21.10.2019 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Bude co slavit?

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Votýpka 8.10.2019 20:04

Křeček je zloduch, strůjce regulovaného nájmu a tím nesmyslných cen za nájmy neregulované. A ano díky jeho pomatenosti tu máme dneska vlastníky stovek bytů za neregulovaný nájem. Tak to znárodníme. Asi by měl mazat za panem Ráthem :-)

J. Friedlaender 8.10.2019 18:55

Neměli bychom směšovat režim s jeho vybranými rozhodnutími. To jsou dvě různá patra.

J. Calta 8.10.2019 15:35

Winston Churchil: Kapitalismus se vyznačuje nerovnoměrným rozdělením bohatství, socialismus se vyznačuje rovnoměrným rozdělením bídy!

V. Petr 8.10.2019 15:48

Winston Churchil ovšem nepočítal ze současností, kdy rudozelení socialisté vyvolávají bídu záměrně, třeba v rámci "boje proti globálnímu otepolování." Toto staví tradiční politologické a ekonomické koncepce totálně na hlavu!

J. Lukavsky 8.10.2019 16:03

"socialismus se vyznačuje rovnoměrným rozdělením bídy" no je to sice vtipné, leč my co to pamatujeme víme, že s. vedoucí z Masny, Zeleniny, Knihy... se určitě měli mnohem lépe nežli dělňas od pásu. Ten rozdíl byl spíš v tom, že to nesměli moc okatě ukazovat. Něco jako ve filmu "Vrchní prchni". J.L. end

J. Jurax 8.10.2019 14:38

Bude co slavit?

Ale bude.

Když nic tak třeba jen to, že se tady na Psu může diskutovat a vyslovovat i názory silně protirežimní, aniž by u dveří nezaklepala StB.

I když, pravda, tohle už nemusí dlouho vydržet. Neboť i u nás vystrkuje růžky cenzura - samozřejmě jedině ve jménu obecného blaha. Je třeba vyznávat ty SPRÁVNÉ názory. Je víc než dvě pohlaví, rodina je rodič 1 a rodič 2 a imigrace muslimů a černoušků do Evropy je blahodárná, neboť nás kulturně obohatí. A kysličník uhličitý je největší světový padouch, proti němuž je nutno urputně bojovat až do úplného zničení - ne toho kysličníku, ale Evropy.

Š. Hašek 8.10.2019 19:07

Tak nějak.

J. Chaloupka 8.10.2019 11:16

minulý režim se zhroutil hlavně proto že neumožňoval lidem podnikat a pracovat sami na sebe a tím brzdil jakoukoliv iniciativu lidí. Myšlenka že musí všichni pracovat pro stát a mít se všichni stejně byla zcestná a nereálná protože snaha o majetkový prospěch je u každého jedince hnací silou jeho konání. A pokud jde o svobodu , bez peněz jsou akademické řeči o svobodě pouhými bláboly. Jen peníze dávají lidem pocit nezávislosti a svobody v jejich konání . SLAVIT TEDY JE ROZHODNĚ CO , HLAVNĚ TO ŽE STÁT UMOŽNIL LIDEM PODNIKAT A TÍM SE POSTAVIT NA VLASTNÍ NOHY A VZÍT ZODPOVĚDNOST ZA SVŮJ ŽIVOT DO VLASTNÍCH RUKOU . ŽE TO NĚKTEŘÍ NEDOKÁZALI JE BOHUŽEL JEJICH SMŮLA . OVŠEM S PRAŽSKOU KAVÁRNOU A JEJÍMI FALEŠNÝMI PLKY O DEMOKRACII A LIDSKÝCH PRÁVECH ROZHODNĚ SLAVIT NENÍ CO .

A. Alda 8.10.2019 10:44

Nakonec vedou všechny systémy, které nedovolí jedinci zařídit si život podle svého, k tomu, že malá skupina vnutí svou vůli jiným, samozřejmě ve jménu dobra, Boha nebo všeobecného blaha.

(To jsem nevymyslel vlastní hlavou, jen cituji.)

J. Jurax 8.10.2019 14:44

V každém systému si můžete zařídit život podle svého, ovšem v mantinelech daným tím systémem. I dnes.

