16.1.2021 | Svátek má Ctirad


Diskuse k článku

ŠKOLSTVÍ: Kybernetika a učitel

Českému školství schází šest tisíc učitelů. Je to hodně, nebo málo? V regionálním školství bylo v loňském roce na 160 tisíc učitelů, v roce 2015 jich bylo o 5500 míň.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 11.9.2019 19:33

" Skutečnost je taková, že učitel je tu od toho, aby ho žáci měli rádi, vážili si ho a nechali se strhnout jeho příkladem. Pokud je učitel dobrý, takhle to funguje."

Díky Astone, přesně tak. A k tomu ještě gender nesmysly a průšvih je tu. ..... Chování dítětě má příčinu v dětství, TAM začíná dobro i zlo...

M. Pivoda 11.9.2019 16:16

Budoucnost vzdělávání - rok staré úvahy na MIT

Video (15 minut):

https://events.technologyreview.com/video/watch/sanjay-sarma-mit-future-education/

R. Langer 11.9.2019 15:27

A Kybernetická babička je pohádka pro děti. Naše malá hloupoučká UI zase jednou něco nepochopila. :-P

L. Severa 11.9.2019 14:01

To "logáro" jsem používal po celou dobu svého zaměstnání. Dcera pracovala ve stejném oboru a již s ním nepočítala. S kalkulačkou jsou naprosto přesné výsledky s možností kontroly.

M. Pivoda 11.9.2019 12:49

Kybernetika je nauka o řízení (založeném na zpětné vazbě).

J. Jurax 11.9.2019 12:17

On pan ministr je mimoň.

Pakliže tedy nemá matematiku kdo učit, zrušme povinnou maturitu z ní. Tím logicky poklesne počet těch, kdož z matematiky budou maturovat. Čímž logicky poklesne i počet těch, kdož ji budou moci vysokoškolský studovat. Takže poklesne i počet těch, kdož budou schopni a ochotni ji učit. A materiálů tuplem nebude mít kdo učit.

Zrušme i povinnou maturitu z češtiny! Český se přece domluvíme všichni jaksi sami od sebe, a rozbor větný či znalosti o buditelích a všelikých veršotepcích jsou v praxi stejně na prd!

J. David 11.9.2019 9:15

Dejte mendíkovi do pazourů "logáro" (logaritmické pravítko) a vězte, že si spíše posuvníkem vypíchne oko, než nějaký stvoří výpočet. Fuj, to jsem ale zapšklý staromilec.

Z. Lapil 11.9.2019 9:09

Stejně je to zvláštní. Pro kdejakou rutinní práci potřebujete bumážku, že jste inteligent (například maturitní vysvědčení), ale zároveň se cesta k těm bumážkám uhlazuje.

Viz maturita bez matematiky. Ano, existuje iks prací, při kterých matematiku prostě nepotřebujete, ale pak se ptám: potřebujete k tomu vůbec nějakou maturitu? Čeština (mateřský jazyk) je v podobné situaci a od odborného předmětu je tu výuční list.

Muzikant taky v principu nepotřebuje znát noty a existují muzikanti, kteří se bez nich celý život obešli, ale jsou v podobné situaci jako vypravěč, který neumí číst.

F. Kusák 11.9.2019 7:54

Nedávno jsem poslouchal pana ministra Plagu. Prozradil, proč vlastně má být maturita z matematiky nepovinná. Důvod je zřejmý, nemá ji kdo učit. A situace se logicky bude jen zhoršovat. A tak nerozumím argumentu, že se musí ještě počkat, až se ta úroveň výuky zlepší. Jak, to už pan ministr neřekl. Určitě by bylo lepší zrušit maturity tam, kde školy nejsou schopny zajistit alespoň standardní úroveň.