, biologické systémy a to, jak známo, nelze nikdy opakovat. Já bych spíše doporučoval řešit současné, resp. budoucí problémy. Má to větší smysl a analýzy nechat historikům. 

J. Kratochvíl 20.2.2011 10:15

Re: Výborný článek

Ideologicky tady blábolíte vy. Nevím co je ideologického na tom, když víte, že vás tady skupina lidi okrádá a krade stále a vy řeknete, že se vám to nelíbí a že by tito lidé měli být hnáni k zodpovědnosti. My můžeme dělat jediné u voleb je nevolit, ale jak vidíte pro vás to je nepředstavitelné, co kdyby zvítězila levice nebo dokonce komunisté, já si myslím, nic horšího nás za dvacet let nemohlo potkat než je tzv. česká "pravice" v čele s největším gaunerem V.K jak se ukázalo.

O. Kadlec 20.2.2011 7:11

Re: S kritikou pohozených PETek naprosto souhlasím,

No to je právě ta bolševická iluze. Realita v zemích, kde je vše privátní (Somálsko) to vyvrací. Dějiny v těch obdobích, kdy bylo privátní dokonce i právo, to vyvrací taky. Je to prostě nesmysl.

J. Dlouhy 20.2.2011 4:23

Re: kapitalismus, coz je Marxuv termin a vlastne neexistuje

Chapu, vy tomu rikate kapitalismus, protoze vite o co jde (viz Ayn Rand), ale tady je to chapano pejorativne, diky Marxovi. Ja jsem pochopitelne pro kapitalismus, ale nazyvam ho pravym jmenem, proste normalni hospodarsky system, ktery existuje od nepameti. Ten nepotrebuje zadne nazvy.

J. Dlouhy 20.2.2011 4:13

Re: S kritikou pohozených PETek naprosto souhlasím,

Asi jste nepochopil - odstranit prerozdelovani je odstranit bolsevismus. Korupce se deje jen s penezi danovych poplatniku. Kdyby vse bylo privatni, nebyla by korupce.

J. Dlouhy 20.2.2011 4:10

Re: Autobusy, igelitové tašky a PET láhve

Neslo by to jednoduse resit zalohou i na PET-lahve? Jinde uz to existuje. Vse se da resit penezi.

O. Kadlec 20.2.2011 0:18

Re: Kdo je kdo (who is who)?

Ono spíš jde o to, že za dvacet let svobodného života se dávno prokázalo, kdo je gauner, kdo je egoista, kdo je blbec, a kdo slušný člověk. A pozorovatel vidí, že s nějakým členstvím v KSČ to má jen málo společného.

O. Kadlec 19.2.2011 23:46

Re: Zelené zamyšlení

Byl. To bylo tehdá když moje babička měla důchod 600 Kčs, a co horšího - moji kolegové brali 900 Kčs měsíční plat!

Potraviny byly tehdá dražší než dnes.

O. Kadlec 19.2.2011 23:43

Re: Výborný článek

Nenapsal jsem nic o UDÁLOSTECH ale o tom ubohém blogu.

S tou svobodou máte pravdu: ekonomicky je svobodný ten kdo má peníze. Anebo kdo je nepotřebuje.

Jinak mám skutečně dojem, že jste ve vleku ideologických blábolů a vůbec už nerozlišujete co je skutečnost a co vám navalili do hlavy. Vzhledem k tomu jak jste starej nevim jestli je to ještě léčitelný.

O. Kadlec 19.2.2011 23:39

Re: kapitalismus, coz je Marxuv termin a vlastne neexistuje

I vy panikáři...copak - v Americe nebe padá? Obama se snaží zlikvidovat kapitalismus - a u nás zase Rákosníček přemlouvá počasí.

O. Kadlec 19.2.2011 23:37

Re: rozdíl

Já na facebooku nejsem. Byl jsem chvíli ale přišlo mi to tak pitomý že jsem svou pozici uzavřel.

Ale facebook objektivně vytváří ty sítě, ovšem nejen on. První síť, kterou náš národ poznal, a vůbec nevěděl co s tím, byla Herbalife. To je ovšem jen jeden typ sítě - obchodní motivace. Skrz internet pak vznikají i sítě jiné a je evidentní, že právě tyto sítě spustily arabskou variantu "jara národů", jak ji v médiích sledujeme.

Ale jak jsem byl pravil - neumím ještě odhadnout k čemu všemu to bude dobrý a k čemu zlý. Je to teprve začátek.

P. Rychetsky 19.2.2011 22:56

srovnavat je dulezite, a vezeni ma take sve klady

Urcite je dobre si uvedomit vyhody vezeni. Kdyz jste za katrem, tak je vyborne, ze telo ziska pravidelnost. Stava se v pul sesty rano a pak je snidane. Navic clovek nema tak velky stres, protoze mu program uz naplanovali. Take malokdy zanedba snidani, protoze nejsou zadny haranti, kteri tak protivne vyrabeji krize, kdyz se to nejmene hodi. Velice dulezite take je, ze chodite vcas spat, a navic strizlivy. Kazdy rozumny clovek prece nenavidi ranni bolehlavy.  No a navic ziskate plno pratel, jelikoz se setkavate se spoluvezni pravidelne, a ti jsou navic mnohem milejsi nez bachari, tak ten vztah je nejaky vrelejsi. Mate i svobodu napsat pribuznym. Casto ji nevyuzivate, to je pravda, ale ta svoboda tam je. Rovnez je i o neco vice casu na studia. Doma byste po celodennim frmolu akorat jako vul sjel zpravy a usnul po dvou minutach telenovely, ve vezeni ale muzete mit rozectenou knihu, a cas ji dokoncit. Obcas je take dobre nekoho bonznout, protoze se pak se daji ziskat delsi prochazky na jarnim slunicku, a ty jsou, jak kazdy objektivni clovek vi, velice dobre pro vase zdravi. Spolu s pravidelnym cvicenim, ktere je mimo vezeni tak casto zanedbavano.

Pripojuji se k hlasum, ktere tvrdi, ze srovnavat komunisticky teror se soucasnou svobodou je nehoraznost. Autore, vas pritel je velice rozumny, ze se s vami o politice nebavi, protoze by se brzy uplival k smrti.

M. Pivoda 19.2.2011 22:51

Kdo je kdo (who is who)?

"... u lidí deklarativně pravicových (někdy i bývalých členů KSČ) vidím pouze bezostyšnou hrabivost, zkorumpovanost a nekompetentnost."

Jak to vidí autor a čtenáři? Předstírali za socialismu bývalí členové KSČ že jsou komunisté (ač fakticky byli bezohlední kapitalisté)?

Nebo naopak: předstírají dnes faktičtí komunisté (tj. bývalí členové KSČ), že jsou dnes jen příležitostní kapitalisté (aby tak rozložili kapitalismus zevnitř)?

Zeptáme se jich na to na moderním fMRI detektoru lži? Hm. Možná, že bychom zjistili, že ani oni sami to o sobě vlastně neví.

Možná ale, že v dobře hlídaném vězení by ten životní postoj mohl být nepodstatný.

P. Beránek 19.2.2011 21:39

Re: Zelené zamyšlení

A nebyl?

J. Kratochvíl 19.2.2011 20:50

Re: Výborný článek

Jestli takovéto události považujete za ideologické bláboly, tak mne vás je opravdu líto a spolu se asi nikdy nedomluvíme. Ale řeknu vám jedno já rozlišuji dvě svobody jedna je svoboda politická a druhá svoboda ekonomická. Pánové, kteří tady rozkradli státní majetek sáhli na naši svobodu ekonomickou, protože tyto miliardy ted musíme všichni zaplatit na daních a miliardy chybějí na důchody a ve zdravotnictví, to mně rozhodně jedno není, ale vám to nevadí pro vás je to pouze politický blábol. Kradlo se pochopitelně, ale ne takovýchto rozměrů, které je srovnatelné pouze se řáděním a znárodňováním komunistů v 50. letech. Zajímavé je,že řádění komunistů vám vadí, ale řádění současných lumpů je pro vás pilitický blábol. Já je alespoň již 15let nevolím, což se o vás asi říci nedá.Vám radím sundejte ideologické brýle a více se starejte jak fungije stát a společnost.

B. Volarik 19.2.2011 20:45

Re: kapitalismus, coz je Marxuv termin a vlastne neexistuje

Milý pane, kapitalismus existuje. Máme ho tady v Americe, nazýváme ho kapitalismem a jsme rádi, že ho máme. Momentálně tady teď bojujeme za záchranu kapitalismu, který se Obama jeho parta naží zlikvidovat.