20.1.2021 | Svátek má Ilona


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kejkrt 30.11.2020 13:35

Škoda, že si autor nedal práci s recenzí, jak jsou zavřené střední školy v jiných státech Evropy.

Aby se ukázalo, že ve srovnání s ostatními jsme úplní lockdownoví šílenci.

Ale rouškomilná koronalobby to má vošéfovaný, pouští sem jenom ty výhružné a poplašné informace.

R. Benýšek 30.11.2020 10:32

Na tomhle je hezky vidět rozdíl mezi ředitelem (případně řiditelem) a řidičem. Řidič totiž, na rozdíl od ředitele, opravdu něco řídí. Možná by tak i ředitele škol měli přejmenovat na managery. Od slova manage - zvládnout, poradit si s něčím. V tomto případě zvládat ministerské nápady.

Š. Hašek 30.11.2020 14:46

Zdá se, že ředitel školy (fakt to má na hrbu, řediteluje), čeká, až pár referentek přes školství na obecním úřadě se vyspí - a zatelefonují/zamajlují si.

Profesoři dějepisu čekají, až co plukovník Koudelka načmuchá stran Puškina, Putina a Bajkalu.

Nemám z toho radost.

Jsem rád, že za mojí služby ke mně moc blbců nelezlo. Báli se. Noci, problémů, situací, že něco přilítne mimo vyhlášku, furt říkali nějaké drby, že má něco bejt na milimetr. V kanclu jsem nesloužil. Jednoho jsem vyhodil, taky se dá mlčet dvě hodiny, voni to nevydržej. Jednomu kolega vyhodil mobil voknem, ale dvakrát ho varoval .........

Poněkud odbočeno.

R. Benýšek 30.11.2020 16:28

Já jsem předpokládal, že ředitelé (a ani učitelé) si to po svém dělat nesmějí. Ale asi máte pravdu, že být méně pasivní, befelů-chtiví a předpos..ní, mohli by leccos dělat i sami, a nečekat jen a nevymlouvat se na pokyny seshora. Zároveň ale, ředitelování je funkce jmenovaná, a tudíž snadno odvolatelná, a tak ti, co jim na té funkci osobně záleží, nebudou riskovat nepřízeň vrchnosti v množství větším než malém. Učitelé asi riskují jen o maličko menší prémie (než ty mandatorně garantované).

Š. Hašek 30.11.2020 18:51

Dělat po svém asi ne, já také nemohl.

Ale chovat se jako ředitelé, nikoliv čtenáři emailů, by mohli. Aspoň někteří.

Uznávám tedy, že jsem nikdy nebyl ředitelem. Šéfem něčeho ale jo.

J. Nevrkla 30.11.2020 9:09

Manželka učí na gymnáziu, taky si tam všichni zoufaji a kroutí hlavou, mají zdravý rozum. Papaláši na ministerstvu už ho ztratili a názor ředitelů škol a učitelů je nezajímá? To jsme to dopracovali.

Š. Hašek 30.11.2020 14:57

Bohužel na tom gymnasiu bude i několik "profesorek", které si bez ministerské vyhlášky ani nenazujou pantofle. Sicher.

Moje vedoucí domácnosti jest učitelkou druhého stupně. Asi jako tedy "6 až 12". Tedy vod ježdění na kole, Sládka s Nerudou, až po neurčitý integrál.

A docela je sranda sledovat její "komenský vývoj" od peďáku až po skoro penzi. Většinou to začíná kámošením, revolucí - a končí masarykovským bičem ............. . Nechtěl bych bejt někde ve sborovně, to radši u Verdunu, za slejváku v Karpatech.

Zkráceno.

J. Nevrkla 30.11.2020 16:05

Taky říkám, ať se na tu oddělenou výuku vykašlou. Ale mají strach. Kontroly byrokratu a bonzactvi se dnes nosí více než za socialismu.

Š. Hašek 30.11.2020 18:51

Jo, souhlas.

L. Písařík 1.12.2020 12:04

Obdivuji, sám bych byl raději krotitelem ježků, ale záleží na zájmu žáků. A taky umění zaujmout. Ale - asi bych to nedal.

V. Pavelka 30.11.2020 8:18

Nikdo ani vy p. Lanz nemá v Evropě patent nebo ideální představu co a jak s Covidem ve školách ,Ředitelé škol dostali značné pravomoci i finanční , nechte je bejt at si to s rodiči upečou sami . Přestanme se jim pořád s..t do života a chytračit![>-]

K. Janovská 30.11.2020 8:54

Souhlas. Známá učitelka na SŠ mi říkala, že přestali složitě plánovat a pořád dokola předělávat rozvrhy a pokyny pro žáky a info pro rodiče - nechali vše jako v normálním stavu a když něco nejde z epid. důvodů (např. dělené hodiny), tak řeší ad hoc jak mají učitele, volné třídy, online atd. - tak aby dodrželi maximálně rozvrh a současně dodrželi opatření. Prý je to lepší než neustále se dokola připravovat na něco, co stejně je za dva dny jinak.

Š. Hašek 30.11.2020 15:54

Jo.

Pokud je ředitelem školy (plus zástupce) někdo, komu je přes padesát, nemá hypotéku, umí všechno, poradí si, nebojí se třicetileté školní inšpektorky ............... tak se dílo podaří!

Já se bál, když mě bylo třicet, rodina, mlaďoš, vykal jsem i klice u dveří, byl husákov, atd ..............

Deset let před penzí ke mně chodili už jen na pokec. Já pán ty pán, ani jsem nevěděl, že se měnil náměstek. A já se bál jen "vyšší moci". Samozřejmě, nesmí se nic zásadně prošvihnout a vobčas se muší ležet v papírech, předpisech a vyhláškách. Taky se voholit, grémovat boty, nekecat moc do novin a všecno mít špígl Nägele!!!

Přeji té paní učitelce hodně zážitků .... co ty všeumělové do slohů namastěj a kteří opraví i neumětela Koperníka!!!

H. Kotaz 30.11.2020 7:14

Koronavirem ?

To je to poslední, co škodí školství. Na jeho devastaci pracují politici celých 30let.

Š. Hašek 30.11.2020 15:01

Víte, jak se pozná politik - škodič dneška?

Neuznává matematiku. Ale kritické a kreativní myšlení by hustil už na pískovišti místo kontrukce a výpočtu pevnosti bábovek. A oblíkání panenky.

Dost mě ti gauneři (hodně gaunerek) serou.

K. Lilibínský 30.11.2020 6:38

Jeden stařičký:

U stolu seděly tři. Jedna šeredná, druhá blbá a ta třetí byla taky učitelka.

Poznámka: Ministr Plaga je taky učitelka....;-D

Š. Hašek 30.11.2020 15:06

Máte před školou seřazeny učitelky. Víte, jak určíte/rozeznáte tu nejchytřejší???

Namátkou.

Moje žena jest učitelkou. Asi to bude i číst, pokud tedy včas zvládne chřipkové počítačové papíry komenského.

Odkdy se ale vlk bojí vlčice???

J. Strakoš 30.11.2020 5:34

Pokud se snažíte centrálně definovat pravidla od stolu do detailu, navíc v krátkém čase, ve skupině lidí se stejnou váhou hlasu, v podstatě to nemůže dopadnout jinak.

Realita je rozmanitější a mnohé nařízení nebudou dávat smysl.

Napřiklad používání pouze poloviny kapacity restaurace je nesmysl a někde (stoly hodně daleko od sebe) bude hloupý a někdě (židle velmi blízko u sebe) bude zase hloupý.

K. Kovařovic 30.11.2020 3:57

Jan Werich: "Kde blb, tam nebezpečno!"