30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

SLUŠNOST: O jedné velké neviditelné demonstraci

Můžeme otevřít svou dlaň a dát to málo, co nám třeba tak úplně nepřebývá, ale bez čeho jsme schopni se obejít. Jako ta chudá žena v chrámu, která dala do kasičky dva denáry. Nominálně maličkost. ve skutečnosti vše, co dát mohla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Kielbergerová 29.9.2023 11:59

Povedlo se..to je dobře. Akorát to má jednu vadu. Ty i tvá lidmi unavená dcerka máte dar Begniniho syndromu..oba póly v jednom v jedné vteřině. Zaradovat se a pochválit urazit a nas..at lidi, kteří nèco vykonali. V jedné vteřině. Jako nabob, co se k něčemu nachomýtnul a pravda pak i cosi v prospěch věci udělal...v dalším článku chválíš národ jako Palacký...jako kdyby ti blbečci takto činili poprvé. Lidi složili maturitu z lidskosti...božemuj jdi kamsi s těmito pózami... Přitom sbírky Češi dělají každy Advent a každé Velikonoce..kdy na konta naskáčou čtvrtmiliony během hodiny. U případu..který ti byl přistrčen pod nos, se udéláš vedoucím, co má zapotřebí hodnotících komentářů národa... Použij konečně ono slušné poděkování a mlčení. Využij možnosti mlčet... Něco v tom smyslu..lidi jsou..jste... skvělí. Jako to udělá každý chytrý slušný moderátor, pokud moderuje sbírku ...co říkáš?

M. Gróf 26.9.2023 9:17

Pokud se sbírka podaří a pacient bude vyléčen, bude to opravu pozitivní zpráva o přetrvávající lidské dobročinnosti.

Ale opravdu si nemyslím, že by takovéto věci mělo platit zdravotní pojištění. Tam jde o statistiku a ta musí mít nějaké mantinely, aby to celé nezkrachovalo. Samozřejmě jsme různí a někdo za život vyčerpá třeba 20x více než jiný. Ale pokud bychom chtěli platit "absurdně drahé" zákroky, nutně to povede ke krizi financování. Lékařská věda umí (a bude umět) řešit čím dál tím více problémů - nutně to musí narazit na možnosti financování, jelikož nikdy nebude dost prostředků na to, abychom všechny vyléčili ze všeho. Nějaké mantinely to prostě potřebuje a 100 MKč za jednoho člověka mi přijde dost za mantinelem.

J. Doležel 26.9.2023 7:49

Vodvářko, radši se věnujte tomu, co jste za naše peníze vystudoval. Vaše ego je neměřitelné. Přispíváte sem, na i-dnes a moderujete blogosféru, váš vlastní neúspěšný projekt. Šířite nenávist vůči jinak smýšlejícím všude kam vlezete. Neměl byste radši léčit (se léčit)? 😊😊😊

I. Marek 25.9.2023 20:53

Tomáš Vodvářka

8 hodin před

Jsem si jist, že poslanci Kobzovi by pomohl pobyt ve vlídném zařízení, kde by na něj mluvili všichni tiše a klidným hlasem. Sem tam nějaká ta injekce či tabletka. Poslancování na něj má vysloveně zhoubný vliv.. . . Opět "diagnostikujete" na dálku pane Vodvářko? To je vaše "specialisace"? Kdy se dočkám veřejné omluvy od dua "Tom & Tom" za prokazatelnou lež a za chybně určenou "diagnosu", samozřejmě stanovenou, jak jinak telepatickým způsobem ? !

