Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ŠKOLY: Posílit psychickou odolnost – oxymoron?

Stres je přirozenou součástí života. A mírný diskomfort je nedílnou podmínkou učení.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PB

P54e61t88r 50B26r15e26c77í77k

25. 4. 2024 20:36

........ na Floridě ?? Vážená / vážení. Měnit identitu á půlrok od svých 14 let je dovoleno už i v Německu. a naše Karlova - Filozofická už pracuje na manuálu + propagaci. Ostatně - absolventi genderových studií musí také být zaměstnáni !!

0 0
možnosti
PB

P62e66t76e 56B73r20i51c53h

25. 4. 2024 11:50

Ministr školství Zdeněk Nejedlý chtěl po kardinálu Beranovi, aby mu vysvětlil rozdíl, mezi zjevením a zázrakem.

"Pane ministře", povídá Beran, "kdybyste při procházce po Karlově mostě potkal J.A. Komenského, to by bylo zjevení. A za to, jak jste zmršil naše školství, kdy Vám nenakopal prdel, to by byl zázrak!"

A od té doby, co nový ministr, to nová reforma .... Komenský by už měl nohu ukopanou až ke kyčli.

0 0
možnosti
Foto

Jinak i já mám na svém webu takové malé povídání o škole: http://dusanpolansky.cz/zaslepeni/skolstvi.html

0 0
možnosti
PH

P35e71t76r 85H58a60t82i72n22a

25. 4. 2024 11:31

Díval jsem se do něj. Tam je hned na začátku jedna věta, u které je nutné chápat význam, protože vysvětluje mnohé až do dneška.

totiž ".. Docházka umožnila bohatým rodičům, aby si vydržovali vlastního domácího učitele, "..

Tedy umožnila právě to , že nemuseli posílat ty své děti do jedné společné obecní školy s ostatními, ale mohl je učit ten najatý učitel doma, třeba i jiné vyšší, nebo požadované kvalitě a obsahu.

Protože jinak si mohli toho učitele najímat pro výuku dětí už dávno, staletí, před Marií Terezií - už třeba za Komenského. A zhusta to činili..

A tohle byl až donedávna ten rozdíl v kvalitě vyššího vzdělání. Že a zejména ta vyšší výuka byla přístupná mnohem menšímu okruhu studentů. Sice se dá přiznat, že některým to rodiče zaplatili, (ale ti obvykle daleko nedošli), ale většina té "menšiny" právě proto, že na to mněli, díky svým studijním předpokladům, schopnsti se učit , koncentrovat přemýšlet, analyzovat a pod. Nakonec, že o tom mluvíme ješťe na počátku 20.století se na sš učili až4 jazyky, krom angličtiny a němčiny ještě řečtinu a latinu...a museli to zvládat.

0 0
možnosti
ŚS

Fakt je ten, že poslední 4 roky jsou dost náročné i pro dospělé. Hysterii z covidu vystřídala hysterie z jaderné války a to celé podkresluje hysterie z konce světa, pakliže se člověk uprdne. A děti to mají z první ruky. Poslouchají to doma, vidí to všude na netu a ve škole, škoda mluvit.

0 0
možnosti
RV

Hysterie vzniká jen v hysterickém člověku!

0 0
možnosti
Foto

Pokora, svědomitost, slušnost a skromnost, což začít u politiků, pak státních úředníků a nakonec u učitelů?! A možná, že i děti něco z toho okoukají.

0 0
možnosti
PB

P76e90t33e 24B21r20i69c81h

25. 4. 2024 11:38

Základ je v rodině. Do školy by mělo jít dítě se zažitými návyky, má mít zažité, co je dobré a co je špatné, co je slušné a co neslušné, apod. A také určitou samostatnost v rozhodování s tím, že překážkyje nutné překonávat. Pak se nebudou psychicky hroutit před každým závanem větru. Proto jsou veškeré činy pokrokářů vedeny proti přirozené rodině, tj. přirozeným kořenům.

Politici jsou pak jen obrazem naším, projekcí našich přání a úmyslů a odhadem, jsou-li schopni a ochotni je plnit.

0 0
možnosti
FN

Problémem je, že zatímco dříve zpracovávali metodiku a učebnice zkušení učitelé s dlouholetou pedagogickou praxí, nyní mají hlavní slovo teoretici z ústavů a ministerstev, kteří nemají kontakt se školou. A to nemluvím o indoktrinaci myšlení školáků v intencích bruselských nesmyslů.

0 0
možnosti
PH

P72e40t16r 55H27á67k

25. 4. 2024 6:56

1) Ne, nebylo to vždycky, to se Vaše kolegyně mýlí. To, co se děje teď, je odlišné kvalitativně, posledních několik let se jedná o nepokrytou snahu školství zničit. Možná chtějí na troskách postavit jiné školství, ale bourat chtějí určitě. Ta snaha zničit předtím nebyla, i když třeba byly blbé zásahy.

2) Oni tvrdí, že chtějí vytvořit děti odolné proti stresu? Já tedy zaznamenal je to, že chtějí jakýkoli stres odstranit (resp. to říkají). To samozřejmě znamená, že děti na stres naopak nebudou odolné vůbec. Bez tréninku odolnost není.

3) Ta encyklopedičnost by si zasloužila vlastní článek. Samozřejmě máte pravdu, ale v závěru článku o něčem jiném to zaniká. Že se to píše, je pravda, ovšem taky oba víme, že novináři vědí kulové a jen to opisují z materiálů politických nezskovek a od sebe navzájem. Když jsem se pokoušel diskutovat s některými redaktory, zjistil jsem, že o obsahu hodin a reálně používaných formách a tempu výuky nevědí prakticky nic. Pro ilustraci R. Kvačková založila kdysi svůj odsudek výuky chemie na tom, že když se z jedné vody dočetla na stránku asi 17, už byla informačně přesycená. Že se ve frausácké učebnici dostanou děti na stranu 17 až někdy začátkem října, ji vůbec nenapadlo. Neopomněla ovšem napsat výkřik "Chudáci děti!"...

0 0
možnosti
PH

P86e11t22r 38H60á81k

25. 4. 2024 7:00

Tak pardon. Šlo o stranu 26. Celá učebnice má asi 140 stran.

0 0
možnosti
VM

Až tak, to ministři školství postupně dopracovali, těmi svými " novelizacemi " učení na školách !

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz