12.12.2019 | Svátek má Simona


SPOLEČNOST: Banální story

25.4.2011

Není to příběh sváteční, natož velikonoční. Přesto se stal na Velký pátek a Bílou sobotu.

Hlavní roli hraje vekoobjemový kontejner. Nebo spíš lidský nerozum. Doprovodný poznatek: svoboda bez zodpovědnosti je … k prdu, jak říká naše vnučka.

Při pohledu na tu spoušť bychom mohli říci: Mezi ... domov můj.

Čas od času nechá radnice přistavit na určené místo v obci velký kontejner, obvykle na panelovém sídlišti. Sloužit má k vyhození odpadu větších rozměrů, ne ale jakéhokoli, který nastřádají obyvatelé onoho sídliště. Že se s touto akci „svezou“ i majitelé rodinných domků a vilek kdoví odkud, je nabíledni. S tím jsou všichni tak nějak srozuměni.

Lidé ale zapomínají na to, že s přistavením kontejneru obecní úřad nezrušil fyzikální zákony. Neboli: do kontejneru se vejde odpadu pouze tolik, kolik odpovídá jeho objemu (existuje na to matematický vzorec, výpočet závisí na tvaru tělesa) plus něco navíc. Nikoli ale tolik navíc, jak jsme toho obvykle svědky.

Není v tom žádný systém, žádná fungující, byť nepsana dohoda mezi obcí a občany. Svoboda bez mantinelů. Kdo chce, ten si přiveze svůj odpad, kontejner se přeplní … a dále už foto.

kont01

... Velký pátek. Ráno kontejner přivezen a plněn. Před polednem již přeplněn, nicméně domácí i přespolní do něj stále přidávali. Bylo zřejmé, že až přijede odtahový vůz, dopadne to hrůzostrašně

kont02

... a hrůzostrašně to taky dopadlo. Je Bílá sobota, osm ráno. Kontejner odvezen - a tato spoušť po něm zůstala. Co dál? Pracovníkům zajišťujícím úklidovou akci nezbylo než povolat mechanický sběrný vůz (vpravo). Řidič za pomoci kolegů z fy Resur musel naházet bordel do útrob vozidla ručně, kus po kusu

kont03

... za necelou hodinu startovalo "popelářské" auto k odjezdu. Místo je uklizené k nepoznání. Vlastně se nic nestalo. Vždyť říkám: banální story. Přesto mi v hlavě vrtá červíček, že to nebylo tak úplně košer. A jestli by se to po organizační stránce nedalo zvládnout o něco lépe. Co myslíte?

Stejskal.estranky.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.