4.12.2022 | Svátek má Barbora


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Havlík 22.10.2010 18:58

Odborník - Uzel?

Dr.Uzel může být považován za odborníka, nikoliv však v sexuologii,  ale pouze v oblasti oportunismu, " vědeckého" světového názoru a interupcí. V těchto oborech totiž pracoval v  porodnici Krajské nemocnice  Ostrava a to úspěšně jako "potratník" (propagátor mini-interupcí spolu se svým primářem), examinátor marxismu-leninismu a šéf stranické organizace Komunistické strany Československa (tamtéž).Už jen z těchto důvodů brát do úvahy názory dr.Uzla  může jen blázen. Vojtěch Havlík.

F. Eliáš 20.10.2010 11:27

Výchova na školu nepatří

Uvědomme si, že vychovatelnost dítěte je nepřímo úměrná jeho věku a velmi rychle klesá. Používání slova výchova je veliká blbost. Mluvme o vzdělávání. Z tohoto důvodu nemají na školách své místo žádné výchovy. Učitelé učí, rodiče vychovávají. Nevím, proč si někteří pitomečci z ministersta školství a odjinud myslí, že by měli kantoři suplovat práci rodičů a vychovávat jejich děti.

F. Matousek 20.10.2010 9:06

více informovanosti neuskodí

daleko horsí je NEnazývat veci pravým jménem a tabuizovat.

J. Anděl 20.10.2010 20:13

Re: více informovanosti neuskodí

Toto nejsou dva protiklady. Pokud škola nebude aktivně programově podle osnov děti učit nasazovat kondom, neznamená to automaticky, že nebude nazývat věci pravým jménem a tabuizovat.

Z takovýchto formulací se rodí zkreslení, které pak někdo použije k demagogii.

O. Kadlec 20.10.2010 23:22

Re: více informovanosti neuskodí

Víte co je to za idiom "nazývat věci pravým jménem"? Znamená to podle okolností mluvit sprostě, nebo štvát lidi proti sobě, lhát a podvádět...podobné věci.

O nikom kdo mluví věcně, jednoduše, pravdivě, rozumně se to neřekne. Ještě jsem neslyšel o nějakém vynikajícím profesorovi po přednášce: ten nazývá věci pravými jmény. Ani ve škole třeba po hodině angličtiny nikdo neřekne - dneska nazýval věci pravými jmény. Pravými jmény nazývá zato v televizi věci nějaký populistický politik, co chce oblbnout lidi. A ti co mu to zbaštili nebo mají shodné zájmy toto řeknou.

Hrozím se tedy jakékoli vyučovací hodiny, na níž se bydou nazývat věci pravými jmény. Podobné praktiky do školy nepatří.

J. Anděl 21.10.2010 13:28

Re: více informovanosti neuskodí

To máte pravdu, pane Kadleci. Všiml jsem si přesně tohoto teď nedávno v diskuzi pod článkem, týkajícím se Merkelové a jejího vyjádření k multikulti. Ale nedolezlo mi to do vědomí coby jasná formulace, k tomu mi dopomohla až Vaše poznámka zde.

Hezký den.

J. Urban 20.10.2010 7:45

Vyrostl jsem bez sexuální výchovy,

 (teda pardon, v 9. třídě jsme se něco dozvěděli - to co už jsme povětšinou stejně věděli - říkalo se tomu "výchova k rodičovství" nebo tak nějak) později jsem se oženil a měl děti. Považuji se celkem za normálního. U mých dětí by to tak mohlo dopadnout též, pokud jim někdo nebude nemístně zasahovat do intimních sfér života. Skutečně nechápu, proč se musí děti ve 4. třídě učit souložit (byť bezpečně).

