9.12.2023 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Budeme volit prezidenta

Anketa MF Dnes vynesla na výsluní jistého předsedu cestovních kanceláří jménem Okamura, Japonce po otci, což svědčí o nedostatku etnických předsudků v české veřejnosti a také o čem? O nekonečném smyslu pro recesi? Nevážnosti k prezidentskému úřadu?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vlach 9.1.2012 19:31

Re: Ten zájem je spíše vytvořen médii.

Komunisto! Sedni!

J. Boleslav 9.1.2012 17:38

Re: Raději kohokoliv, jen ne pana Švejnara ( z nějaké univerzity )

Fischer je totéž v bledě modrém (ba spíš růžovém).

J. Heincl 9.1.2012 16:39

Re: Hm

No nevím. Četl jste už tohle? http://janpapez.blog.idnes.cz/c/239013/Tomio-Rocky-Okamura-chranenec-kmotru-nebo-uzitecny-pitomec.html. Tím nechci obhajovat české politiky. Na vrcholné úrovni je tam většinou jeden lump vedle druhého. Spíš se mi zdá, že by pan Okamura mohl být druhým senátorem Fischerem.

J. Boleslav 9.1.2012 15:43

Zeman jako kandidát č. 1?

No to snad ne. Ten ovarovitý hulvát, opilec a narcis nejhrubšího kalibru? Máte krátkou paměť, autore. Banky zprivatizovat nedovolili druhé, už menšinové Klausově vládě, právě socani, kteří se už těšili na to, že si při bankovní privatizaci konečně taky přijdou k lizu. Nevím, proč se o tom všeobecně nemluví a tudíž ani neví, ale tak tomu je. Pamatuju si jako dnes, jak upřímný Stáňa coby jejich tehdejší místopředseda v r. 1996 na plnou hubu hlásal z obrazovky, že banky privatizovat ČSSD zatím rozhodně nedovolí.

M. Kopřiva 9.1.2012 14:32

Re: Víte co, pane Jiráte...?

Omyl,pane Jiráte,

pokud vystupujete jako "médium", věnujte více pozornosti NASLOUCHÁNÍ spoluobčanů, než prosazování svých názorů, nedejbůůůůh za úplatu. Myslím, že novinář by vůbec neměl "pasírovat" kandidáty soukromým cedníkem jako rajčata do omáčky, ale POMOCI publiku najít takového člověka do funkce nejvyšší, ať je kde je, aby se zmenšila pravděpodobnost, že si lidé budou znovu drbat hlavu nad svou neschopností volit.

Koho bych volil já, ještě nevím sám. Doufám, že v této zemi, nad jejíž kulturou kdejaký Čech slzí se najde jeden, který by nedělal ostudu, nekradl ani pera, ani nekryl zloděje, nebyl sebestředný narcisista či opilec, opravdu, ale opravdu  vysokoškolsky ( ne plzeňsky ) vzdělaný jedinec-humanista ale asi bych hledal člověka třeba v seznamech občanů, kteří se s podobnými parametry prokázali postavit s hrdostí proti neprávu, soudní šikaně, zločinu,maffii a podvodu. A neváhal bych ani na okamžik hledat mezi rodilými vlastenci, žijícími v cizině, kteří odešli právě z těchto důvodů a jsou v cizině ceněni..

Ano, bude to zdlouhavá práce najít takového jedince, ale pokud jej vůbec ani nemáme, nemáme právo se nazývat civilizovanými lidmi. A žádné "mediální" zkratky a manipulace.       

J. Kadeřábek 9.1.2012 13:58

Ten zájem je spíše vytvořen médii.

Kdyby se na každý prd neptaly TV tohoto "mluvčího" cestovního ruchu nikdo by o něm nevěděl. Třeba ČT24 z něj udělala odborníka na JE v Japonsku.

F. Matousek 9.1.2012 13:15

Autor má strach

z kandidáta, který zije v zahranicí a má málo zkuseností místních.

A já si zase myslím, ze práve proto by to mohl být kandidát nejvhodnejsí.

R. Langer 9.1.2012 12:18

To je teda nabídka!

