25.1.2022 | Svátek má Miloš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Kudrnová 17.4.2011 19:21

Školství:Extrémisté aneb Proč má Dobeš padáka

Souhlasím,   článek je pravdivý.Konečně máme ministra, který se zajímá a  něco dělá.

F. Eliáš 16.4.2011 11:08

Dobeš má pozitivní vliv na školství

A článek je pravdivý. Extrémisté jsou lidé s extrémními názory, kterými se liší od názorů průměrných. Proto nemůže mít extrémistické názory pan Bátora, ale má je stoprocentně pan Kocáb. Vliv zelených na ministestvo školství byl negativní, ale takový byl i vliv Buzkové a jejích předchůdců. O vzdělávání začali rozhodovat lidé, kteří vystudovali obor pedagogika, nikoli lidé s učitelskou praxí. Začalo se horovat proti biflování a memorování, začalo se mluvit o přetěžování žáků a studentů. Výsledek rozhodování ministerských mudrlantů se brzo dostavil. Naši žáci i studenti jsou téměř negramotní, čtou jenom s potížemi, mají špatnou paměť, díky pomalému čtení špatně vnímají čtený text. Nedokáží déle v hlavě podržet informaci a neuvěřitelně zlenivěli duševně i fyzicky. Pan Dobeš se jeví jako člověk, který má schopnosti odstranit tyto negativní jevy spolu s jejich propagátory na MŠ.

J. Havelka 16.4.2011 12:51

Re: Dobeš má pozitivní vliv na školství

Jako učitel, který učil od roku 1967 na odborné střední škole a od 1992 tamtéž jako ředitel, vidím důvod jinde. Po roce 1992 začaly přibývat střední školy jako houby po dešti a na těch stávajících přibývaly spousty, často nesmyslných maturitních oborů. Ředitelé středních škol se přetahovali a stále se přetahují o žáky, aby naplnili třídy a dostali peníze na mzdy.  Žáci na ZŠ  pochopitelně vědí, že se dostanou kam budou chtít i v případě velmi špatného prospěchu na ZŠ. V záloze mají ještě soukromé střední školy. Střední školu dokončí každý, kdo alespoň trochu chodí do školy. Zmizela důležitá motivace pro snahu a zodpovědnost k poctivému přístupu k učení.  Tak proč se učit, když život dnes nabízí tolik příjemných činností.  

F. Eliáš 16.4.2011 18:33

Re: Dobeš má pozitivní vliv na školství

Jistě, máte pravdu. Nepochybuji, že ony soukromé střední školy, začaly vznikat díky úplatkům příslušným úředníkům MŠ. Staly ze z nich jakési blbšulky pro hloupé děti bohatých rodičů. Kantoři jsou nuceni nechávat projít líné a nevzdělatelné studenty, protože na počtu studentů závisí jejich mzda, ne-li přímo existence. Situace je stejná na všech stupních škol. Jediné řešení vidím v regulaci počtu škol, počtu oborů a počtu studentů. Ale nevím, nevím, při mimořádně vysoké a jednoduché korumpovatelnosti českých úředníků?

J. Havelka 17.4.2011 8:39

Re: Dobeš má pozitivní vliv na školství

To už se děje dávno. Na kraje se při jejich znovuzavedení vrátily nomenklaturní komunistické kádry a ty mají spousty kamarádů. V rámci optimalizace se "slučují" střední školy "osvědčeným" systémem slučování JZD za totality. Nefunkční JZD se sloučí s funkčním, ale předsedou se stane ten z toho mizerného.Stejně tak často probíhá i slučování středních škol. Kvalitní škola téměř zanikne,  ta špatná dál živoří a dál dostává bohaté dotace od kraje na úkor kvalitních škol. Říká se tomu, že její zrušení  je "politicky neprůchodné".

V. Grycz 16.4.2011 20:06

Re: Dobeš má pozitivní vliv na školství

Stal se z toho boj o peníze, vzdělání se tím upozadilo.