30.9.2020 | Svátek má Jeroným, RáchelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠKOLSTVÍ: Kdo spáchá sepuku?Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 7, poslední: 27.11.2008 10:16, přehled diskusí

Malá poznámka ohledně kvality výuky:
Autor: JanaB Datum: 11.11.2008 11:52

Syn chodí do sekundy jednoho pražského osmiletého gymnázia - státního. Byli jsme šťastní, že se tam dostal - u přijímacích zkoušek měl maximum bodů ze všech dětí. Jaké je však naše rozčarování - skoro každý den mají minimálně jednu hodinu suplovanou. Nechápeme to, někdy se vyučující nedostaví až na tři hodiny denně. Jak pak mají být děti motivovány k nějakým výkonům, když sami učitelé na výuku kašlou? V době studií mých a manželových byla opravdu výjimka, když  hodina s učitelem odpadla a na hodinu přišel náhradní učitel. Dnes je skoro výjimka, když se celý den učí.

No ale: to rodiče trpí?!:
Autor: Jakub S. Datum: 11.11.2008 12:00

Re: Malá poznámka ohledně kvality výuky:
Autor: MLOK1 Datum: 11.11.2008 13:53

T

Re: Malá poznámka ohledně kvality výuky:
Autor: MLOK1 Datum: 11.11.2008 13:59

To je zjevný důsledek neustálých školských reforem podle hesla: "Když něco funguje, tak do toho šťourejme a měňme to tak dlouho, dokud to fungovat nepřestane". To by v tom byl čert, abychom to nepos*ali;-(;-(;-(.

       Zajímavé je, že se jen málokomu chce něco nefungujícího OPRAVDU zlepšit! A když už se takový idealista najde, jsou mu házeny klacky pod nohy - viz ministr zdravotnictví JULÍNEK, který jediný se zdravotnictvím něco kalého učinil. Bohužel, prosťáčci nebyli ochotni platit blbých 30,-Kč lékaři.

Jste k smíchu i stou vaší parodií na doktora.....Re: Malá poznámka ohledně kvality výuky:
Autor: gerontusinza Datum: 11.11.2008 15:47

;-D s první částí souhlasím ale ta první se týka vy troubo jůlínka taky a o reformách se chcete bavit? jakých reformách? vy nějaké vidíte....? já vidím jen tok peněz na do "správných" pevně určených  rukou vy nenažraný molochu ehm mloku:-/

Re: Malá poznámka ohledně kvality výuky:
Autor: Eva D. Datum: 11.11.2008 18:30

R^R^R^ Přesně tak! 

Re: Malá poznámka ohledně kvality výuky:
Autor: Eva D. Datum: 11.11.2008 18:27

Možná se jen někde vzdělávají kvůli reformě školství ( ŠVP) a kdovíčemu. A také další vzdělávání je organizováno ve všedních dnech. Mnozí učitelé navrhovali a doufali v "atestace" - t.j. vzdělávám se třeba o prázdninách za své, ale jednou za čas ( pár let) jsem otestován, zda nezaspávám. Jenže, teď jsou centrálně stanovené kursy a vybrané organizace a učitel, který se nepřihlásí, jakoby na sobě nepracoval. To víte, kšeft je kšeft a ty firmy si přijdou na slušné peníze, ze státního. Možná i ti, kdo jim to přiklepli.

Tak jezdíme do pár krajských center v republice, což znamená celý den absence kvůli 2h semináře a ty proklínané suply k tomu. Tak buďte ráda, že jste v Praze, být to někde na okrese, supluje se ještě víc.;-)

No, a někdy  i marodíme, škola je totiž infekční a stresující prostředí.