19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Anny Šabatové facka všem chartistům

Za "totáče" pro nás byli chartisté něco jako hrdinové a až exotičtí blázni, především pak soudruzi Pavel Kohout a Ludvík Vaculík. Samozřejmě, že soudruzi, protože komunisté. A že bývalí? To neexistuje, stejně jako neexistují bývalí černoši. Pravda, Michael Jackson se o to pokusil, ale málem mu upadl nos.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 17.9.2013 18:00

To jsou paradoxy :-)))

Autor a jemu podobní mají plná pera bojovného odporu proti imperativu korektnosti. Ovšem stačí, když někdo nesměle pípne názor, který nesouhlasí s jejich dogmatickým světonázorem a ejhle, je po toleranci a ochotě oponentní názor zvážit a vydiskutovat a zná unisono- ukřižuj ho!

J. Václavíková 17.9.2013 18:05

Re: To jsou paradoxy :-)))

Dost mě zarazilo, když jsem slyšela, co se stalo, když jeden podnikatel v noci zveřejnil na netu, že míní obdarovat matku paterčat kočárkem. Už během noci se mu sešly v odpověď tisíce nenávistných mailů. Tak zrovna s autentickými projevy těchto bojůvek na netu bych neměla problém, pokud by byly cenzurovány.

J. Krásenský 17.9.2013 18:48

Re: To jsou paradoxy :-)))

Nenávist cenzurou neutišíte. Lidé, kteří mají pocit, že jsou pravdivé informace zatajováni o to více věří a rozšiřují nepravdivé, zveličené a překroucené zprávy, pomluvy, šeptandu. Pouze pravdivým a uceleným informováním lze lidi uklidnit. Je třeba získat znovu jejich důvěru. Politickou korektností jen rasizmus živíte.

J. Václavíková 17.9.2013 18:58

Re: To jsou paradoxy :-)))

Nikdo přece nechce zakazovat informace. Ale štvaní a výzvy k násilí ano.

J. Krásenský 17.9.2013 20:02

Re: To jsou paradoxy :-)))

Už se zatajují.

P. Vaňura 17.9.2013 20:39

Kolik máme dnes politických vězňů?

A politické procesy? Stále probíhají...

B. Brousková 17.9.2013 19:51

Re: To jsou paradoxy :-)))

Pan autor hlavně lže až se mu od huby práší, jak by řekla moudrá babička. To první prohlášení Charty podepsalo dvě stě lidí. Co bylo obsahem prohlášení a kdo ho vlastně podepsal, se dalo zjistit jen z rušeného vysílání Svobodné Evropy, BBC nebo Hlasu Ameriky. Lidí, kteří ho  měli možnost vyslechnout, bylo proto moc málo na to , aby to mohlo nějak ovlivnit společnost. Totéž platí o signatářích. Jejich jména většinou znalo jen pár známých .Troufám si tvrdit, že komunistů, (byť třeba bývalých)  bylo mezi nimi minimum. Hysterie s jakou na jejich prohlášení reagoval režim byla neuvěřitelná. Nejlepší důkaz , že to byl zásah do černého. Heřmánci si dnes mohou žvanit, co jim slina na jazyk přinese. Cena, kterou tenkrát signatáři za svoji odvahu zaplatili, byla vysoká. Byly pronásledováni i jejich rodinní příslušníci. Byli vyhazování ze zaměstnání. Vím, že některým  byl  odebrán i řidičský průkaz. Bolševičtí pivní strejci se tenkrát po hospodách šklebili, že  dostali co zasloužili, protože nedrželi hubu a krok. Vím to z vlastní zkušenosti. Dnes žvaní něco o prospěchářích. Tenkrát je měli za blbce.

P. Vaňura 17.9.2013 20:47

Asi jsme žili každý v jiném Československu

Určitě byli známi lidé jako Patočka, Havel, Dienstbier, Zdeněk Mlynář, Uhl, Šabata, Batěk, Malý, Pavel Kohout, Lederer, Bednářová. Mnoho jich bylo reformních komunistů,

A také píseň Havlíčku, Havle.

J. Barto 18.9.2013 9:06

Re: To jsou paradoxy :-)))

V podstatě s Vámi souhlasím. Dovolím si jen oponovat v jedné věci.

Paradoxně, právě to, že si nikdo nemohl přečíst text Charty, ovlivnilo hodně společnost. Pamatuji dobře, jaké zděšení vyvolalo to, že se hromadně muselo odsuzovat něco, co nikdo neznal.

Naši, dnes tak svobodomyslní umělci , byli tenkráte při odsuzování v čele "!