24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

ŠKOLSTVÍ: Státní maturity zase jinak

Potřetí a zase jinak. Podoba státních maturit zatím připomíná velký experiment, v němž v roli pokusných králíků nedobrovolně vystupují studenti. Přitom o vzniku státních maturit se diskutovalo zhruba čtrnáct let. Proběhla i generálka, která měla odhalit chyby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Eliáš 5.5.2013 13:14

Musí být jediná úroveň

Jakákoli maturita je stejně cenná. Opravňuje ke studiu na jakékoli vysoké škole. Proto musí být úroveň jediná. Měla by být z matematiky, z češtiny a z angličtiny pro každého študáka stejná. Jestli má někdo úroveň vzdělatelnosti takovou, že nemůže pomýšlet na studium na gymnáziu, nelze očekávat, že bude mít dobré výsledky u státní maturity. Maturita musí být tak náročná, aby mohly být vysoké školy zavázány k jejímu respektování u přijímaček. Pokud je například úroveň obtížnosti maturity z matematiky tak nízká, jako letos, nesmí se nikdo s dvojkou dostat na práva, medicínu a podobně.

H. Gene 4.5.2013 22:38

Nesmyslné dvě úrovně

Opět opakovaný nesmysl o dvou úrovních maturity. Proč dvě? Proč ne tři nebo čtyři? Nebo třeba sedm úrovní, aby i ten poslední mentálně retardovaný jedinec mohl mít svou maturitu!

J. Vavrochová 4.5.2013 9:56

Státní maturita je dnes fraškou, na skutečnou maturitu

by asi dnešní studenti většinou nestačili.

Proč, proboha, musí mít absolventi učilišť maturitu? Neměli by spíš dělat po několika letech v praxi něco jako mistrovské zkoušky? Pochopitelně z příslušného řemesla!

Kdo by měl zájem si po vyučení vystudovat vysokou školu, mohl by si přece doplnit maturitu studiem při zaměstnání, pochopitelně na úrovni střední školy, která vyučuje jím absolvovaný obor, případně na gymnáziu.

Je mi dnešních studentů líto, ti skutečně nadaní a schopní, musí zapadnout v šedi průměru. A asi bude ještě hůř!