3.6.2020 | Svátek má TamaraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Bezpečí nade všeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 18, poslední: 8.12.2013 22:46, přehled diskusí

Ta brilantní úvaha má možná jedno úskalí:
Autor: J. Jurax Datum: 8.12.2013 22:39

uvedený systém v konečné fázi by produkoval obrovité množství dat (zvlášt vizuál by si bral celkem dost), kteréžto množství by bylo nutno permanentně přenášet a vyhodnocovat v reálném čase. A protože k tomu přenosu máme jen elektromagnetické vlnění, nevím, nevím ... a ty vyhodnocující počítače by taky musely být dost stroje ...

A hlavně - koumáci by jistě přišli na to, jak implantátek odstínit a jak vysílat falešná data ... takže hodlal-li bych konzumovat bůček a zapíjet jej dvanáctkou a po gáblu si dát cigaretku, falešná data by tvrdila velkému bratrovi, že chroustám mrkvičku a zapíjím to čerstvě vylisovanou šťávou z červené řepy a pak si dám prostná - a velký bratr slintaje nadšením by mi snížil zdravotní pojištění a přiřkl jednorázovou odměnu ... a lump instalující bombu v jumbo-jetu by vysílal data potvrzující, že právě v Armádě spásy  vaří pro bezdomovce  boršč  ...

Nic ve zlým:
Autor: P. Boublíková Datum: 7.12.2013 18:52

ale článeček se moc nepovedl.

Ona totiž ta osobní radiační kontrola je opravdu dobrá, takže vzít ji jako jakýsi úhelný bod ironie mi nepřipadá moc šťastné. Ledaže byste i osobní dozimetry považoval za nepřiměřený zásah do soukromí, ale to snad vzhledem ke své profesi nepovažujete?

Pro nás si naštěstí:
Autor: J. Růžička 250 Datum: 7.12.2013 16:56

přijdou dřív funebráci, než myšlenková policie. Takže ano - můžeme závidět našim dětem.

Celkem zbytečný článek - :
Autor: V. Vlach Datum: 7.12.2013 16:21

tyto úvahy( o jakýchsi kontrolách, receptorech a pod.) jsou součástí postupného ovlivňování podvědomí - zejména pak lidiček těkajících v euroatlantickém prostoru. Shrnuto podtženo máme tu dalších 15 kapek na lžičku vyhrožování a vydírání, šikovně, ale mamlůcky obetonované navýsost omezeným nálepkováním/kádrováním nebetyčným pojmem Slušný člověk - což je na tom nejmizernější! Bohužel ne pro jisté poměrně vysoké procento voličů, kteří chtějí "Bezpečí nade vše".

A tak v tomto světle se již pomalu cítím teroristou, neboť při svém současném pohledu na Svět jím budu dozajisté označen. Přinejmenším preventivně. A právě kvůli bezpečí nade vše. Hehehe....

Nepochybuji,:
Autor: L. Severa Datum: 7.12.2013 11:40

že v budoucnu bude každý (nebo zatím kdo na to bude mít,) u sebe nosit  přístroj, který někde spustí alarm v případě zdravotních potíží a určí polohu ohroženého pro poskystnutí rychlé pomoci. Nevadí mi ani kamery, které sledují problematické části  měst. . Autorovy koblihy a sledování dění na WC nutno jako argument přenechat těm, kteří mají obavy z toho  co všechno bude velký bratr  sledovat. Všechno závisí na citlivosti využití nových technologií

Všetko je v miere kontroly.:
Autor: P. Moravčík Datum: 7.12.2013 10:55

Autor je možno výborný fyzik, ale predpokladám, že po chlieb do obchodu chodí jeho manželka, lebo on je v praktickom živote stratený. Ak zavolám (mailujem, skejpujem, fejsbúkujem...) kamarátovi, že sa o hodinu stretneme na pive, tak sa asi ťažko  stanem objektom zvýšeného záujmu polície, NSA, CIA, CIC atď. Ak sa začnem na Internete zháňať po pláne na výrobu domácj výbušniny, po detskej pornografii ap., tak sa nemôžem diviť záujmu policajtov či tajných služieb. Ochrana bežného občana by nemala spočívať v konaní po tom ako ho niekto prepadne (okradne, zavraždí, zásilní), ale prepadnutiu sa má predísť. Skrátka prevencia - heslo polície je "Pomáhať a chrániť" (nie odpratať mŕtvoly). Je to čiastočne možné aj vlastnou zodpovednosťou a opatrnosťou, ale je to aj v kompetencii príslušných orgánov. Možnosti preventívneho zásahu sa zvyšujú novými technológiami a bola by naozaj hlúposť zriecť sa ich kvôli prevažne iracionálnym dôvodom. Kľúčový problém je však v udržaní týchto postupov v zákonných medziach, a to môžeme ovplyvňovať sami tak, že svojich zástupcov - zákonodarcov volíme zodpovedne, a ešte tým ako ich pôsobenie dokážeme kontrolovať. Ak to nedokážeme, tak sme si sami na vine a ostáva možnosť len odsťahovať sa do gabunskej džungle - ale nie som si istý, či tam ešte ostali miesta nepokryté signálom Telekomu. Takže späť na stromy, alebo si uvedomíme, že techologický rozvoj a jeho dôsledky nemožno zakázať, tak ako nebolo možné zakázať automobilovú dopravu, hoci to ročne stojí toľko životov?

Re: Všetko je v miere kontroly.:
Autor: B. Novacek Datum: 7.12.2013 17:41

aaaa...pan Moravcik je zrejme levicovy politik a pokud neni, mel by se nechat zvolit...jeho myslenky se tahnou jak med s maslem :~)

S podivem kvituji ocividnou skutecnost ze jediny, kdo pochopil miru nadsazky a ironie v clanku je P. Sulc z USA.

