Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ŠKOLY: Posílit psychickou odolnost – oxymoron?

Stres je přirozenou součástí života. A mírný diskomfort je nedílnou podmínkou učení.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PH

Mimochodem, obávám se , že celý ten program je nepochopením filozofie wellbeingu , což ostatně napovídá překlad. A tím taky ukazuje, proč na něj ve školách nemůžou mít nárok učitelky ;-D

Lépe se to demonstruje na praktickém příkladu, který se ostatně mediálně diskutuje nyní.

Státní testy pro příjímačky na SŠ při/po kterých žáci bědují, že jsou ty testy těžké, a díky horším výsledku se nedostanou na požadovanou SŠ.

Přitom první část odpovědi částečně zní, měli jste se na ZŠ překonávat a mnohem víc se učit.

Jenomže - ta druhá část, přesně dle filozofie wellbeingu říká "jestli půjdete jenom na učňák, tak potom taky i jen s ním můžete být v životě štastni." Ovšem tomu najednou ani žáci, ani jejich rodiče rozumět nechtějí.

A tím se dostáváme k vysvětlení proč na nárok nemůžou mít nárok učitelky. Kdyby ty - dle té filozofie wellbeingu , podaly ve škole masově výpovědi a šly dělat něco jiného, co je víc baví a bude tam míň stressu (i třeba za cenu nižších platů), tak potom už by v těch školách nezbyl nikdo, kdo by tam ty děti učil...

0 0
možnosti
RV

Evokujete mi vzpomínku - vždy v květnu jsem se sešla s kamarádkou učitelkou a unaveně jsme splkly u kafe. Vždy jsme uzavíraly se zvoláním...můžeme dělat něco jiného? Můžeme ale ve škole máme furt víc než za kasou globusu....

Nicméně nyní je hodně učitelek, které odcházejí za školy na školu - hledají školu , která je ještě tak nějak v pořádku:-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz