23.9.2021 | Svátek má Berta


SPOLEČNOST: Agresivní spasitelé a ex post vědoucnost

5.2.2010

V těchto dnech probíhá v Anglii vyšetřování britské účasti na útoku na Irák v roce 2003. Vševědoucí komentátoři připomínají, že zákrok byl naprosto nepodložený a v podstatě vymyšlený Bushem a spol. za aktivní účasti Blaira a spol. Dílem šlo o odvetu za útok na newyorské věže v roce 2001, připomínají. Televize ukazuje rozhořčené demonstranty v ulicích Londýna i jiné, jak spravedlivě rozhněvaní křičí, že nic nevěděli, nic se jim neřeklo, a požadují disciplinární řešení.

Vzpomínám si, jak jsem to tehdy schytával za pochybování o "důkazech", jež nakonec k válce vedly. Kdepak asi jsou ti chrabří bojovníci za euroatlantickou civilizaci, kteří volali po srovnání Iráku a dalších zemí se zemí, protože jsou tam stejně všichni fanatici a při první příležitosti nám podřežou krk.

Podobně je tomu i s globálním oteplováním. To nikdo nevidí, jak je ta situace asymetrická a nevyvážená? To přece není tak, že by se jistí vědci a politici spolčili a začali prosazovat názor, že není třeba nic dělat, že je všechno v pořádku a jízlivě oponenty odkazovali do patřičných míst s poznámkou o tom, že všichni rozumní lidé přece vědí, že nějaké oteplování je nesmysl.

Je to přesně naopak: globální oteplování, nota bene zapříčiněné člověkem, je faktem nezpochybnitelným, přece to všichni vědí a jen pitomec nebo ješita Klaus je proti. Zkuste klidně a věcně argumentovat výkyvy, desítkami jiných vlivů mimo vliv člověka. Připadáte si obratem jak Divá Bára, kterou spravedliví přesvědčení vesničané málem upálili za to, že se nebála v noci ven, když každý ví, že se to jen hemží duchy, hejkaly a jinými strašidly.

Přece nelze dobrou věc prosazovat lží a podvodem? Každá taková aktivita je pochybená a trestuhodná, to si vzít nenechám. Jistě se najdou omlouvači dalšího pochybení, tentokrát o varujícím faktu tání alpských ledovců, založeném na článku z časopisu pro zahrádkáře, pardon, horolezce. Ti se totiž dostanou tam, kam běžný člověk a vědec zřídka, takže se jim bez ověření věří. Říkali to horolezci, tak to musí být pravda.

Podvádějící člověk je mizera, ať už podvádí s jakýmkoli bohulibým úmyslem, protože vědomě uvádí ostatní v omyl, manipuluje s nimi. To nikomu nevadí?

Situace s nepovedenou pandemií prasečí chřipky jen dokresluje toto kolečko nesnášenlivosti a osočování těch, kdo holt nesoudí to, co medializovaná většina. Už nevím kde jsem četl, že WHO je málem svaté a OSN jakbysmet, že lepší je zbytečná prevence než podceněné nebezpečí a jiné podobné žvásty. Prostě zase někdo lhal, zase někdo podváděl a samozřejmě je to podle některých naprosto v pořádku. Ve většině zemí občasné o očkování zájem neměli, a to takový, že těžko jde o statistickou úchylku.

Zpupné jednání naší generality, která vojákům očkování nařídila v době, kdy se o druhé vlně epidemie jen teoretizuje, je pro řadu lidí dalším důvodem k škododolibostem na jedné straně (Klaus už neví, jak by se zviditelnil) a vymlouvání se a omlouvání těch, kdo ať už z jakýchkoli důvodů vakcínovou pandémii spustili. Velkoryse pominu, že by to bylo kvůli penězům, ale nikdo nepopře nasmlouvané deseti- a stamilionové kontrakty, které, přirozeně, nelze nedodržet, jinak by ti svědomití výrobci (zbavení odpovědnosti za eventuální vedlejší účinky) na to doplatili.

Vychutnal jsem si škodolibost dosyta, když jsem slyšel, že hlavní hygienik dostal prasečí chřipku. On, nejvyšší guru, který má rozhodovat o zdraví a životech populace, se nenechal očkovat! Káže vodu a pije víno, to je přece nemravné. Z občanů dělá blbečky, mele cosi o dalších vlnách epidemie, pardon, pandemie, a odpovědnosti každého za své zdraví, a sám se měl teprve tento týden nechat očkovat? Ať jde do háje zeleného, jenže samozřejmě to, že se totálně diskvalifikoval pro svou funkci, mu sotva dojde.

Politici, úředníci a vojáci mají jedno společné: lhostejnost a bezohlednost vůči těm, o které se mají starat a které mají bránit, chránit a pomáhat jim. Za tím účelem dostali do rukou moc a ta jim sakra chutná. K čertu s nimi a s těmi, kdo se rádi přiživují na drobečcích z panského stolu.Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.