Diskuze
ŠKOLA: Mobil ve skřínce
Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.
P61e30t86r 33G34a43b19r50i76e90l
Ve vyučování se mají žáci jednoznačně věnovat vgýuce a ne mobilu. Nechat mobil zamčený ve skříňce v šatně po celou dobu vyučování je naprosto logické. Strefovat se do Čunka kvůli tomto požadavku je hloupé.
P54e76t94r 71H51a96t53i52n94a
Mimochodem, on přece ani tehdy nikdo nezakazoval těm žákům aby si nosili ty předměty do školy Učitel jim je zabavil, jen když si s nimi hráli během hodiny a nedávali pozor.
Takže i jen tohle primitivní pravidlo, když stačí i pro ty mobily, na vyučovací hodinu vypnout a nechat v tašce. A nijaký trest za nedodržení? Aha, dneska se vlastně děti trestat ve škole nesmí, mají dostávat pozitivní vazbu
Asi tehdy ta škola byla nějaká jednodušší, když je ten učitel i potrestat mohl. Nikoliv fyzicky, ale třeba necháním po škole, úkolem navíc, někteří smělí učitelé psali i poznámky do žákovské knížky, aby si pak na něj rodiče mohli stěžovat
J78u28r31a 35J15u73r29a30x
No, rodiče si v těch krásných, žel dávných dobách, nestěžovali, nýbrž uštědřili provinilému dítku výchovných pár facek nebo na holou, případně jiný výchovný trest. Já obvykle musel napastovat a vyleštit parkety. Tedy kromě těch pár facek. Parkety se u nás doma furt pozoruhodně leskly.
P42e34t70r 76H38á28k
Astone, prosím, nepište pitomosti. Čunek nikomu nic neuložil, prostě vyjádřil názor, že by to tak mělo být.
A u mobilů ve skříňkách nejde o to, že by se tam dávaly "zabavené" mobily, ale že by si je tam děti nechávaly a nenosily je do třídy.
To fakt ani kdysi dobrý žurnalista nedokáže napsat o školství ani krátký článek, aniž by dokázal, že vůbec, ale vůbec neví, o čem píše?
P71e10t97r 73H74á57k
Jinak samozřejmě nejde jen o to, že děti tahají mobil ve výuce, ale že celou přestávku civí do displeje, místo toho, aby se třeba prošly, protáhly. Jak má udržet pozornost žák, který 10 nebo 20 minut jel střílečku? Nedošel si ani na toaletu, neměl čas.
J24a69n38a 12K59r76á82l31o22v48á
Ano, také jsem vyrostla v době bez mobilů. Když jsem se venku (často v lese a sama) toulala příliš dlouho a přišla jsem domů až po setmění, dostala od maminky vyhubováno a občas i na zadek. (Tatínek byl v pohodě, ten to tak neřešil.) V současné době na chalupě nemáme ani televizi, ani internet. S dcerou jsme si o tom povídaly a shodly jsme se na tom, že je tam život nějak opravdovější. Jenže seberte dnes děcku mobil a je úplně vyřízené. A rodič možná ještě víc, když se mu potomek pravidelně nehlásí. Zamkněte mobily a naučte děti, že život je opravdový - a ten opravdový možná nemá lepší příchuť než ten virtuální, ale má určitě větší "výživovou hodnotu".
M21i43l67o49s82l48a40v 94G81r58u14n23d75m25a16n23n
Mobil je jednou z nejužitečnějších věcí, které byly v době mého života vymyšleny. Mobil úplně změnil náš život, výrazně jej zjednodušil a zlepšil zásadně životní úroveň nás všech. Nesouhlasím s tím, že byl život dřív nějak opravdovější. Byl naopak obtížnější a z mého hlediska i horší. Ale byli jsme mladí a tak se nám vše teď jeví jako lepší. Osobně jsem si mobil pořídil okamžitě, kdy začal být dostupný, a využívám plně jeho současných funkcí. Je jenom škoda, že mobil neexistoval v době mého mládí. Život by byl daleko lepší, minimálně ten můj.
M26i57r32o70s53l33a77v 94K79o19c89i29á74n
Nakonec bude třeba oficiálně rozhodnout, zda je mobil učební pomůckou a jako takový do školy patří, nebo něčím, co odpoutává pozornost dětí od výuky.
Pokud zvítězí první názor, budou děti domů chodit s poznámkami typu: "Přišel do školy s nedostatečně nabitým mobilem," případně "kupte svému dítěti pořádný mobil, tento neodpovídá současným požadavkům výuky," nebo "vaše dítě přineslo do školy mobil s nelegálním software umožňujícím přístup k dezinformacím."
P37e89t97r 18H93a23t36i19n87a
Ono už to tak dneska je, jenomže to záleží na každém učiteli zvlášť. Jeden řekne "v mých hodinách je mobil zakázaný, ", a druhý řekne "v mých hodinách se mobil požívat pro výuku bude".
Jsem vlastně tohle zažil ještě v červnu, holce se rozbil mobil, ale potřebovala ho ještě na školy na testy.. Takže jsme jí ještě přes víkend kupovali nový..Jenže pak zjistila ve škole že se nemůže připojit na školní WIFI Je to fakt složitý..:))))
P44e32t69r 13H90á25k
Pro pana Grundmanna - nejde mi to připojit
Ve školách kromě vysokých to nejsou "studenti", ale žáci. A právě o ty jde, nejvíce o ZŠ, jak poznamenal pan Pospíšil.
Představa, že si běžný sedmák na tom mobilu vyhledává informace, je dost úsměvná. On paří gamesy (pro staromilce: hraje hry), nejlépe střílečky, nebo, je-li dívkou, sjíždí krátká "vtipná" videa a chatuje.
Ano, samozřejmě, je možné o hodině uložit žákům, aby si něco vyhledali, A TAKÉ SE TO DĚLÁ. Ale nemůže to tvořit základ výuky, protože dnešní děti nevydrží tak dlouho dělat jednu činnost.
Psaní si poznámek má význam dost jednoznačný. Vytváří se vazba ruka-oko-hlava a první proces zapamatování probíhá už při výkladu.
To psaní drží pozornost dítěte u toho, co slyší, aby netěkalo. Kromě toho sešit se zápisem slouží dítěti jako utříděný systém - "mobilní" informace jsou útržkovité.
Samozřejmě výklad se zápisem nemá zabrat celou hodinu, dneska to ostatně ani nejde (výjimkou jsou gymnazisté), je třeba střídat formy práce.
Je-li mobil ozvláštněním, zpestřením hodiny, jsou děti schopné při jeho použití pracovat. Vyhledají si informaci, tu si pak zapíší a nadále s ní pracují. Pokud by ale měly většinu hodiny pracovat s mobilem, zapamatují si asi jen to, že "zase dělaly s mobilem".
M52i11l92o22s94l45a60v 35G97r50u93n87d64m72a69n73n
Ve svém příspěvku popisuji studium od střední školy nahoru. Na základní škole jsme si poznámky nedělali. Vzdělávání dětí na základní škole nerozumím a nemám na tyto pedagogické metody žádný osobní názor. Netuším, jak by šly metody vzdělávání, které znám z dětštví, nějak podstatně vylepšit.
K57i21b29o53k68o 15V14e80n12g78i
Také nám kdysi zakazovali nosit "džíny", tak si školometi vytřete ďupu. Nu, učíval jsem, matematiku, IT a i do fyziky jsem zabředl. Ale ty učitelky a učitele zbytných aprobací nesnáším (Ó kolena, kolena, přiblíží se k jezeru - co tím chtěl básník říci?). CERMAT ať jde do řiti, darmožrouti.
P14e37t22r 10H11a49t41i62n51a
Mimochodem, jak z toho ́filmu vyplynulo, byl to překlad z latiny. Tenkráte, za první republiky, se ještě na gymnáziích povinně učila latina a v ní se probíraly ty texty od antických klasiků.
Třeba proto že na těch starořímských principech a názvoslovích, stojí i základy řady vědních oborů. Takže ať pak šel ten student na medicínu nebo na práva, se mu ta latina rozhodně neztratila.
S tou technikou, to je složitější, fyzika sice existovala i ve starověku, ale technika se začala pořádně rozvíjet až s průmyslem v 19.století a texty se psali v moderních jazycích.
A když pak navíc přišla změna režimu, tak se skutečně rozhodlo že ".. skladník ve šroubárně číst Vergilia v originále nemusí"
L77u25i77s 33Z39í76d63e10k
Zavři jim mobil, a otevři ve škole psychyatrii !
P67e98t34r 71K46u27b70á73č
Tohle je téměř globální záležitost. Školní systém se rozdělí na kategorii pro plebs, kde vás "genderovou dysforii" naučí dříve než velkou násobilku. A kategorii pro budoucí "pastýře" onoho plebsu.
Tři otázky zní:
1) v které kategorii škol jsou mobily zakázany ?
2) která kategorie obyvatel protestuje proti rozšíření zákazu na všechny školy ?
3) v které kategorii má pan Neff svá vnoučata ?
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz