25.1.2021 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

ŠKOLSTVÍ: Uvolní vláda peníze pro děti?

Uzavření škol by mělo pomáhat omezit šíření nového koronaviru. Tedy školy nejsou zavřené proto, že by snad nový koronavirus pro děti byl více nebezpečný než pro dospělé, ale proto, že snadné šíření viru mezi žáky a studenty vede k následnému přenosu na jejich rodiče, prarodiče a dále do společnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Zlesa 28.10.2020 10:12

Jeden ročník populace je cca 100 000 dětí. Poslat tolik dětí do škol v přírodě je nemožné, takové kapacity neexistují. To co jsou dnes školy v přírodě je jeden týden a děti se střídají několik měsíců. Nacpat je do lepších hotelů na horách, to by ten personál taky nezvládl... Ty malé děti by tam stejně bez rodičů vydržely jen pár dnů.

T. Zlesa 28.10.2020 10:56

Ještě doplním - měli bychom jistotu, že se tam s nákazou setkaly? Spíše by se nesetkaly. A přijely by zpět ve stavu jako před odjezdem. Úmyslně je tam promořit si nikdo na triko nevezme.

K. Wágner 28.10.2020 15:31

Tak rozhodně by se to netýkalo všech dětí, asi ne těch z maloměst (vyjma klastrů) a z vesnic. Jde především o velkoměsta. A nejde o to, že by se tam měly děti promořit, jde o to je na 14 dní izolovat (děti mají velký podíl na šíření viru v populaci) přijatelnou formou a pokračovat v klasické formě výuky - snad uznáte, že distanční formou nejde učit prvňáčky psát. Že jsou momentálně prázdné hotely, neznamená, že by musely děti vozit zrovna do velkých hotelů, jsou i menší zařízení a hlavně jsou prázdná ta zařízení, kam běžně děti na školy v přírodě jezdily. Ale jde o přechodné řešení, nelze děti držet půl roku na školách v přírodě... Jinak jsem přesvědčen, že kdyby na to ředitelé škol dostali peníze, že by si už uměli poradit.