23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


Diskuse k článku

ŠKOLSTVÍ: Inkluze

Novela školského zákona 82/2015, který protlačila současná koalice parlamentem, přináší od 1.9. tohoto roku jednu novinku, která již dnes vzbuzuje mezi učiteli základních škol obavy a nejistotu. Jde o tzv. inkluzi, tedy začlenění mírně mentálně handicapovaných dětí do standardních tříd.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Maleček 22.1.2016 6:53

Inkluzí k socialismu

Inkluze je cesta jak kvalitu ČR školství dostat na úroveň "vzdělávání" ve většině romských rodin. Pak teprve bude cíl inkluze naplněn. A z lidu udělat nemyslící, manipulovatelnou masu schopnou maximálně otročení v socany milovaných montovnách. Tam se stávají snadnou kořistí odborářských, tím socialistických bossů.

J. Fridrich 22.1.2016 5:48

Iracionalita v naší - a nejen naší - společnosti narůstá

Iracionalita v naší - a nejen naší - společnosti narůstá. Zdravý lidský rozum byl již pochován. Regrese společnosti započala...............

P. Sulc 22.1.2016 5:32

Jen aby se nestalo, ze v 15 letech

nekteri zaci budou vychazet ze treti tridy, v lepsich pripadech z pate.

P. Dvořák 22.1.2016 2:11

Re: K poslednímu odstavci, za použití předposledního.

Pepek Vyskoč by mohl mít "rovnou" příležitost jako Otto Wichterle, kdyby se zvýšilo finanční ohodnocení jeho asistenta a jeho učitel by dostal více času na odpočinek.

Koneckonců i výrazně snížit počet žáků ve třídě by nebylo tak obtížné. Nejlépe by to šlo tím, že by se postupem doby pomalu učící žáci vyčlenili do zvláštních tříd.

:-))

Z. Koutecký 22.1.2016 2:03

Inkluze

Vážený autore, v daném případě ani tak nejde o nějakou masovou inkluzi dětí s těžším mentálním postižením. Speciální školy pro ně i nadále budou existovat. O co jde, jsou především žáci škol postupně nazývaných pomocné, zvláštní, praktické. Tedy především o romské děti. Naše politiky tlačí v tomto směru stížnosti jejich rodičů, rozhodnutí štrasburského soudu a opakované kritiky údajné diskriminace Romů u nás. Takže chceme jako vždy vypadat hezky.Představa ministerstva je, že to ani moc peněz stát nebude. Těch škol je něco přes tři sta, žáků řádově asi 16 tisíc a náklady se pohybují mezi 4 až 5 miliardami korun ročně. Peníze půjdou s inkludovanými žáky do běžných škol. Ušetří se nějaké procento platů zaměstnanců zrušených škol, protože všichni pochopitelně v běžných školách práci nedostanou. V těch je vesměs plný stav a zvětšovat počet tříd většinou nelze. Školy nejsou nafukovací. Samozřejmě, že při dnešních poměrech v našich školách je výrok paní učitelky, že "inkluze povede k urychlení procesu zblbnutí národa“ zcela na místě. To však žádného politika netrápí. Soukromých škol se to netýká a ve státních je viník předem znám - neschopní učitelé, kteří nezvládli to, co prý hladce zvládnou učitelé všude na Západě.

O. Zuckerová 22.1.2016 0:39

K poslednímu odstavci:

Proč stát investuje tolik peněz do obyvatel problematických a nepodpoří jimi loajální obyvatele, celý život pracující, netrestané a na stáří živořící? Proč se zakládají příšerně drahé "začleňovací" organizace, kterých je u nás ke stovce a ještě nikoho nezačlenily? (Kdo se chce začlenit, začlení se i bez organizace, kdo nechce, tomu nepomůže ani Dienstbier.)Čili tento problém se netýká jen školství, ale celkového vysávání státní kasy pod záminkou "vytváření rovných příležitostí". Bylo by třeba si střízlivě přiznat, že Pepek Vyskoč prostě NEMůŽE mít "rovnou" příležitost jako Otto Wichterle!