Takže jde o to, jaký prostor ty které mantinely vymezují. Dnes je onen prostor poněkud větší a hlavně dost jiný.

J. Roškota 8.10.2019 7:25

Minulý režim se zhroutil hlavně z ekonomických důvodů. Nedokázal generovat dost bohatství, aby bylo čím uplácet lidi za nedostatek svobod.

Takže úvaha jestli náhodou se za bolševika nežilo lépe než za kapitalisty je nesmyslná.

P. Dvořák 8.10.2019 7:29

Jak se za Husáka říkalo:

Za kapitalismu probíhalo vykořisťování člověka člověkem, kdežto dnes je tomu naopak.

No a dnes je tomu úplně naopak.

Š. Hašek 8.10.2019 10:23

No, někteří - ti, co vědí všechno - nám říkají, že za reálsoc se nežilo. Ani "skřivánek nevylétl, houby nerostly a nebyla dovolená v Tatrách, zkráceno.

Zejména to říkají mlaďoši pirátští, po zaškolení všelikými Halíky, předsedkyní výboru SSM, ..... . A demonstrovat za ukradenou revoluci bude snad i Aňa, a taky Štěch.

Skoro si začínám myslet, že jsem tehdy ani nedýchal. Jak mi o tom vypráví paní Pekar. V partaji jsem žádné nebyl, vydělával na živobytí a poslouchal Hlas Ameriky ........ no, řekněte, kolaborace jako sviňa, ne?

P. Dvořák 8.10.2019 11:29

Jestli jste Hlas Ameriky poslouchal potichu, kolaboroval jste. Jestli jste u něho nadával na komunisty, jste už poloviční chartizán.

Š. Hašek 8.10.2019 11:55

Tak nevím .....

Být poloviční chartopithart nebo poloviční chartochramosta.

Raději zůstanu tím trapným kolaborantem, ničím - dle Halíka.

Velice zkráceno.

B. Hamal 8.10.2019 12:42

Obávám se, žminulý režim se zhroutil proto, že se zhroutil SSSR.

V. Petr 8.10.2019 13:03

Naprostý souhlas. A SSSR se zhroutil proto, že neobolševická pakáž, ovládající dnešní EU byla na čas odstavena!

D. Stirsky 8.10.2019 6:30

Dovolil bych si - po kolikáté již - poznamenat, že jen málokdo vyčítá panu Gottovi jeho antichartistické počiny. Byť i tací se najdou, ale není jich mnoho a při úmrtí Mistra se s tím - málo platné - počítat muselo. Co však mnohým vadí daleko více, je reakce pánů Babiše, Zemana a Duky. Schůze vlády! Státní pohřeb! Vlajky na půl žerdi! Státní smutek! Pohřeb se státními poctami. Hodně mám prochozené Česko a s nápisy "vstup zakázán, soukromý pozemek" se setkávám minimálně. A že má někdo panství? Nu, asi před rokem v Rychnově nad Kn. u zámecké kasy byla nějaká paní. "To je paní hraběnka Kolowratová", říkali nám. Tak jsme si s ní chvilku povídali a okamžitě nám bylo jasné, že mít zámek a panství není jen příjemné, ale že je to také hodně a hodně starostí. A propos: Zvlášť odporná byla petice THO za přejmenování letiště.

L. Písařík 8.10.2019 2:32

Pane Křečku, minulý režim byl jistě přijatelný pro jeho protagonisty, stejně tak i pro ty, kteří získali nějakou výhodu. Už těžko byl přijatelný pro kotelníky a zejména jejich děti, které, ač nevystoupily proti režimu, jako jejich otcové, byly vyhazovány ze škol, od střední školy výše. A to vůbec nepřipomínám rodiny popravených odpůrců režimu. Divím se, že vy, který se často dovoláváte morálky a slušnosti, můžete napsat takový článek.!!

D. Stirsky 8.10.2019 6:32

"Ať platí bohatí! Mír chýším, válku palácům! Vlastnictví je krádež!" To cítím z páně Křečkova článku.

L. Písařík 8.10.2019 10:38

Já taky cítím to samé, je to advokát chudých, nevzdělaných a neschopných se postarat sám o sebe. Ještě že nevytáhl oblíbenou teorii stejného žaludku, od té není daleko ke stavu, když nikdo nic nemá, není co závidět - to je typ kubánského socialismu.

