Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

KV

Na berni z fousů a pubického obrvení jste zapomněli...

KV

Něco jako Návštěvníci a CML . https://www.youtube.com/watch?v=xBRGkW8iE0U. Docela dobrá analogie s EU ...

MP

O budoucnosti

Píše se rok 2029. Dle technologických předpovědí, v tomto roce by mělo být dosaženo Univerzální umělé inteligence (AGI - Artificial General Intelligence). Pokud, v průběhu 30. let současného 21. století, se projeví i předpovídané sociální dopady a v USA bude skutečně zaveden Universal Basic Income (minimální nepodmíněný příjem pro každého občana), pak počítejte s tím, že mimořádně zesílí i tlak tzv. politické levice na planetě Zemi (8 miliard občanů).

A to vše bez ohledu na to, co dnes probíhá ve Francii, EU.

MP

O čem se diskutuje jinde? Cituji:

Co je AI? AI je sexy, AI je cool. Umělá inteligence posiluje nerovnost, zvedá trh práce a ničí vzdělání. Boom umělé inteligence podpoří ekonomiku, bublina s umělou inteligencí je na spadnutí. Umělá inteligence zvýší hojnost a zmocní lidstvo k maximálnímu rozkvětu ve vesmíru. AI nás všechny zabije.

O čem to sakra všichni mluví?

Umělá inteligence je nejžhavější technologií naší doby. Ale co to je? Zní to jako hloupá otázka, ale je to otázka, která nikdy nebyla naléhavější.

Pokud jste ochotni se připoutat a přijet se svézt, mohu vám říct, proč to nikdo doopravdy neví, proč se zdá, že všichni nesouhlasí a proč máte právo se o to zajímat.

What is AI? AI is sexy, AI is cool. AI is entrenching inequality, upending the job market, and wrecking education. The AI boom will boost the economy, the AI bubble is about to burst. AI will increase abundance and empower humanity to maximally flourish in the universe. AI will kill us all.

What the hell is everybody talking about?

Artificial intelligence is the hottest technology of our time. But what is it? It sounds like a stupid question, but it’s one that’s never been more urgent.

If you’re willing to buckle up and come for a ride, I can tell you why nobody really knows, why everybody seems to disagree, and why you’re right to care about it.

LZ

L70u17i87s 19Z98í12d82e11k

9. 7. 2024 16:47

Zatím....... A teď to paní Kovářová schytá !

JJ

J21u71r27a 94J88u19r71a79x

9. 7. 2024 15:16

Inu, za normalizace byli srandisté a vtipníci nazýváni plíživou kontrarevolucí, poklonkující západu. Vyznačovali se tím, ze nosili rolák škutináček.

Dnes je to začíná být stejné, vlastně už je, jen se pochopitelně mění terminologie.

JJ

J64u87r36a 77J84u28r78a41x

9. 7. 2024 14:59

R^R^R^;-D

Brave New World. Woke progresivisté k němu pílí ...

Foto

Vlastně jsem se probudila mnohem dřív. Budoucnost totiž už skutečně začala. Pověsila jsem povídku na svůj blog na iDnes a sundali mi ho, protože "Váš článek jsme byli nuceni stáhnout z hlavní strany Blogu iDNES.cz, protože odporuje Kodexu blogera, vyvolává nenávist a podporuje agresi."

Takže buď už jsme v budoucnosti, a pak se o realitě kolem nesmí mluvit. Anebo je to fikce, ale pak těžko může vyvolávat nenávist. A upřímně - čím tak asi?

JW

J37a84n 30W23a94l95t93e85r

9. 7. 2024 14:05

Jsme na začátku. Je to smutná budoucnost a pokud se lidstvo nezničí ve válce tak na tohle dojde.

LP

Buď dobrý! Jinak přijdeš o body! Vzpomínáte? Tehdy jsme se tomu smáli? Bože, proč je hlupáků tolik? Ironií budiž Německo! Snížili věk pro volby na 16 let? A oni měli volit sociální demokraty, piráty a zelené! Jenže volili AfD!!! Tomu říkám střelba do vlastní nohy! Progresivismus budiž postaven mimo zákon! Právě on je zhoubou Západu. Bůh je velký a progresivisté se k němu obrátí jako první! A pak většina? Ale já jsem od narození neznaboh ( uznávám zásluhy církve o Západ, ale zkoušel jsem věřit a nešlo to..) a co budu dělat? Kolena mne bolí a když si kleknu na kobereček pětkrát denně, strávím zbytek dne vstáváním!

Foto

Ano zdanit všechno. Daň z nádechu je v pořádku, ale proč naní zdaněna daž z výdechu. Vydechován j přece škodlivý CO2, což asi tvůrci nedošlo. Nebo to bude řešeno emisními povolenkami?

JJ

J81u47r14a 27J94u14r43a77x

9. 7. 2024 15:22

Emisní povolenky zde budou vhodné. Kdo na ně nebude mít, nebude smět vydechovat, potažmo dýchat.

Ale protože jsme humánní, možná se to bude řešit cílenou sociální dávkou - dokud budou prachy.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz