6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Audience pana Putny

Předem bych chtěl napsat, že panu Putnovi přeji hodně štěstí, spokojenosti, lásky a vzájemné úcty v harmonickém homosexuálním vztahu, ale zkusím se ještě vrátit k jeho protestům a zamyslet se možná trochu netradičně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Sohorova 4.6.2013 17:03

Re: Pane autore,

Pan Lenc zase zvani jako vzdy Pane Lenci vy jste poradna figurka k smichu vetsine ceskeho lidu ... goodbye  :):)

M. Šurgot 4.6.2013 8:31

Držíte se svého výroku, p. Zouzalíku, kdo neuráží, není Čech

Snažíte se podat své urážky s formou a zaobalit do souvětí, přesto z Vašeho článku trčí urážky, jak vidlákovi sláma z bot.

Navíc zřetelně a nesmyslně mystifikujete. Opravdu jste přesvědčen, že onen krátký nápis, který svým textem Bátoru v ničem ani náhodou neuráží (bylo to ironické připomenutí Bátorových názorů - kdo se neorientoval v politice velmi podrobně, nemohl ani smysl vzkazu tehdy pochopit) byl důvodem k odmítnutí? V čem mohla ona narážka na Bátoru prezidenta Zemana tak vytočit ? V čem byl zakopaný pes, že se prezident, v inauguračním proslovu slibující být tmelem rozhádané české společnosti, pustil na tenký led popření akademických svobod zrovna kvůli Bátory ?

A pak ta Vaše obrana církví a víry..."Právě věřící jsou na homosexualitu velmi citliví"... Když by jste si měl vybrat, co je podle Vás pro společnost nebezpečnější a co je až smrtelně nebezpečné pro církev - akademik, otevřeně se hlásící k homosexualitě a k tomu, že je katolík, tedy věřící člověk, anebo vysocí i nižší církevní hodnostáři, tajní homosexuálové a hlavně pedofilové s velkou množinou zneužitých nezletilých chlapců na triku - v reálu na klerice ctihodného kněze ? Jejichž "hříchy", v občanské společnosti klasifikované jako jednoznačný a pro společnost nebezpečný trestný čin s vysokou sazbou vězení, samotná církev dlouho zametala a ještě i dnes zametá pod koberec ?!

Zkrátka a dobře, běžte se bodnout se svým článkem, je zbytečný, nemá smysl a ničím mne nepřesvědčil. Vyzněl jako neobratná a v podstatě hloupá obrana Miloše Zemana.

A můj osobní názor je, že Zeman absolutně nemá zapotřebí míchat do výkonu své funkce tahání horkých brambor z ohně...

J. Vavrochová 4.6.2013 7:38

Člověče nešťastná! Vy musíte asi mít velmi těžký život.

J. Gutvirth 4.6.2013 7:35

Nerozumíte?

No a proč se s tím tak chlubíte? Myslím, že najdete dost utěšitelů v diskusi, snad budete klidnější.

M. Růžička 4.6.2013 7:24

Putna

Kdo je to Putna co světoborného pro společnost vytvořil,že se mu věnuje taková pozornost?

P. Pavlovský 4.6.2013 7:43

Re: Putna je plnoprávný občan ČR, nic víc

Problém je pouze v tom, že mu to někteří nechtějí přiznat,

chovají se k němu jako k občanu druhořadému.

On se vzepřel a přirozeně má za sebou především vysokoškolskou obec, pedagogy i studenty.

Co je na tom nepochopitelného?

J. Schwarz 4.6.2013 8:03

Re: Putna je plnoprávný občan ČR, nic víc

Já jen že pan Bátora je též plnoprávný občan ČR a ausgerechnet ti, co se dnes vehementně berou za pana Putnu onu plnoprávnost neméně vehementně upírali panu Bátorovi. Dokonce ho I vyštvali ze zaměstnání, což panu putnovi nehrozilo ani náhodou. Jaký řev by se z politicky korektních kruhů asi zvedl, kdyby měl být pan Bátora jmenován třeba náměstkem ministra? A to přitom není funkce na doživotí, račte uvážit. To jenom pro připomenutí, jaká falešná hra se tu hraje a "práva" mají většinou jen jedni - ti, co se líbí mediální a intelektuálské partě "hochů, co spolu mluví" a taky náležitě milují Evropskou Unii.

