23.9.2021 | Svátek má Berta


SPOLEČNOST: Audience pana Putny

4.6.2013

Předem bych chtěl napsat, že panu Putnovi přeji hodně štěstí, spokojenosti, lásky a vzájemné úcty v harmonickém homosexuálním vztahu, ale zkusím se ještě vrátit k jeho protestům a zamyslet se možná trochu netradičně.

Pan Putna si napsal heslo "Katolické buzny zdraví Bátoru" a šel do průvodu PPP. Co tím vlastně chtěl "básník" říct? Já myslím, že vůbec nic. V tom sloganu není žádná myšlenka. Autor nic neříká, pouze uráží. Nevím, proč pan budoucí "profesor" urážel pana Bátoru a proč veřejně urážel věřící, myslím, že ne jenom katolíky. Právě věřící jsou na homosexualitu velmi citliví a mají také právo na svůj postoj - názor. Jisté netolerantní náboženství by jej mohlo za podobné výlevy odsoudit i k trestu smrti.

Jeho nápis není žádným názorem, ale obyčejný vulgární výkřik a nechápu, proč se tolik osobností pod tímto praporem sešikovalo. Pana Putnu nikdo nepronásleduje kvůli názorům, není politickým vězněm, pan prezident Zeman mu pouze odmítl podat ruku, respektive předat diplom, aby mu dal najevo, co si o něm myslí. Právem.

Zkuste si představit, že by "pan profesor" urážel někoho jiného, třeba... nebo nějakou jinou náboženskou, sociální, etnickou, národnostní či profesní skupinu, právě tu vaši. Bohužel, urážet pana Bátoru a věřící se stalo svobodou slova. Kdo nikoho neuráží, není Čech.

Ve stejném duchu se sjednotili i odpůrci Miloše Zemana, kteří si tímto vyřizují účty za jeho vítězství v prezidentských volbách. Jsou to přirozeně sociální demagogové a knížecí poraženci. My, Čechové, jsme si poplivali všechny prezidenty a já byl přesvědčený, že to nebude jiné ani u toho nového, přímo voleného, ještě v době, kdy nebylo jasné, kdo jím bude ani kdo bude kandidovat.

Všimněte si, kolik špíny lze naházet na hlavu státu, zatímco například negramotný a neumytý asociál má spoustu práv, nároků a humanitárních i právních pomocníků a ochránců.

Vzpomínám, bylo to ještě za minulého režimu, jak fotbalista, který propadl alkoholu, byl vyloučen z národního týmu, bylo to politické pronásledování. Schytal to i poslanec, který si vyrazil do vířivky s přitažlivou slečnou. Nedávno, shodou okolností taktéž fotbaloví reprezentanti, si po zápase zašli za dívkami špatné pověsti a měli jednoduše také průšvih. Když jdete do restaurace, také od číšníka očekáváte patřičné chování, každý ředitel školy také musí na veřejnosti patřičně vystupovat a takto bychom mohli pokračovat napříč profesemi, tak proč najednou tolik křiku kvůli panu Putnovi. Naopak pan "možná profesor" by se měl omluvit všem, které sprostě urazil, za svou vulgaritu.

Bylo by dobré také zhodnotit práci pana Putny, ale celá věc je tak zpolitizovaná, že kdo jeho prací nebude nadšen, bude označen za zaprodaného zemanovce a kladně posuzující budou statečnými ochránci nebohého vězně svědomí. Možná se budou konat další demonstrace na (za?) jeho odborné práce.

Jeden z našich prezidentů si potrpěl na absurdní dramata, co kdyby toto umění pan Zeman dotáhl ještě dál a zorganizoval předávání profesorských titulů na Parade Pride nebo v nějakém gay klubu? Jak by se na to tvářili ti, kteří kvůli p. Putnovi odmítli titul od prezidenta převzít?

Názory se mohou lišit ode zdi ke zdi, ale každý by měl rozlišovat mezi ohrožením akademických svobod a pouličním křupanstvím, pan Putna se může prezentovat jako sebevědomý homosexuál nebo jako přízemní ….. ( jistě znáte ten hanlivý výraz pro příslušníka čtyřprocentní menšiny, já jej používat nebudu). Zprava nebo zleva, naše politická kultura se posunula zase o kousek níž.Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.