18.10.2021 | Svátek má Lukáš


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Ženy se v ČR mají dobře!

Česká republika má v současné době naprosto dostačující právní úpravu ochrany před domácím násilím i před násilím jiného druhu. Postačí, když stávající legislativa bude používána, novou právní úpravu nepotřebujeme.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 27.10.2018 19:53

"Skvělá" zkušenost s René Fraňkem

Dnes jsme se úplně náhodně, jako běžní vávštěvníci Zoo Chleby, přichomýtli ke komentované prohlídce ředitele Zoo pana René Fraňka. Jak jsem až dodatečně zjistil tak je to ten p.René Franěk, člen ODS, který nazval vévodkyni ze Sussexu cikánkou a pak se omlouval, že se jednalo jen o pokus o vtip. Tedy to mu mohl uvěřit jen ten, který jej ani jednou neslyšel naživo. I během výkladu s oblibou používal slovo negr a vtipů bylo více, například že rozdíl mezi pí Obamovou a gorilou je rtěnka. Podobně se vyjadřoval o ženách obecně. Každému, kdo tvrdí, že je to tady s přístupem k ženám v pořádku doporučuji si někdy pana Fraňka poslechnout.

I. Procházková 27.10.2018 20:24

Re: "Skvělá" zkušenost s René Fraňkem

To je fakt, pan Braun má pravdu. Mohla bych vyprávět, jaké urážky jsem zažila na pracovištích od mužů za 41 let zaměstnání (až do r. 2005). A to byli muži, ověnčení mnoha tituly (VŠ-Univerzita Karlova) nebo lékaři v nemocnicích. Jo, když je ženská slušná a není potvora, nemá to lehké...

Z. Lapil 28.10.2018 23:13

Re: "Skvělá" zkušenost s René Fraňkem

Myslím, že mezi muži by se našlo dost a dost takových, kteří "by mohli vyprávět" o ženách. Oblíbeným sportem je například křivé osočování z násilí při rozvodu.

Což neznamená, že nemáte pravdu. Nepochybuji, že jste pěkných pár urážek zažila, jenže to zas neznamená, že pravdu máte.

Abych nežongloval se slovíčky: absolutně nepochybuji, že mezi muži jsou kromě gentlemanů i hulváti, ale ujišťuji vás, že mezi ženami se kromě dam najdou i... vlastně hulvátky, proč ne :-).

Problém Istanbulské úmluvy spolu s paní Kolářovou, panem Zdechovským a jistě i dalšími vidím přesně v té nerovnosti pohlaví před zákonem(!!!), které se snaží dosáhnout: předpokládá, že násilníkem je muž a obětí žena a nebere v úvahu možnost, že to někdy, možná vyjímečně, ale MŮŽE být naopak. Muž "pod pantoflem" není taková výjimka, jak si zřejmě v Istanbulu představují.

A občas se s tím muž pokusí něco udělat: https://www.youtube.com/watch?v=6lTZnpxbMt0

M. Prokop 27.10.2018 20:56

Re: "Skvělá" zkušenost s René Fraňkem

Jistěže je to tu v pořádku. Pitomce totiž nevyhladí ani pitomé úmluvy.

J. Kanioková 28.10.2018 21:19

:))))))))))))