P. Dvořák 8.10.2019 7:25

Strčte si někam klišé s kotelníky. Byli to komunisti, kteří to prostě v r. 1969 prohráli s Husákem. Řeknu to jinak: Kdyby to "kotelníci" vyhráli, byl by v kotelně Husák, Štrougal, Bilak. To skončilo před třiceti lety.

Trapné je srovnávat Husákovu nudu 70. a 80. let s popravami v padesátých letech, kdy se zase jiní komunisti mordovali mezi sebou. Svazáci z padesátých byli za Husáka buď prominenti nebo chartizáni. VIZ odstavec výše. :-/

Dnes jsme jinde že! " . . . . za lidská práva je považováno všechno možné, jenom ne spořádaný život jejich rodin."

Š. Hašek 8.10.2019 10:30

Hodně pravdy, trefně řečeno!

Ostatně dodneška se nenávidí "ti správní komouši" (Rychetský, Pithart, Chramostová, Dubček, ..... ) a "ti nesprávní" (stačí typově Husák, Filip). To zas bude školení, kdo tedy "pojal tu revoluci" správně a kdo ji ukradl!!!

L. Písařík 8.10.2019 10:34

Nevím, kolik je vám let, budete se , pokud chcete, hlouběji seznámit s pravdivými dějinami. V žádném případě, po revoluci, nebyly bojkotovány děti bývalých prominentu, stetkal jsem se na Kubě se synovcem Husáka, má tam hospodu, např. Není tajemstvím, že si komunisti kroutili krky mezi sebou, již proto, že strach pomáhá utužovat kázeň, ale znáte např. Babický případ, ne ten z majora Zemana, ale skutečný? Podívejte se třeba do wiki. A takových bylo víc.

J. Lukavsky 8.10.2019 13:33

"kdy se zase jiní komunisti mordovali mezi sebou" No kdyby se mordovali JEN mezi sebou - tak OK. Ale oni mordovali i nekomunisty ba i v podstatě náhodně vybrané, tzv. decimace. V každé vesnici se musel najít alespoň jeden kulak a toho zničit, aby se sedláci lekli a "dobrovolně" vstoupili do JZD. J.L. end

V. Petr 8.10.2019 11:52

Myslíte, že je dnešní režim přijatelný pro členy družstva Svatopluk či oběti exekutorů, kteří zestonásobili "dluh" o kterém dlužník ani nevěděl apod.?

Ti dotyční mají třeba také děti, ktré v tom jsou nevinně...

"Lidé se jen zřídka zajímají o právoi ale vždycky o spravedlnost" (c) Erle Stanley Gardner

J. Lukavsky 8.10.2019 13:35

no za tohle by měl spáchat harakiri tehdejší ministr spravedlnosti, že to nezarazil a současný, že to nezrušil. Tam kde právo je opak spravedlnosti to spěje ke krachu. Probatum est. J.L.

V. Petr 8.10.2019 14:54

"Tam kde právo je opak spravedlnosti..."

Vystihl jste to přesně.

L. Písařík 8.10.2019 15:31

Můj názor je ten, že družstvo Svatopluk investovalo do cizího majetku, snad v době úpadku měli smlouvy a taky bylo dobře pozvat nějakého zkušeného advokáta. Leč co bylo, to bylo. Vídím jedinou cestu a sice přes toho, kdo může zasáhnout a odstranit nepřiměřenou tvrdost zákona. Ale nejsem právník a vůbec nevím, jak by se měli vyrovnat s členy, kteří nestavěli. A zatím jsem četl pouze o správci konkursní podstaty, nikoliv o exekutorech.

V. Petr 8.10.2019 15:45

Ti exekutoři jsou jiný, ještě HORŠÍ případ. Třeba tím, jak skupovali "dluhy" které vznikly na energiích v důsledku přestěhování a o kterých se dodavatel vůbec neobtěžoval dlužníka informovat, neboť cena za doporučený dopis byla větší, než dlužná částka, ze které si ovšem exekutor udělal třeba stonásobek a obstavil následně "dlužníkovi" barák.