P. Pavlovský 4.6.2013 8:39

Re: Putna je plnoprávný občan ČR, nic víc

Pokud panu Bátorovi někdo ublížil, M. C. Putna s tím rozhodně nemá nic společného!!!

Pokud si ale vzpomínám, měl pan Bátora mocné zastánce, a to přímo na Hradě, např. Petra Hájka, který se s ním veřejně solidarizoval!

R. Jonák 4.6.2013 8:47

Re: Putna je plnoprávný občan ČR, nic víc

Byl byste tak hodný a vysvětlil nám nevědomým, čemu se pan Putna vzepřel? A s tou vysokoškolskou obcí bych také moc nehauzíroval, mimochodem přečtěte si čím se vlastně tento skoro profesor vůbec svoji činností zabývá.

P. Pavlovský 4.6.2013 9:05

Solidarita AKADEMICKÉ OBCE s M. C. Putnou má obecný charakter a vede kupř. k takovýmto prohlášením:

Prezident Miloš Zeman svým postupem zpochybnil kvalifikaci a etickou odpovědnost příslušných vědeckých rad a v neposlední řadě i rektora Univerzity Karlovy prof. Hampla. Jeho původní odmítání podpisu i nejasné zdůvodnění tohoto rozhodnutí nebylo odpovědným jednáním, které má společnost právo vyžadovat od hlavy státu.

 Avšak i následné vyslovení souhlasu s podpisem a naopak odmítnutí předat při slavnostním jmenování profesorský dekret Martinu C. Putnovi bylo a je zcela nepřijatelným pokusem zasahovat do akademických svobod a snahou omezovat právo na svobodné vyjádření občanského postoje. Obáváme se, že podobné jednání v této či jiné oblasti hrozí cenzurou a manipulací osobního života, která patřila k praktikám totalitního režimu v našem státě před listopadem 1989.

Jmenování profesorů je prezidentovou ctí i zákonnou povinností, jíž se nemůže sám vzdát.

Prezident svými podpisy stvrzuje na nejvyšší úrovni výsledky náročných a několikastupňových jmenovacích řízení, která jsou plně v kompetenci odborných komisí, vědeckých či uměleckých rad příslušných fakult a vědeckých či uměleckých rad příslušných vysokých škol. Vyjadřuje tímto aktem úctu a respekt k akademickému prostředí, jehož nezaměnitelná práva i povinnosti v procesu vzdělávání a výchovy budoucích generací našeho státu tak stvrzuje.

Za Akademický senát JAMU v Brně doc. MgA. Martin Opršál, v. r.

P. Pavlovský 4.6.2013 9:09

Re: Putna je plnoprávný občan ČR, nic víc

Jenom, idiot si může myslet, že lidé, pracující v oblasti kultury, Putnovy práce neznají.

Jako pedagog FFUK v.v. Putnovy knihy samozřejmě znám už od 90. let, nemusím nic nahonem číst!

To byste měl naopak udělat vy. Jsou celkem srozumitelné.

V. Venc 4.6.2013 10:44

Re: Putna je plnoprávný občan ČR, nic víc

Ad Pavlovský

Příliš si fandíte, na můj vkus! Přece v "kauze" Putna nejde vůbec o jeho knihy, pane pedagogu v.v.

P. Pavlovský 4.6.2013 14:26

Nesledujete diskusi, pane Venci!

Pan Jonák Datum: 04.06.2013 08:47, mě vyzýval, abych si od Putny něco přečetl - na to jsem reagoval.

F. Eliáš 4.6.2013 7:16

Pan Putna?

Podle jeho vyjadřování jde o morálně pokleslého tvora, který nepobral ani příliš rozumu. Je troufalé, když si dovolí jakkoli vyjadřovat o panu Bátorovi, který působil mnohem ušlechtilejším dojmem.

P. Khail 4.6.2013 9:59

Re: Pan Putna?

Jste na omylu, p. Putna reagoval transparentem právě na vyjádření "ušlechtilého" p. Bátory.

J. Vyhnalík 4.6.2013 13:59

Re: Pan Putna?

Pokud se nemýlím, tak Bátora Putnu rozezlil výrokem, že akce typu Prague Pride by se neměly konat pod oficiální záštitou pražské radnice. Na tomto názoru nevidím nic pohoršlivého. Naopak s ním naprosto souhlasím.

P. Khail 4.6.2013 15:01

Re: Pan Putna?

Mýlíte, viz blog p. Brychové z 20.5.2013:

"Ale nezapomínejme, že i pan Bátora se proslavil o 2 roky dříve transparentem. Přesto byl zaměstancem ministerstva školství, i když nesl na demonstraci v roce 2009 transparent s nápisem, cituji: "Intelektuálové - jděte už do hajzlu". A později byl známý svými hrubými názory na více osob z kulturního a politického světa. Zřejmě by měl pětky ze sexuální (dříve občanské) výchovy, když si myslí, že homosexualita je druh deviace. On může nazývat různé osobnosti buznami, jiné zase senilními chudáčky, atd. (existuje web s jeho urážkami všemi směry). A holt také tak bylo s ním mluveno - v případě docenta Putny i prostřednictvím transparentů."

J. Vyhnalík 4.6.2013 15:10

Re: Pan Putna?

Víte, mne příliš neoslovují vývody konzervativního křesťana Bátory o hříšnosti homosexuality, ani vývody "volnomyšlenkářského" křesťana Putny o tom, zda Ježíš homosexuály toleroval, nebo dokonce podporoval.

Vadí mi přehnaná podpora akcí, kde se vedle pochopitelné snahy homosexuálů na jejich sexuální orientaci prezentuje i exhibicionismus a sexuální turistika.

Mimochodem četl jsem studie, dokazující vysokou korelaci homosexuality u jednovaječných dvojčat, na kterých jsou založené důkazy pro Vámi zmiňovanou sexuální výchovu. Jako statistik však vím, že vysoká korelace neznamená, že je vysvětleno vše.

P. Khail 4.6.2013 15:29

Re: Pan Putna?

Pane Vyhnalíku, já reagoval v 9.59 na p. Eliášovo tvrzení o slušném p. Bátorovi. Vy jste napsal "Pokud se nemýlím ..." a napsal oč si myslíte že se jedná, já odpověděl "Mýlíte ..." a citoval p. Brychovou. Nejsem odborníkem na homo a jinou sexualitu. Mně jen vadí když někdo píše o někom nepravdy (p. Eliáš) protože mu ten člověk není (třeba) sympatický. Jde o to kdo (p. Báter/ p. Putna) začal s vulgaritami. O sexuální výchově nepíšu nic, je to citace p. Brychové. Toť vše.

P. Khail 4.6.2013 15:45

Re: Pan Putna?

Oprava: p. Bátora, to je tak když jeden píše a zároveň při tom skypuje.

T. Vodvářka 4.6.2013 6:01

Nejsem pane Zouzalíku

sešikován pod prapor odpůrců současného presidenta. Jsem solitér, který se za něj stydí, protože ví, že v době volby lhal, je vulgární vůči svému okolí a není schopen abstinovat při státnických úkonech.

Nezazlívám mu jeho nechuť k panu Putnovi, na to má každý člověk právo. Nicméně tím, že se prodral svou lží a touhou "vytmavit" to všem svým odpůrcům / a že to ještě přijde si pište, Zeman nezapomíná/, dostal se do situace, kdy prostě musí plnit některé ceremonie. Jednou z nich je u nás jmenování docentů profesorem. Pokud to nechtěl dělat, měl jedinečnou možnost nekandidovat a zůstat na Vysočině se svými dřevinami.

On si zatím vysvětluje svou funkci tak, že bude dělat to, co se mu líbí a nebude dělat to, co se mu nelíbí. Pokud bychom to přetransponovali na kteréhokoliv státního úředníka /což Miloš Zeman je - je placen z našich daní/, pak by onen úředník letěl na hodinu.

Správně píše pan Pavlovský, transparent pana Putny byl reakcí na vulgaritu pana Bátory. Nic víc a nic míň.

F. Vejr 4.6.2013 7:57

Re: Nejsem pane Zouzalíku

Milošek není moje krevní skupina, v žádném případě, to podotýkám. Ale podle Vás pane Vodvářko by měl být prezident takovým spíše podavačem cihel, žádný svůj vnos? Kdyby se choval jako Putna, tak by mohl jít do průvodu s heslem " Hrad zdraví vědecké buzny" ? Pro mě je neštěstím, když se musí docent takto zviditelnit. Je to podobné gesto jako včera Milošek, když poslal 60 lidí na povodeň. Dnes by mohl vystoupit s prohlášením, že po zásahu Hradu hladina klesá.

T. Vodvářka 4.6.2013 9:32

Re: Nejsem pane Zouzalíku

Pane Vejre, nemyslím si, že president MUSÍ dělat všechno. Nicméně, tato funkce již od Masaryka je i protokolární, tzn. klade na jeho nositele jak práva, tak i povinnosti. Pokud jsou tyto povinnosti nad jeho morální hladinu - pak neměl kandidovat. Jistě si přečetl všechno, co funkce presidenta obnáší a byl s tím srozuměn. Pokud chce změnit některé protokolární funkce, musí o tom nejprve seznámit poslance, veřejnost atd.

Dle mého nemá chuť zrušit jmenovat profesory, jen neměl chuť jmenovat pana Putnu. A v tom je jeho přízemnost a ubohost. Jinak s jeho včerejším projevem s Vámi souhlasím.

Vy rovněž - jste-li řidič - dodržujete všechna pravidla, i když se Vám některá zdají hloupá. Pokud je budete porušovat, přijdete o papíry a budete chodit pěšky jako neřidič.

O. Kadlec 4.6.2013 4:17

Nevím které věřící

Putna urazil. Asi by se nějací našli. Mně naopak svou akcí zvedl tehdy náladu. Dobře on!

L. Krajicek 4.6.2013 1:14

Kdo by dnes znal jakéhosi Putnu?

Kolik profesorů z jakékoliv univerzity kdo z vás zná? Kolik jejich vědeckých pojednání a knih kdokoliv z vás četl? Obecně vzato 99,9 % obyvatel o nich ví a od nich četlo prd.

Ale Putna je dnes modla, kterého si koupí i dlaždič, přinese dílo do hospody, zase nikdy nic od něho nepřečte ale bude to mít doma. Kdyby teď Putna napsal a desetkrát vydal knihu o h*o..v ně, prodá ji.  

Ten Putna to snad měl s tím Zemanem domluvené a dělí se o procenta ze zisku.

R. John 4.6.2013 1:39

Já bych toho šmejda Putnu poslal do výroby,

   To by panečku bylo heslo ""  Intelektuálové táhněte do hajzlu a do výroby ""  . Jinak jste mohl psát, hovno vám jde náramě, jak vidím, byl byste pracháč. :-)))

L. Krajicek 4.6.2013 2:13

Re: Já bych toho šmejda Putnu poslal do výroby,

Coby vyráběl? Maloval vážené transparenty?

O. Kadlec 4.6.2013 4:14

Re: Kdo by dnes znal jakéhosi Putnu?

Dement Krajicek...

Všichni profesoři zrovna veřejně známí nejsou, ale ti co píšou do novin, nebo píšou knížky, ti teda jo. Například Putnu znám už dvacet let, buzna nebuzna, demente. Objevil jsem ho, když mu bylo asi pětadvacet, jako znalce ruské literatury. Od tý doby docela vyrostl. Putnu zná v této zemi kdekdo, proto si taky kdekdo i toho transparentu všiml.

J. Vlk 4.6.2013 9:24

Re: Kdo by dnes znal jakéhosi Putnu?

Také bych si toho transparentu ani nevšiml, kdyby ho nenesl Putna :-). Pane Kdekdo, vy jste asi profesor přes hunor, že ?

L. Krajicek 4.6.2013 9:53

Re: Kdo by dnes znal jakéhosi Putnu?

Kdekdo dnes zná Putnu právě a jenom proto, že nesl transparent. A hlavně díky Zemanovu tyátru.