18.4.2021 | Svátek má Valérie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 4.3.2021 21:39

Jj, vlak stoji, blokuje kolej, nehybe se, bo nema ani naftu, ma nefunkcni motor, derave vzduchove potrubi a masinfira je na plech:-/

R. Čtvrtníček 4.3.2021 21:25

Jsou jen dve moznosti jak bojovat s timto virem.

1) jestlize je virusem napadeno nepatrne mnozstvi populace a zeme se da uzavrit, ( Australie , Novy Zealand ) , zemi uzavrit a v dobe uzavreni naockovat populaci a doufat, ze vakcina zabere.

2) jestlize se virus siri geometrickou radou a zeme se uzavrit neda ( zbytek sveta) nezbyva nez populaci promorit,zacit ockovat a doufat, ze vakcina bude fungovat.

Jinak i slepy musi videt , ze mame zadelano na pekny prusvih.;-(;-(;-(;-(

M. Pivoda 4.3.2021 19:06

Až bude po všem? Ve 21. století směřujeme k jinému závěru. Oficiální zpráva z Bloomberg:

The latest tech company perk: work from home forever. The people have spoken, and they do not want to go back to normal.

Google Translate: Nejnovější výhoda technologické společnosti: práce z domova navždy. Lidé promluvili a nechtějí se vrátit do normálu.

Komentář: A to zde nemusíme ani fantazírovat o planetě Botera.

V. Novák 4.3.2021 18:38

Ebola je v Africe a podařilo se ji tam udržet. Ona taky má krátkou inkubační dobu a příznaky, které nepřehlédne ani slepec.

Covid-19 se týká nás.

A proto se o ebole píše okrajově, zatímco covidu-19 jsou plná sdělovadla.

V. Vidman 4.3.2021 13:25

"...Pro mě je to potvrzení teze, že epidemie končí, až se o ní přestane psát v novinách."

Takhle jednoduchý by to mohlo být - ale né, oni si ti novináři nedaj pokoj... ;-);-D

J. Joudová 4.3.2021 15:32

Přesně tak. Když ve zprávách na ČT dojdou aktuální dostatečně správně (negativně/děsivě) vyznívající informace, začne se omílat, jak to bylo před rokem (a jak je to teď v porovnání s tím v pr.eli), a jede se dál...

T. Kohout 4.3.2021 19:22

Třeba až přijde ještě větší krize/katastrofa. Uvidíme.

Z. Zatloukal 4.3.2021 12:00

Za dnešního vlivu sociálních sítí a totálního rozdělení společnosti(í), budeme možná někdy vzpomínat, jak bylo za lockdownu dobře..

Nikdy nebylo tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.

Zatím pánbůh jen zvedl prst a s varovným pohledem nám možná chtěl oznámit, že už jsme se měli dost dlouho dobře, vůbec si toho nevážili a jaksi jsme si nepřipouštěli, že to může jednou skončit..

M. Malovec 4.3.2021 11:39

Akorátt, že parní lokomotiva v mých vzpomínkách nesmrdí. Nesmrdí ani kuřácké vagony, kde jsme jako studenti při pobytu v nich ušetřili za Partizánky.

T. Kohout 4.3.2021 19:27

Některým lidem se ale smrad líbí. Já měl např. pochopení, když se dopoledne otevřela hospoda třeba na 10,00, byla tam otevřená okna a ten noční puch odcházel. Dal jsem si svačinku, gulášek s rohlíkem a pivko a užíval jsem si to. Nebylo to každý den, ale tak jednou za půl roku. Nazval bych to "větrání".

J. Jelínek 4.3.2021 10:54

Už to tady padlo. Parní mašiny nesmrděly! Rád jsem se na ně koukal, poslouchal je, čuchal kouř, olej a páru. Když taková mašina odjela, bylo mi to trochu líto a ne že bych radoval, že je ta obluda pryč.

J. Jelínek 4.3.2021 10:55

A to nejsem žádný Antonín Dvořák, který je také miloval.

M. Malovec 4.3.2021 11:42

Taky jsem byl feťák na vůni nádraží, kouře, páry, dřevěných pražců napučtěných karbolkou.

T. Kohout 4.3.2021 19:28

A ta vůně, co po ní zbývala v tunelu...

V. Braun 4.3.2021 9:54

"Přesto má země uzavřené vnější hranice, v hromadné dopravě jsou povinné roušky a preferuje se práce z domova.!

Nikoli přesto ale právě proto. V době, kdy je v zemi minimum případů a v podstatě jediný způsob jak to udržet je nenechat nakazit ostatní jsou přísná opatření na místě. Za rok, až celosvětová pročkovanost bude na rozumné úrovni a i přizpůsobení vakcín novým variantám rychlou a běžnou věcí bude možné žít bez uzavírek.

M. Pivoda 4.3.2021 9:36

Závěr dnešního Neffova úvodníku: "... Mnohé jeho varovné vize se naplňují, až se tají dech."

40ti milionům občanů planety Země se zatajil dech, při shlédnutí prognózy z roku 2015:

https://www.ted.com/talks/bill_gates_the_next_outbreak_we_re_not_ready?language=en

Vybere si, prosím, vizi, při které se vám bude tajit dech. Smrad z lokomotiva je podružný.

P. Hatina 4.3.2021 9:17

Ona vlastně celá ta úvodní úvaha o lokomotivě je špatná. Protože od toho je to nádraží, aby tam jezdily vlaky. Jeden sice odjede, ale další si to zase brzy přihasí.

