6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Audience pana Putny

Předem bych chtěl napsat, že panu Putnovi přeji hodně štěstí, spokojenosti, lásky a vzájemné úcty v harmonickém homosexuálním vztahu, ale zkusím se ještě vrátit k jeho protestům a zamyslet se možná trochu netradičně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pavlovský 4.6.2013 0:54

Vladimír Zouzalík by s tímto myšlením neudělal ani maturitu

Tam se totiž požaduje pochopení krátkého přečteného textu, tedy elementárrní schopnost sémantické analýzy, pochopení kontextu.

Nejsem žádný fanda kolegy Putny, průvody typu Prague Pride jsou mi odporné. To ale neznamená, že nemohu "sine ira, et studio" relativně objektivně interpretovat větu na jeho transparentu. O její smysluplnosti totiž nemůže být pochyb, měla dokonce hned celou řadu významových rovin.

Heslo "Katolické buzny zdraví Bátoru" v pouličním  průvodu bylo především parodií na transparenty v průvodech prvomájových, to si jistě uvědomil každý, kdo je zažil třeba jen doma u rádia. Samozřejmě nikoho neuráželo, ani pana Bátoru, ani katolíky. Pouze v ironické nadsázce uráželo samotného Putnu a jeho spoludemonstranty. Nejspíš je tak předtím pan Bátora označil a oni mu to vtipně vrátili.

V tom sloganu samozřejmě myšlenka je, a to docela závažná. Autor říká,  že žijeme v takové společnosti, v takovém režimu, že i "katolická buzna" je plnoprávný občan, což zase není úplná samozřejmost, když to může inspirovat pana presidenta k odmítnutí uděůlit profesuru (o jejíž odborné podstatě nemá tušení).

Budoucí "profesor" zajisté nesvádí křesťanské jinochy k homosexualitě (lékaři tvrdí, že to ani nejde). Zato pan Bárotra se na veřejnosti vyznamanal antisemitskými výroky, které zaznamenal i Roš Chodeš - měsíčník židovských obcí. Homosexualita a antisemitismus si u nás vyměnily zákonné pozice: to první bylo trestné a už není; to druhé trestné nebylo, ale teď je!

P. Krešňák 4.6.2013 10:34

Re: Vladimír Zouzalík by s tímto myšlením neudělal ani maturitu

Vážený pane Pavlovský, souhlasím s Vámi. Původně jsem chtěl panu Zouzalíkovi odpovědět, ale Vy jste to vystihl pregnantně. Tak již jen vzkaz pro pana Zouzalíka, vážený pane jsou i lidé, kteří s Vaším blábolem nesouhlasí a vaše urážky těch co vevolili pana Zemana nejsou také moc vkusné. Prostě pane Zouzalíku jste zoufalec. Krešňák Petr

P. Pavlovský 4.6.2013 10:43

Re: Vladimír Zouzalík by s tímto myšlením neudělal ani maturitu

Zatímco Putna nikoho neurářel (max v ironii sám sebe), pan Bátora transparentem "Intelektuálové, jděte do hajzlu!" , urazil nejméně milion Čechů.

Je pozoruhodné, že jakkoli se honosí absolvováním hned několika vysokých škol, za intelektuála SE ZJEVNĚ NEPOVAŽUJE.

ZA CO ALE? Za dělníka či rolníka?

Já ho považuji za českého fašounka!

R. John 4.6.2013 0:48

Bože to jsou plky,

   nějak autor zapoměl, jak Bátora stál s transparentem  "Intelektuálové táhněte do hajzlu". na to  nějak ten pan autor zapomenul, no nic , já si také  nevzpomenu kolikrát, kolik mám koupit housek. Apropó pane autore, víte o tom, že právě díky prof. Putnovi vyjde konečně kompletní dílo Jakuba Demla ? ... když jsme tedy u Putny, alo to vám asi bude putna.

L. Krajicek 4.6.2013 1:21

Re: Tak tak. Bože to jsou plky,

Věříte, že už jsme se bál, že nikdy sebrané spisy Jakuba Demla nevyjdou? Co bychom si počali třeba bez Homilie – soubor kázání, pronesených při různých příležitostech v prvních letech Demlova kněžského působení. Nebo Do lepších dob – texty bojovné a publicistické, lámající kopí za radikální katolicismus v pojetí Florianovy Staré Říše.

Jak jsme bez nich dosud mohli žít?

R. John 4.6.2013 1:54

Vy evidentně dobře :-)) Já jako ateista docela také:-))

   Ale pletete si úlohu a práci literárního vědce s vnitronáboženskou diskuzí , prostě zde není vydané kompletní dílo Demla, jako velké osobnosti a taktéž velké rozporuplné postavy. A o tom to je mistře slova, nejdříve " synteza potom analysa" .  Obráceně to nejde, myslím.:-)

A. Holík 4.6.2013 0:23

E?

Urazi katoliky ? Nechtel nic rict ?

Putna je prece katolik .. on sam sebe nazyva katolickou buznou ..

http://www.mcputna.cz/nove/Otevreny-dopis-Tomasi-Halikovi-k-Prague-Pride.31.html

J. Kanioková 4.6.2013 17:11

Průvod Gay hrdosti....

Ať jdou do pihele !

P. Havlicek 5.6.2013 5:54

Re: E?

Po přectení dopisu Putny na Vašem odkazu se nutně musím ptát: "Proč, jako katolická buzna, zdravil Bátoru a ne tedy (dle svých slov ve vlastním dopise) Halíka?" Nápis na plakátu tedy měl znít Katolické buzny zdraví Halíka... To ať mi vysvětlí...