Lide bzdete!

(pijak piva a fotbalovy fanda bn)

Re: Všetko je v miere kontroly.:
Autor: P. Moravčík Datum: 8.12.2013 14:47

S pobavením kvitujem Váš pokus zaradiť ma do politického spektra. Ja som určitú nadsádzku spozoroval už pri odkladaní kardiostimulátora, ale ak mal byť celý príspevok v takom duchu, tak sa to autorovi veľmi nepodarilo.

K Vášmu pozdravu len asi takto: propagujte topinambury, umožňujú tento pozdrav prejaviť zvlášť rachotivo :-))

Když jsem......:
Autor: S. Rehulka Datum: 7.12.2013 5:13

.....přečetl první dva odstavce článku pana Martina Neznala -

fyzika a podnikatele, chtělo se mi (mu) zatleskat !

Když jsem ovšem četl dále, spíše bych ho "propleskl", protože se mi zazdál jako mluvčí anarchistů a jiné zločinné lůzy, i když se vyjadřuje vzdělaně a s jistou ironií.

Ne, opravdu se domnívám, tak jako pan Frýbort, že ve slušné zemi, by se slušný občan neměl obávat slušné kontroly !

Re: Když jsem......:
Autor: V. Kain Datum: 7.12.2013 9:35

Nevím co si mám představit pod pojmem slušná kontrola.Bude to asi něco jako za totáče?To nás taky slušně kontrolovali jestli neřídíme pod vlivem(policejní hantýrka),co vezeme v kufru,kam jedeme,kdo jsou spolucestující atd.Pevně věřím,že většina lidí slušných nebude chtít být a budou za svobodu bojovat.I když, kdo ví?

Re: Když jsem......:
Autor: P. Boublíková Datum: 7.12.2013 18:56

Typicky hysterický příspěvěk.

Kontrola "řízení pod vlivem" je snad v pořádku, nebo snad vaše svobodomyslnost sahá tak daleko, že si přejete, aby mohlo řídit kdejaké ožralé hovado?

To ostatní se nekontrolovalo ani za totáče... Sečteno a podtrženo, argumentujete nesmysly a výmysly. Snahám za zachování maximální míry osobních svobod dělají podobní hysterici jako vy a autor článku medvědí službu.

Re: Když jsem......:
Autor: J. Charvát Datum: 7.12.2013 20:49

No, z toho co jsem četl či viděl ve filmech o silničních kontrolách v USA, jsem nabyl dojmu, že ty kontroly, jimž nás občas podrobovala SNB, byly téměř zdvořilé. Jinak na definici slušné kontroly se těžko společnost sjednotí - osobně bych ji chápal jako takovou, která lidi neobtěžuje a která je zabezpečena před zneužitím. Absenci jakékoli kontroly považuji za anarchii a v té bych opravdu žít nechtěl.

Re: Když jsem......:
Autor: P. Sulc Datum: 8.12.2013 1:19

Za 45 let me v USA zastavili trikrat, protoze jsem delal otacku kde jsem nemel, jel moc rychle a nemel povinnou inspekci. Ale pokutu jsem nedostal. A jednou zastavili policajti u meho auta a sami vymenili pichlou pneumatiku.

Re: Casy sa menia:
Autor: I. Teren Datum: 8.12.2013 3:26

Minule ceskych znamych v Chicagu pre hovadinu vytiahli policajti z auta. Cela rodina lezala s s rukami za hlavou v trave. Neskorsie ich bez ospravednenia prepustili.

......))):
Autor: I. Teren Datum: 7.12.2013 4:10

Ten kompletne "bezpecny" clovek orwellovsku buducnost jednoducho neprezije. Jednoducho zaleze kdesi do kuta a zomrie - z Nudy.

Hmm, hmm, nerekl nahodou Ben Franlin :
Autor: P. Sulc Datum: 7.12.2013 3:46

neco jako ze ten, kdo obetuje svobodu za bezpecnest, si nezaslouzi ani jedno, ani druhe? A je z podivem, kolik narodu  za tu svoji svobodu dokaze i bojovat. Dokonce i Slovane, byt jen nekteri, Polaci, Ukrajinci, Srbove, Chorvate.Jini zase cekaji, az jim tu svobodu nekdo prinese na taliri a kdyz ji maji, vladnout si uz sami nedovedou. Inu, lide jsou ruzni. A ted, se, Jurax, pekne vyzvante.

Re: Hmm, hmm, nerekl nahodou Ben Franlin :
Autor: Š. Hašek Datum: 7.12.2013 13:35

Benjamin Franklin to řekl jednoduše. A funguje to.

Pokud si podruzi ale usmyslí, že jim google (či jiná instituce) bude radit, kterou čepici si vzít dle denní teploty, z možnosti klíštěte se udělá hrozba lidstvu - pak se máme na co těšit.

To jsem vybral jen tak namátkou.

Ale trend, že všichni jsou blbci a budou ochraňováni bez rozdílu zcela jasně směřuje proti chytřejším, samostatnější, v základní škole pozor dávajícím a hlavně proti těm, kterým se v ranném dětství rodiče dostatečně věnovali. A do hlavinek jim dali i moudrost dědečka a babičky.

Re: Hmm, hmm, nerekl nahodou Ben Franlin :
Autor: J. Jurax Datum: 8.12.2013 22:46

No, ti chytřejší budou muset konstruovat a obsluhovat ty sledovací systémy, neboť blbec pášící dobro je sice vymyslí, ale nezkonstruuje a obsluhovat je taky nebude moci, poněvadž je blbec ... :-)