Ale to je přece právě to, co zde sám pan Neff píše už dlouho - ani ten kovid sám nezmizí, ale budeme se muset nechat (každý rok opakovaně) očkovat, budeme muset mít trvale? a předkládat covid-pasy, nejen na cestu do zahraničí, ale i když půjdeme do hospody, nebo někam na sport či za kulturou.. Budou se asi i furt nosit ochranné prostředky - tedy vloni se psalo ležérně o rouškách , dneska už respirátory. Navíc, pokaždé jak nastoupí nová vlna, tak stejně bude vláda vyhlašovat nouzová omezení - dle pandemického zákona,,, ?

No a když si vezmeme naší politickou situaci, když se opozice bojí odvolat neschopnou a chaotickou vládu s argumentem, že "potom by bylo ještě hůř", tak aby se člověk skoro bál, co příjde po volbách..

V. Braun 4.3.2021 9:56

Ono odvolat vládu v situaci, kdy nemohu nabídnout většinu v parlamentu, je opravdu nesmysl, navíc s nevyzpytatelným Zemanem na Hradě a volbami relativně nedaleko. Lepší počkat do voleb.

J. Jurax 4.3.2021 11:21

Do voleb, pro něž arciť momentálně nemáme volební zákon, neboť ten stávající byl přičinlivě (a po mém soudu i účelově) shozen Ústavním soudem.

T. Diblík 4.3.2021 8:09

Dobrý den.

Až bude po všem, dorazí fenďák.

P. Kopáček 4.3.2021 7:26

Nechci se pouštět do polemiky o podstatě článku - ale nikdy a od nikoho jsem neslyšel, že by parní lokomotiva HLUČELA a SMRDĚLA. Kráčím si svým podzimem života, takže existenci parní trakce jsem registroval desítky a desítky let. Ale pokaždé mi stojící parostroj voněl párou a Vulkánem, a pokaždé jeho živý organismus zpíval...

Podivné přirovnání, vhodné snad k automobilu se vznětovým motorem...

Přeji příjemný den a zdraví... R^

E. Pawlica 4.3.2021 7:31

Místo lokomotivy, jejíž dech a vůni jste popsal velmi podobně, jak to cítím já, si lze, pane Kopáčku, představit jinou věc nebo zhmotnělé nebezpečí. Jde jen o metaforu.

I vám přeji příjemný den a zdraví ... R^

J. Fráňa 4.3.2021 7:38

Máte pravdu, sice jsem ročník co párovky v běžném provozu nezažil, ale také zastávám názor, že je to krása. Každého normálního chlapa tyto stroje fascinují a při poslechu zvuku který vydávají mu naskakuje husí kůže. Asi jako zvuk starých vozů F1 s turbem při rychlosti 300 km/h. Ten svištivej zvuk je lepší než dobrá muzika. Problém bude asi v chlapech, ty dnešní mají raději kojence na břiše, drdol na hlavě a elektroauto.;-D

V. Kolman 4.3.2021 8:58

PARNÍ LOKOMOTIVA SMRDÍ???

Je to věc názoru. Pro mě parní mašina vždy jenom voněla. Možná je to i tím, že jsem měl tu čest se s ní jako malý kluk i svézt. Byl to nezapomenutelný zážitek!!!!!

P.S. - směl jsem tenkrát i zahoukat;-D;-D;-D

J. Fráňa 4.3.2021 7:14

Po přečtení dnešních informací jsem zvědav jak se situace kolem covidu změní v horizontu cca. 2 měsíců. Lidí co prodělali covid je podle testování na protilátky něco přes 3 mil., očkovaných je přes 1/2 milionu. Podle denního počtu nakažených se národ promořuje oficiálně cca. 1/2 mil. za měsíc + přičteme očkování. Když to sečteme a přidáme hezké počasí, tak v květnu by mělo dojít k výraznému poklesu nakažených i hospitalizovaných. Jestli ne, tak jsme úplně v pr...;-D

V. Vérosta 4.3.2021 7:47

tomu promoření nerozumím to spíš situaci zhoršuje, protilátky u kovídka moc nevznikají, ale taky doufám, konec dubna??

J. Fráňa 4.3.2021 8:10

Jste úplně vedle. Nějakej blbej novinář to kdysi napsal a teď tomu lidé věří. U nás v Becherovce testovali zaměstnance na protilátky. Výsledek jasný, všichni co Covid prodělali( měli pozitivní test), hladina protilátek IgG větší než 40. Vysoká hladina protilátek je od IgG 15. K tomu se zjistila vysoká hladina protilátek u několika lidí co covid údajně nikdy neměli. Testy 16 tisíc lidí co provedla univerzita v Brně má úplně stejný výsledek, 30% lidí má vysokou hladinu protilátek. Závěr odborníků, 1/3 obyvatel ČR má protilátky.

R. Langer 4.3.2021 8:12

Ne, promoření situaci právě nijak zvlášť nezhoršuje.

J. Fráňa 4.3.2021 8:16

Dle mého jednoznačně zlepšuje, tyto lidi nemusíte okamžitě očkovat a jsou prokazatelně chráněni. Hygiena to potvrzuje, nemusíte do karantény, netestují vás ani neočkují.

R. Langer 4.3.2021 8:20

Já s tím souhlasím. Ono se furt straší s mrtvými, ale že je jich vlastně jenom o 20 % víc než u normální chřipky si už málokdo spočítá, nemluvě o skutečných příčinách smrti těch "s kovidem". Jo, je to víc, ale statisticky je to z celkového počtu úmrtí zcela nepodstatné.