27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 15.7.2011 11:43

Výborný článek

Náprava mediální deformace informací o je nezbyrným předpokladem jakékoli pozitivní společenské změny v západní civilizaci (obzvlášť v EU).

B. Pauk 13.7.2011 10:47

A co takhle konsenzus ?

Přiznejme si, že nám ty větrné mlýny vlastně všem vyhovují a všichni se na ně můžeme pohodlně vymlouvat. Zkuste posoudit projekt konsenzuálního řízení společnosti, bez kolektivistické demagogie.

 http://www.seaplanet.eu/index.php/cs/souvislosti/18-souvislosti/324-pravni-stat-je-spoluvlastnictvi-oban-nikoliv-koist-politik

R. Jonák 13.7.2011 8:09

Malá poznámka

Vážený autore, byla doba, kdy jsem velmi rád četl Vaše příspěvky a jak tak koukám, tak se ta doba zase vrací. Jen tak dál.

M. Bezouška 13.7.2011 8:02

naprosto dokonalé!

a kdyby ten problém nebyl tak vážný, dalo by se s nadsázkou dodat, že náš "boj" s všelijakým nešvary není ničím jiným, než pozdní zplodinou špatně pochopené četby pohádek Boženy Němcové. Tam taky za všechny trable může zlý král a jeho špatní rádcové (případně černokněžník či stará čarodějnice). Ovšem jen do chvíle, kdy přijde chytrý Honza nebo krásný princ, přemůže zlo a lid má zlaté časy. Ve skutečném světě to ovšem  takhle nefunguje, jak jste doložil na příkladu VV. Ale vážně. Co by se s tím dalo doopravdy dělat asi neví nikdo, protože přinejmenším náš starý dobrý kontinent se už natolik zapletl do sítě různých lží, předstírání a všelijakých vzájemných závislostí, že nějaký "hladký" přechod k něčemu alespoň trochu normálnějšímu bude přinejmenším strašně obtížný. A připočteme-li k tomu fakt, že spoustě lidí to zatím plně vyhovuje - umožňuje to přece zdánlivě bezproblémovou a dost bohatou existenci (mám teď na mysli "brusel", lidi žívící se postmodernistickým dumáním a tak podobně) - pak je vidina nějaké změny hodně vzdálená. Zřejmě to bez nějaké formy katarze nepůjde.