22.10.2021 | Svátek má Sabina


SPOLEČNOST: Bělohradský na špatné cestě!

24.7.2009

Je slušné obhajovat ničení cizího majetku?

Pan Václav Bělohradský, toho času profesor politické sociologie (podoba s politickou ekonomií je čistě náhodná) se poslední dobou velmi snaží o ospravedlnění fašistických (přesněji nacionálně socialistických) a komunistických idejí.

Jeho poslední perlou byl článek v Právu dne 23.7.2009 s názvem „Několik vět z dopisu do Ameriky“. Jeho dikce připomíná články komunistického Rudého práva, mluví o pomahačích, oportunismu a rasové diskriminaci v USA.

Známý kraválista José Bové patřil nejdříve k bojovníkům proti militarismu a americkým vojenským základnám. Poté, když zjistil, že tudy cesta k proslavení nevede, tak se připojil k organizaci Greenpeace a vše skončilo útokem proti největšímu zlu na světě, a to restauraci McDonalds, kterou poničil traktorem. Za tento útok a zničení cizího majetku byl odsouzen do vězení. Celou záležitost obratně medializoval a nazval ji bojem za francouzské zemědělce (o které mu ale před tím nešlo) a stal se mediálně známou figurkou ve Francii. Proč tak obšírný popis tohoto nespokojence? To proto, aby byly názory pana Bělohradského vidět ve správném světle. On totiž tvrdí, že člověk by neměl být pronásledován za své názory, a argumentuje právě panem Bové. Asi si neuvědomuje, že jedna věc jsou názory a druhá teroristické útoky na cizí majetek. Jak by se pan Bělohradský divil, kdyby mu pan Bové zničil jeho auto? A právě to pan Bové udělal třeba s nákladem kukuřice dovezeným z USA.

Pan Bělohradský dokonce ve svém článku klade rovnítko mezi chováním pana Bového a chováním disidentů proti režimu v komunistických zemích. Jsem šokován, že pokládá boj proti komunistické diktatuře, která se neštítila vraždit lidi, za totožný s ničením cizího majetku antiglobalistického kraválisty Bového.

Zdá se, že pan Bělohradský se dostává na názorově podobnou platformu jako pan Erazim Kohák, neboť pokládá za pozitivní, že manželka presidenta Obamy pěstuje vlastní zeleninu na zahradě Bílého domu (v rámci boje proti globalizaci). Zřejmě mu imponují ruské zkušenosti, kde lidé na balkoně pěstují drůbež, za oknem brambory a ve vaně v koupelně mají čuníka. Že si člověk koupí potraviny běžně v obchodě a místo jejich pěstování se věnuje tomu, co umí, mu asi připadá příliš kapitalistické a zavrženíhodně globalistické.

Obávám se toho, kam se svými myšlenkami pan Bělohradský dojde. Před týdnem napsal, proč není antikomunista, a nyní vyšel zde kritizovaný článek. Je potřebné ho upozornit, že normální člověk je proti nacionálnímu socialismu, který se snažil vyvraždit některé rasy, a stejně tak je proti komunismu, který se snažil vyvraždit pro změnu některé třídy. Antifašismus ani antikomunismus není nic špatného na rozdíl od koncentráků a gulagů. Stejně tak by slušný člověk neměl být příznivcem člověka, který s radostí ničí cizí majetek a dělá z toho svou přednost. Možná je ospravedlnitelné zlikvidovat majetek narkobaronů, mafiánů či teroristů, ale zapálit restauraci jen proto, že nemám rád Ameriku, je hnus!
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.