0.003 Kč, nic? ? ?

R. Kielbergerová 29.9.2023 12:22

Tak pane Marku....když jsem k panu Vodvářkovi vstupovala...trochu mi to trvalo. Jestli jsem ten vstup tehdy zvažovala..bylo to něco, co se moc neříká. Zvlásť kdyz vas nekdo k sobě zve. Samozrejmě mi vadilo vzdycky tohle opulentní znevažování lékařské etiky..kdy neurolog tak rád zachází do hodnocení mozků těch druhých v okázalých slovních ekvilibristikách, metá cizojazyčnými vsuvkami v eleganci, jak dotyčného ponížit v tancích donekonečna. Pan doktor má jaksi tu pravou podstatu etiky pravého lékaře odjakživa a evidentně kdesi...Pokud by byl frézařem, dá se ten nával emocí i pochopit. U neurologa? Co tak k tomuto říct...

P. Vychodil 25.9.2023 18:58

můj poslední komentář k tomuto kontroverznímu tématu. Bude zřejmě opět provokující.

100 mil Kč na, možná ne záchranu, ale dočasné zlepšení života jedince. Proti tomu již zmíněná humanitární bombardovací pomoc na zničení agresora Ukrajiny, a záchrany životů obránců. Jak bude volit rodina Martina ?

Co kdybychom přeložili příspěvek/popis fondu na léčbu Martina nejenom do angličtiny, ale i do ruštiny a rozšíříli jej po internetu ? Co udělají rodiče, pokud jejich léčbu finančně podpoří Rusové ?

V. Němec 25.9.2023 18:15

Celé to je věčná etická otázka. Nechtěl bych ji řešit, kdyby se týkala mého dítěte:

Věnovat na záchranu jednoho dítěte, postiženého nepříznivou mutací (normální jev v přírodě) 100 milionů korun, nebo toho chudáka nechat jeho osudu (normální v přírodě) a ty peníze věnovat na efektivní vývoj medicínské metody, která by tu mutaci vyloučila?

Vím, vše, co píšu, je zjednodušené a dá se nějak napadnout.

A tak je nejjednodušší alibisticky věnovat částku na toho jednoho postiženého, případně na další zbraně do války USA versus RF.

V. Kučer 25.9.2023 17:46

Již to zde bylo, vybralo se na léčení malého chlapce v USA, nepřežil.

P. Vychodil 25.9.2023 18:03

je nutné pochopit, byť je to kruté, že u vzácných chorob žádná firma nedá peníze na výzkum na její léčbu, neb se to nikdy ekonomicky nevyplatí.

A. Teply 25.9.2023 15:14

Můžeme přispět na tank zabíjející Rusy na Ukrajině.

Můžeme přispět na raketomet zabíjející Rusy na Ukrajině.

Můžeme rovněž otevřít svou dlaň a dát to málo, co nám třeba tak úplně nepřebývá, ale bez čeho jsme schopni se obejít...tichou a neviditelnou demonstraci lidskosti a lásky k bližnímu.

...nevyznělo by to dle talmudu lépe, než ty "demonstrace" ?

L. Kuča 25.9.2023 17:04

Tak zrovna vraždící okupanti se odjakživa vypráskávají úplně čímkoliv, co se dá použít, nejsem si vědom, že by na tom Talmud nebo NZ cokoliv měnil.

Ty nás jen naučily, že zraněné nepřátele nemáme dorazit, ale poskytnout jim na vlastní náklady první pomoc, a nikdo proti tomu neprotestuje. To je tak vše.

Použít to jako argument v diskusi o vlastní aktivitě pri pomoci ostatním je poněkud alternativě inteligentní.

P. Vychodil 25.9.2023 17:31

problém je v tom, synku, že není shoda ohledně toho, kdo si začal. Ale s ohledem na geopolitické tektonické posuny to vypadá, že již převážná část zeměkoule se kloní k názoru, že začal si západ, míněno USA/NATO.

S jistou nadsázkou se dá říci, že většina poroty hlasovala pro nevinu Ruska...

P. Vychodil 25.9.2023 15:07

Vodvářka často reaguje na příspěvky v diskuzích u jeho článků. tímto ho vyzývám k reakci na dnešní příspěvky Jaroslava Fardy...

možná, byť ne psycholog nebo psychiatr, jako neurolog by nám mohl přiblížit onemocnění pana Fardy....Když to umí jakási Stehlíková na dálku,doufám, že Vodvářka se nenechá zahanbit...

J. Farda 25.9.2023 18:32

Vychodíla na běreg Kaťuša Vychodila ... ;-)

P. Vychodil 25.9.2023 18:41

tak to se ti vyjímečně povedlo....

J. Farda 25.9.2023 14:51

Ano, možná i ANO, příkladně si tu kolaborusácká NicNežárodovecká lůza proletářského pútinointerncionalismu v diskusi felčařováním vyblívá mindáky svých bolševických rudých dušiček - no jen tak dál, bo i kdybyste stokrát plivli do moře, ono se nezpění! ;-)R^

Z. Linda 25.9.2023 15:56

Mindrák ,depréze ? Poslechnou Farda jich museli už na škole spolužáci milovat!;-D

V. Kuhaj 25.9.2023 12:57

Copak? Někdo snad začal pochybovat, že jste lidumil do morku kostí? To snad ne!

P. Vychodil 25.9.2023 11:57

K zamyšlení: Porovnejme 2 texty, týkající se tématu:

Adéla Vodvářková: "...Má syndrom AADC, velmi vzácné genetické onemocnění (světově kolem 120 potvrzených případů)..."

Vodvářka: "...Zdravotní pojišťovna tuto léčbu - AČ PROKAZATELNĚ EFEKTIVNÍ - nechce proplatit..."

chce se mi říci, že ze strany felčara se jedná o zcela sprostou manipulaci...

Š. Hašek 25.9.2023 12:44

PŘESNÉ! R^

Ten hodný felčar Vodvářka asi hodlá státní zdravotní daň a její využití překoncipovat tak, že:

Jeden pacient dostane cca 18%, další 14%, ....., budeme se chlubit, že zvládneme všechno! No, a těch 96% ostatních občanů dostane 20%.

Není to nic jiného, než procenta. A matematika spolu s počtem nemocných. Vodrážka vynalézá zdravotní perpetuum mobile.

Kdy už přestanou ty pohádky o nárokovém zdraví???

P. Vychodil 25.9.2023 14:34

:-)

nicméně, buďme k němu shovívaví, jde mu pouze a jenom o jeho prachy. Vodvářka, neurolog se soukromovou praxí, bere, jistě jako každý sociálně smýšlející doktor (proto si zařídil soukromou praxi, že), rád do své soukromé ordinace pacienty privilegované, míněno ty, kteří za stejné služby, které poskytuje v rámci zdravotního "pojištění" v nemocnici zadarmo, tedy míněno za svůj nemocniční plat, mu platí sumy, o kterých se normálním lidem může zdát.

Udělejme z toho prostý, naprosto hypotetický příběh, ve kterém, jako obvykle, jde o prachy až na posledním místě.

Rodiče malého Martina, jenž trpí neurologickou chorobou, se v zoufalství obrací na soukromého doktora, neb ten "přece za peníze určitě poskytuje daleko lepší služby". Doktor samozřejmě díky svým kontaktům prosadí přednostní vyšetření/léčbu v Olomouci, následně v Praze...Následuje diskuze o možnosti experimentální léčby, za bratru 100 mega. Zorganizuje se sbírka, doktor požádá svoji dceru o nějaké to PR na blogosféře, a následně, díky tomu, že Neff mu otiskne jakoukoliv π-čovinu, udělá této sbírce nepřímou reklamu.

No, při ceně léčby 100 mega, kolik potenciálně z toho bude zisk soukromé ordinace ?

J. Jurax 25.9.2023 15:28

Patrně žádný.

Léčba dítěte není stavba dálnice nebo rekonstrukce náměstí či vodovodu ...

P. Vychodil 25.9.2023 16:21

tak to jsi synku, hodně naivní...

T. Vodvářka 25.9.2023 16:27

Řeknu to stručně - Vychodile, vy jste debil.

P. Vychodil 25.9.2023 16:32

čekal jsem, vodvare, podobnou reakci. Nepřekvapils. Tedy kromě toho, že jsi použil slovo, kterého se dříve vyvaroval. Šlápnul jsem ti na kuří oko ?

Ale vždyť jsem snad jasně uznal, že prachy jsou důležité, a že tě za to neodsuzuji...ale možná mi dokážeš objasnit, proč doktoři mají soukromé ordinace...že jsou i jiné důvody, než prašule...

T. Vodvářka 25.9.2023 16:40

Toto slovo - tedy debil - Vychodile (výjimečně nepoužívám slovo pane, protože u vás nemá žádný - význam) - používám zřídka. Vzhledem k tomum co jste napsal, celkem sedí, mám jen obavy, abych se nedotkl skutečného debila. Nehodlám vám nic objasňovat, od toho jsou tady jiní, kteří všechno vědí.

Na NP je mnoho jedinců, ale vy jste výjimečný.

P. Vychodil 25.9.2023 16:57

doktůrku, jsi mladší, a já ve svém věku mladším tykám...

předem děkuji za uznání své vyjímečnosti, minimálně na NP. Sice se necítím nijak vyjímečný, ale chvála vždy potěší, viď?

Neboj, mě se dotknout nemůžeš, vyjádři se dle libosti...

no, a teď vážně, pokud pane doktore chce být seriozní, tak prosím o vysvětlení fenoménu zvaným "soukromé ordinace" v našem zdravotním systému. Ponechme na chvíli otázku finančního profitu konkrétních doktorů, kterážto záležitost se Vás zřejmě dotkla takovým způsobem, že jste mne označil, jak jste mne označil, ale ve svém vysvětlení se klidně soustřeďte pouze na výhody pro klienty.

Pokud objasnění, ať již jakékoliv, odmítnete, budu pokládat svůj hypotetický příběh za pravdivý.

S přátelským pozdravem. PV

P. Vychodil 25.9.2023 19:22

ještě pár poznámek.

slovo debil, jak jistě víš, je staré označení pro mentální retardaci, spojenou a IQ <70. Tito jedinci, a níže "umístění" imbecilové a debilové, si neuvědomují svoje postavení.

Zmínil jste se o tom, že uznáváte, že co jsem napsal, "celkem sedí..."

tož, synku, nebo vážený pane doktore, zvu vás na souboj ! Zbraněmi budiž pouze intelekt, fakta, argumentace !

L. Kuča 25.9.2023 16:49

Mohl byste alespoň uvést, v čem spočívá ta manipulace? Já si ji z těch 2 výroků prostě nedokážu vyvodit. Tak buďto jsem úplně tupej, nebo tam nic takového není. To, že si tady vybájíte nějakou historku vůbec nic nedokazuje.

P. Vychodil 25.9.2023 17:24

historka je samozřejmě jen hypotetická, tak jak by to v reálném životě mohlo nastat...pokud jste starší, a máte již nějakou zkušenost se zdravotním systémem, tak by vás tato historka neměla překvapit.

Pokud odkazujete na ty dva výroky, že a/je AADC velice unikátní nemoc (pouhých 120 výskytů celosvětově) a b/ vodvářkovo tvrzení o prokazatelně efektivní léčbě, pak na stejném principu prokáži efektivnost modlení se při svíčce, možná dokonce dosáhnu vyššího skore.

Pravděpodobnost výskytu této nemoci, čistě statisticky, je 120/7 800 000 000, což činí cca 0.00000002 %. Jak může někdo tvrdit, že máme "prokazatelně efektivní" léčbu ? pokud tedy prokazatelnou efektivností nemíní vylečení či omezení příznaků u pár jednotek či možná desítek pacientů...