To bych raději volil toho Gotta... :-P

D. Procházka 9.1.2012 10:44

Re: Hm

Lidé si mnohdy myslí, že politika je svinstvo a že každý, kdo není politik, politiky morálně převyšuje. Takto se doslal do politiky senátro Fischer, nepolitické Věci veřejné... Někdy mi to připomíná ten vynikající socialistický systém, který měl jedinou chybu - lidi v něm.

J. Štrobl 9.1.2012 10:03

O soudnosti pana autora lze pochybovat.

Petr Pithart je podle mého názoru levicový žvanil, který za svoji kariéru vděčí jen své účasti v disentu. Četl jsem několik jeho prací a ehm... nebudu se vyjadřovat. No a pana Zemana známe všichni dobře. Je to vtipný glosátor a mediálně celkem přitažlivá postava, ale to je na presidenta málo. I když bych patrně pro pana Okamuru nehlasoval, tito dva mu nesahají ani po kotníky.

J. Šimek 9.1.2012 9:35

Pane autore.

Jediné, co z Vašeho článku plyne je to, že partaje nedokáží generovat žádné nové vlastní kandidáty a tak si lidi chtějí vybrat sami. A že mají zájem o pana Okamuru svědčí o tom, že se navíc přiklánějí k úspěšnému podnikateli, než k "prověřeným" dinosaurům. Nejspíš chtějí dát šanci někomu novému a něčemu novému.

O. Malstoka 9.1.2012 9:23

Děkuji za typ

To, že jste za svého favorita jmenoval Zemana už není potřeba žádného dalšího komentáře. I tak vám přeji hezký den.

M. Krátký 9.1.2012 9:19

Raději kohokoliv, jen ne pana Švejnara ( z nějaké univerzity )

žádná konkrétní řešení dosud nepředložil, jen sladko-slizce pindá o tom, že se budeme mít líp, když ho zvolíme

R. Jonák 9.1.2012 9:17

Tak to jsou věci

Jestliže autor sděluje, že privatizace Škodovky byla úspěšná, tak to tedy nevím o čem mluví. Kdyby se privatizovalo podle původního záměru, u kterého právě byl jeho oblíbenec P. Pithart, tak jsme neměli dnes výrobu aut ale jenom montovnu, tak jak je to v jiných případech. Totiž to, že to naštěstí nedopadlo tak bídně, prosadila až Klausova vláda. To nemluvím o jeho dvoudomcích atd.

J. Jirát 9.1.2012 9:12

Re: Víte co, pane Jiráte...?

Omyl, pane Kopřiva,

média jsou od toho, aby nejen novináři, ale i lidi v nich vyjadřovali své názory. A koho byste volil vy?

A. Reček 9.1.2012 9:09

Re: Hm

Ano. Také si myslím, že jako první krok do politiky bude pro pana Okamuru lepší, když letos se bude ucházet o senátora.

M. Kopřiva 9.1.2012 1:24

Re: Hm

Tak nevím, jestli je důležitější jakási delší politická minulost, či kratší, ale výrazně morálně je převyšující. 

M. Kopřiva 9.1.2012 1:13

Víte co, pane Jiráte...?

Nechť Váš názor zůstane Váš.

To, k čemu já mám vrozený odpor je to, že každý, kdo ještě své péro udrží v ruce předkládá své názory a hodnocení,nijak významově rozdílné třeba od "iDnes", kde se dozvídáme, že J.X.Doležal smrdí.

Nechejte si Vy i Vaši kolegové své názory pro sebe v soukromí, lidé si najdou ( cestami zajímavými ) své kandidáty, jejichž jména třeba ani nejsou na seznamech "umělců" či "politiků".

Nechte věci lidí lidem, ( .. Teď když tvá ztracená vláda věcí tvých

zpět se k tobě navrátí, lide, navrátí....)!!!!!! Nanejvýš se PTEJTE (!!!!!), ale názory neovlivňujte.  

A. Holík 9.1.2012 0:48

Hm

Okamura je podle mne uprimne oblibeny, urcite nejde o recesi. Je v tom taky touha po ''nekom jinem''. Nevhodny je zejmena proto ze je nevyzkouseny. Radeji bych ho videl nejdriv v komunalni politice, nebo aspon jako poslance a za 5, 10 let .. uvidime. Prezident by mel byt clovek s dlouhou politickou minulosti.