T. Vodvářka 20.10.2010 6:11

Netřeba být prudérní

ale články a projevy MUDr. Uzla jsou už pornografií. Byl jsem jednou na jeho  přednášce - hodně dávno - a styl jeho komunikace a zejména zesměšňování diskutujících ho - aspoň pro mne - navždy eliminovalo ze slušné společnosti. Mám za to, že jakékoli školou distribuované příručky o sexu jsou zbytné, neboť na pultech je dostatek kvalitní literatury, kterou si zájemce obstará, pokud tápe. Pokud netápe, vše psané je mu pro smích.

Hormonální antikoncepce je na jedné straně adorovaná metoda nechtěného otěhotnění. Pokud poslouchám dr Uzla, není většího štěstí. než denně polknout tbl. Nikde se však nepíše o vedlejších účincích pro ženy. Tabletka je opravdu velmi pohodlná - ale jen pro chlapa. Pokud dívka v 15-16 letech začne polykat hormony, ony miligramy denně dají za nějakých 10-15 let poměrně slušnou nálož. Pak - při prvním nechráněném styku - dívka předpokládá, že otěhotní. Vaječník, 15 let přesvědčovaný tabletkou, že nemá nic dělat, je spící Růženkou, utlumeným orgánem, který na rozdíl od pohádky nelze probudit jedním polibkem. A tak dojde ke změně, protože 15 let se "léčilo" nechtěné oplodnění a nyní se začíná "léčit" neplodnost.

Všechno je dobrý kšeft, jak pro výrobce tabletek, tak pro kliniky pro léčbu neplodnosti. Možná by bylo dobré seznámit posluchačky, kolik procent žen má potíže s tímto způsobem antikoncepce /trombosy, jaterní nemoce, migrény, někdy i úmrtí/. Pak teprve zůstává možnost si opravdu vybrat a nést za to odpovědnost.Taková příručka by byla ve školách možná větším přínosem. 

J. Urban 20.10.2010 7:47

Re: Netřeba být prudérní

Pan Uzel je postižen svým povoláním (to se nestává jen sexuologům). Zesměšňování lidí s jinými názory je ovšem o něčem jiném - jde o určitou poruchu chování. Psycholog by to jistě uměl nazvat cizím slovem. 

P. Sulc 20.10.2010 1:56

Takze brzo bude mozno

aby si zackove i zacky pod dozorem pana ucitele ci ucitelky tu felaci a cunilingus vyzkouseli, pani ucitelka hloupemu zaku tu poradi, tam pouci jak na to nejlepe. A jak se to bude znamkovat ? Pani ucitelka bude zkouset hochy, a pan ucitel zrejme zakyne. Veru pokrok proti dobe, kdy se sukne nosily az ke kotniku.

J. Anděl 20.10.2010 20:15

Re: Takze brzo bude mozno

Kdyby společenský konsensus byl ekvivalentem skutečné hodnoty dobra a zla, stal bych se v takové době učitelem a ani bych nechtěl přidat plat ;-)

J. Anděl 20.10.2010 20:15

Re: Takze brzo bude mozno

Vlastně oni to budou probírat hodně brzo. To mi nedošlo. Tak to ne. Já bych šel až na střední, kde budou probírat něco pokročilejšího.

J. Václavíková 21.10.2010 0:08

Re: Takze brzo bude mozno

Dovedete si představit, jak byste vypadal po řekněme měsíci intenzivního vyučování? :-))))

J. Anděl 21.10.2010 9:56

Re: Takze brzo bude mozno

Vyčerpaně?

Njn, to jsou ty mužské idealistické představy.

Myslím, že si to nedokáží představit ani islámští teroristé, co by to bylo strávit věčnost se sedmdesáti pannami ;-)

J. Anděl 21.10.2010 9:57

Re: Takze brzo bude mozno

Dokonce bych si myslel, že za takový ošklivý teroristický čin je to spravedlivý trest.

P. Sulc 22.10.2010 5:14

Re: Takze brzo bude mozno

To teda mate pravdu, obzvlaste kdyz pry Allah ty panny po pouzuti zase opravi.. Nadenicina.