Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

ŠKOLSTVÍ: Muslimská rakovina zasahuje i Česko

diskuse (170)
To, že se Barrack Hussejn Obama čas od času otevřeně hlásí k muslimské víře, není nic nového. To, že do své kanceláře v Bílém domě ve Washingtonu natahal řadu muslimů, také není nic nového. Včetně toho, že jde osoby známé těsným napojením na muslimské teroristické organizace. Ty organizace, které stojí podle amerických vládních nařízení mimo zákon, neboť jsou zapsány v seznamu teroristických organizací.

To, že se Barrack Hussejn Obama čas od času otevřeně hlásí k muslimské víře, není nic nového.

To, že do své kanceláře v Bílém domě ve Washingtonu natahal řadu muslimů, také není nic nového. Včetně toho, že jde osoby známé těsným napojením na muslimské teroristické organizace. Ty organizace, které stojí podle amerických vládních nařízení mimo zákon, neboť jsou zapsány v seznamu teroristických organizací. Tedy organizací, jejichž cílem je zničit Spojené státy a nastolit po celém širém světě islám.

A nejen to. Obama tyhle lidi pověřil řízením amerických bezpečnostních služeb. Těch služeb, které mají za úkol bojovat právě proti těmto teroristickým organizacím.

Doufejme, že to Obamovi a jeho partě američtí voliči spočítají. Dřív, než bude pozdě.

Není také nic nového, že Evropská unie, v rámci své zcela bezbřehé sebevražednosti, prosazuje muslimy tak, že za chvíli ovládnou celý starý svět.

Doufejme, že to Evropské unii a všem jejím zastáncům (je to krásný český novotvar: eurohujerové) evropští voliči spočítají. Dřív, než bude pozdě.

Ale to, že americké velvyslanectví v České republice a Evropská unie podporují zcela veřejně, aby se v českých školách učilo, že být muslim je vlastně naprosto přijatelná věc, to je novinka. A že se k tomu připojilo české ministerstvo školství, to už je zločin.

Povšimněte si ovšem laskavě, že stojí psáno muslimové s malým m. Proč? Protože nejde o národ. Jde totiž o náboženství. Je zásadní rozdíl mezi Arabem a muslimem. Jaký? Arab je národnost, muslimství není. Že je většina Arabů zároveň muslimy? Inu, nemůžeme se divit, když jde o členství povinnější, než bývalo za komunistů členství v jednotné odborové organizaci jménem ROH.

Na internetu se objevily stránky jménem www.muslimové.cz. Celý název: Muslimové očima očima českých školáků. Titul dodává, že jde o výzkumný a vzdělávací projekt.

Autoři říkají v úvodu doslova toto:

Muslimové jsou v České republice co do počtu takřka zanedbatelnou skupinou, přesto však vzbuzují značné emoce. V televizních zprávách, novinách a internetových diskuzích se témata spojená s muslimy či islámem objevují takřka denně, v rámci výuky ale žáci toto téma probírají povětšinou jen velmi okrajově a nejsou tím pádem schopni informace podávané médii kritický hodnotit. Tento stav vede k přejímání a následnému upevňování předsudků a stereotypů, které jsou podpořeny i latentní islamofobií, která se v české společnosti, podle slov helsinského výboru, vyskytuje. Česká muslimská komunita je velmi malá a jak mladá generace, tak ani jejich rodiče proto nemají možnost konfrontovat stereotypy s osobní zkušeností. Rádi bychom tímto projektem přispěli ke zlepšení tohoto stavu. Poskytujeme informace, za jejichž faktickou správností stojí nejen autoři, ale i přední čeští odborníci na islám, kteří všechny publikované texty kontrolují, komentují a opravují nedostatky. Kromě toho nabízíme školám workshopy a další programy a i pro širokou veřejnost připravujeme akce, během nichž budou mít možnost se setkat s muslimy, poznat je a teprve poté si utvořit názor.

A aby to drželo opravdu pořádně, hned pod úvodním textem stojí toto:

"Projekt na mě udělal velmi dobrý dojem. Je výborně připraven a důkladně promyšlen po všech stránkách. Organizátoři mají nejen dobře zmapovány všechny okolnosti související s projektem, ale také dbají na obsahovou správnost a účelnost doprovodných textů."
Podepsán: Pavel Ťupek, Ph.D., vědecký pracovník, Ústav Blízkého východu a Afriky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze

Je pravda, že university mají být místem, kde se střetávají názory všeho druhu, a žádný názor nestojí mimo zákon. Je ale také pravda, že značné množství takto vyslovených názorů neprojde základním sítem, kterým je porovnání se skutečností.

Takže se pak nelze ani divit, když Anežka (příjmení není uvedeno), posluchačka šestého ročníku osmiletého gymnázia (místo neuvedeno), napíše (také doslova): "Nejvíce mě zaujala a obohatila část o zahalování. Dověděla jsem se, že zahalování je často dobrovolné a existuje v něm dokonce móda a hlavně spousta druhů zakrývání tváře/vlasů atp. Myslím, že projekt přispívá k tolerantnosti nejen vůči muslimům, ale i jiným menšinám, protože nepředává pouze informace o tomto náboženství, ale i o dopadu a ovlivňování médii."

Nakonec, proč ne, když člověk, který by měl vědět trochu lépe, oč jde, jmenovitě Michal Kolmaš, napíše v Lidových novinách (opět doslova): "Co je to burka a proč ji muslimské ženy nosí nebo co opravdu stojí v Koránu o svaté válce. Třeba i to chtějí tuzemským žákům vysvětlovat lidé z iniciativy Muslimové očima českých školáků. Nabízejí školám workshopy nebo přednášky. Chtějí tak mimo jiné vyvrátit mýty a stereotypy, jež se s tímto náboženství pojí. Lektorky, které dětem přiblíží život muslimů například formou her, přijdou do škol zdarma."

Chudinka Anežka. Uvěřila lžím, aniž by věděla, že věří lžím.

Tedy, pro jistotu a zopakování: Islám sice vystupuje jako náboženství, ale jde o zcela nepokrytě politickou ideologii, která se se snaží získat nadvládu nad světem. Jelikož to nejde po dobrém, rozhodli se vůdci islámu, že to půjde po zlém. Ani tohle není nic nového. Stačí si přečíst islámská ustanovení o tom, jak zacházet s nevěřícími psy. Děvenka Anežka by se náramně divila, kdyby se dozvěděla, že podle islámu je vlastně zbožím, které nemá žádných jiných práv než být využíváno, přesněji řečeno zneužíváno svým pánem a vládcem.

A teď se podívejme, kdo za tím vším stojí. Kromě již zmíněného amerického velvyslanectví a Evropské unie je to hlavně Nadace Anny Lindhové. Kdopak byla Anna Lindhová? Švédská sociálně-demokratická politička, která stála na velice levém křídle své strany. Jedna z osob, které pomohly udělat ze Švédska ráj pro nelegální přistěhovalce a nejrůznější skupiny muslimské svaté války, alias džihádu. Že ti džihádisté v tuto chvíli bojují s chutí usilovnou o zničení dosud poměrně civilizované švédské společnosti, je podobnost zajisté náhodná.

Ovšem: jakým právem se americké velvyslanectví plete do vnitřních záležitostí České republiky? Jakým právem se do nich plete Evropská unie?

A které hovado (jemnější výraz neznám) na českém ministerstvu školství vůbec souhlasilo s tím, že se českým dětičkám bude vyprávět o tom, že být muslim je vlastně skvělá věc? A že se chudinkám muslimům křivdí, když se o nich říkají tak nepěkné věci, jako že útočí na zcela bezbranné a nic zlého netušící obyvatelstvo jenom proto, že (třeba, milá Anežko) nějaké místní děvče někde v Belgii nemá na hlavě burku?

Obyvatelé České republiky, vy si to necháte líbit?

Jestli ano, šaríju na vás!

Vy nevíte, co je šaríja? Inu, pakliže zůstanete zticha, však oni vám to ti mírumilovní muslimové vysvětlí. A pěkně názorně. To se budete divit. Jenže to už bude pozdě.

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Neviditelný pes
13. 7. 2024

Veterináři a počasí

Prezidentská kampaň republikána Donalda Trumpa v červnu poprvé oznámila, že má na svém hlavním účtu...

Jan Ferenc
13. 7. 2024

V řadě případů, hlavně malých stálých pohostinství, však jde také o krácení tržeb, tedy šizení...

Marian Kechlibar
13. 7. 2024

V úterý 9. července 2024 odstartovala z Francouzské Guyany první pokusná raketa Ariane 6. Mise byla...

Aston Ondřej Neff
10. 7. 2024

Tomio Okamura v úterý oznámil, že jeho strana bude na půdě europarlamentu ve spolku s Alternativou...

Aston Ondřej Neff
11. 7. 2024

Obruč ideologického dohledu má sevřít hustě osídlené území uprostřed Čech. Jádro ideje: člověk je...

Aston Ondřej Neff
12. 7. 2024

ANO – kromě trvalého vzestupu – zaznamenalo dva úspěchy v poslední době. V eurovolbách zabodovalo...

Marian Kechlibar
11. 7. 2024

Každý tuší, že po příští epizodě srovnatelné s tou katastrofální debatou na konci června už nepůjde...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Lidovky.cz
13. 7. 2024

Pyrenejský víkend Tour de France je tu. Před nedělní maratonskou královskou etapou čeká v sobotu...

Lidovky.cz
13. 7. 2024

Druhý rok po sobě může Wimbledon vyhrát česká tenistka. Barbora Krejčíková v závěrečném utkání...

Lidovky.cz, ČTK
13. 7. 2024

Britská policie v sobotu ráno zadržela muže v souvislosti s nálezem lidských pozůstatků ve dvou...

ČTK, Lidovky.cz
13. 7. 2024

Francouzská ministryně sportu Amélie Oudéaová-Castéraová si dnes ráno vzala koupací čepici, oblékla...

jhr Jan Hron
13. 7. 2024

Student Newyorské univerzity v Abú Zabí byl deportován poté, co na slavnostní promoci nosil...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz