Pátek 14. listopadu 2025, svátek má Sáva
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

ROZHOVOR: Vládo, už se hroutí i optimisté!

Problémy druhé vlny se zásadně liší od vlny první. V první vlně loni na jaře byla řada lidí zmatená a potřebovala rychle reagovat na zákaz vycházení a omezení pohybu. Viděli jsme, že mnoho lidí si vůbec neví rady, nedokáže se přizpůsobit situaci.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P61e90t32r 98Č33e53c61h

25. 1. 2021 18:50

"....vzbudenia dojmu, že sa niečo robí".

Přesně to je tím, o co tady jde. Vzbuzovat dojem, že někdo něco dělá. S TBC a týfem si poradit dokážeme, to ano, ale tyfus a a TBC nezpůsobuje virus, ale bakterie. S viry se bojuje velice těžko a lidé zatím nevyhrávají. Zatím se jeví nejsnadnější a nejúčinnější cesta ta, kdy si lidé na konkrétní virus zvyknou a získají proti němu přirozenou imunitu.Ono totiž "poroučení větru, dešti" se lidem ještě nikdy nepodařilo. Zatím vždy vítězí příroda planety Země a její zákony, které se nepříjemný parazit - homo non sapiens snaží obcházet.

0 0
možnosti
PM

Však práve. Len čo s tým? Na oveľa miernejší chrípkový vírus sme si nedokázali zvyknúť, každý rok sa to opakuje. Toto vyzerá na závažnejší problém, a ak sa s tým nepodarí pohnúť, život sa výrazne zmení. K tomu ešte green deal a neostane než vyliezť na vŕšok a dívať sa, čo sa bude diať.;-)

0 0
možnosti

P42e64t51r 30Č91e17c13h

25. 1. 2021 21:58

Poněkud závažnější problém to je, to nikdo nepopírá. Existují ovšem i jiné, mnohem závažnější choroby, které lidé umí léčit jen málo a s nepříliš valným úspěchem. Kvůli nim se však takové celosvětové manévry nekonají. Podle mne skutečná příčina koronavirové hysterie leží někde úplně jinde.

0 0
možnosti
JP

to see ozvala ta pravà

0 0
možnosti
PK

No a to je proto, že nás výkon vlády a parlamentu nepřesvědčil. 8-o

Ve zdravých demokraciích je to spojeno s pádem vlády a vypsáním předčasných voleb. R^

Zde je vidět názorně, že demokracie je pouhá iluze a tedy žijeme v otrokářské společnosti, kde musí otroci, v našem případě občané bez odporu poslouchat vládnoucí otrokáře. ;-(

Taková společnost nemá v 21. století co pohledávat.

0 0
možnosti

P25e25t83r 53Č46e36c45h

25. 1. 2021 18:58

Demokracie není žádná iluze, o tom se můžeme přesvědčit třeba ve Švýcarsku. Chce to ovšem jediné. Uznat , že demokracie (jakákoliv) je především vládou občanů a nikoho a ničeho jiného. Žádných diktátorů, žádných občanských spolků (politických stran), žádných samozvaných "elit". Občanů. Uznat a zavést takový volební systém, kdy jsou voličům rozdány seznamy kandidátů - fyzických osob, ze kterých voliči vybírají, čili volí. Volí přímo své konkrétní zástupce a ne politické strany a hnutí. Jen toto jsou ty svobodné volby. Zatím je možno vidět, že v téměř všech státech na světě je demokracie více či méně zprzněná zásahy mocichtivých jednců, obvykle těch nejhorších z občanů. A tady je zakopaný pes. Pes s malým p.

0 0
možnosti
Foto

Pěkně jste to, pane Čechu popsal. Teď ještě zkuste vládě poradit, co by měla dělat. Co se jinde dělá lépe - třeba vedle v Německu.

0 0
možnosti
ZL

Stačilo by, kdyby myslela trochu dopředu.

Nijak extra vládě nevyčítám, že na jaře neměla zásoby roušek, i když popravdě - zrovna kapénková infekce je něco, co se dalo dříve či později čekat a když může mít země pro případ průšvihu na dva měsíce(?) zásobu ropy, proč by nemohla mít podobnou zásobu roušek aspoň pro doktory lékařský provoz? A když už neměla pro lidi (to naprosto chápu), proč skrze Babiše plácala něco o osobních dodávkách, místo aby zvolala "máme průšvih, zachraň se, kdo můžeš".

Nevyčítám vládě, že ekonomiku neuzavřela už někdy v půlce srpna, ale jak je možné, že začátkem září, když začala nabíhat druhá vlna (o její možnosti se mluvilo od jara), tak TEPRV ZAČÍNALA řešit hygienu a trasování. Celé léto byl čas dohadovat telefonní linky, připravovat stoly a židle a školit a připravovat lidi, kteří na zavolání všeho nechají a půjdou zachraňovat.

A do třetice očkování. Je jasné, že vakcín je málo, protože Pfizer a spol. nestíhají, ale o tom, že se na přelomu roku bude moct začít očkovat, se ví už někdy od října. Jak je možné, že se TEPRV ZAČÍNAJÍ shánět místa, jehly a vymýšlet rezervační systém? To fakt nikoho nenapadlo, že i kdyby se 3/4 lidí očkovat nechtěly, tak ten zbytek je 5 miliónů vpichů, takže s pár stovkama vakcín během prvních 3(?) týdnů nejde zvládnout?

0 0
možnosti

P76e75t96r 82Č63e55c47h

25. 1. 2021 22:06

Proč bych zrovna já měl vládě radit? A když už, tak jediné. Používat selský rozum a nekopírovat jen Německo, Rakousko a jiné evropské státy, které zatím žádné úspěchy nevykazují. Podle mne je nejlepší nevyhlašovat žádná opatření a soustředit se na léčbu nemoci. Lék ma COVID-19 existuje a byl se 100% úspěchem použit prof Beranem. Jmenuje se isoprinosine.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz