7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Uřvaná děcka zlostně dupou

Moje reakce na ony bouřlivé reakce? Už to řeklo mnoho bystrých lidí přede mnou, neřeknu nic objevného. Zlostně dupající děcka na naší politické a mediální scéně dávají najevo svou nesoudnost a nedospělost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kolman 8.6.2020 9:13

Otázku placení za pořady TV vyřešili docela rozumně (dle mého názoru) v USA. TV s reklamami - zadarmo. Provoz je hrazen z reklam. Nechce se ti holoubku dívat na přiblblé reklamy? Žádný problém! Ale nebude to zadarmo! Kvalitní TV bez reklam je kódovaná a za dekódovací kartu je nutné platit.

Jednoduché - prosté!

Pravda, neřeší to problém "veřejnoprávnosti", ale pouze osvobozuje od protivných reklam. Někdy mě napadá rouhavá myšlenka, že by TV mohla být bez reklam, ale že by existovala TV POUZE! se strukturovanými (automobily-elektronika-pračky......) reklamami. Kdybych si chtěl koupit nový výrobek, koukl bych se dle mé svobodné vůle na reklamu a vzal v potaz vychvalované vlastnosti výrobků.

Já vím, má to logiku, ale je to nové, nezvyklé.... - proto to nemá naději na úspěch.;-D;-D;-D

P.S. - Popisuji situaci v USA před cca 25. roky. Pokud se situace s reklamou v TV mezitím změnila - omlouvám se.

Š. Hašek 5.6.2020 20:57

Trefný článek.

F. Doušek 5.6.2020 17:14

O děckách, soudruhu Jakle, mluvil váš kolega už v roce 1989.

P. Grigar 5.6.2020 17:26

.. račte či neračte prominout, ale jste vůl.

Š. Hašek 5.6.2020 20:10

Jste vůl tuplovanej, soudruhu.

J. Jurax 5.6.2020 14:31

"Nemá je ovládat nikdo. Vše, co Česká televize činí, může vysílat zdarma jakákoli privátní televize"

No, i privátní televize je někým ovládána, když nic tak významnými inzerenty a případně názory majitele. A nevysílá zdarma, nýbrž je skrytě placená v cenách služeb a tovaru, který kupujeme, neboť žijí z reklamy a za tu si nechávají platit. A zadavatelé reklamy ty prachy někde vzít musí.

A vše, co ČT činí, privátní televize vysílat nebude; ta musí vysílat pokud možno nenákladné pořady s velkou sledovaností a tedy velkým reklamním potenciálem.

A pokud jde o zpravodajství a publicistiku - ČT je po mém soudu právem kritizována za nevyváženost. Nicméně po soukromých televizích nikdo tu vyváženost nežádá a ani dost dobře nemůže. Jsou kupříkladu Prima CNN News nebo zpravodajství a publicistika na TV Barrandov patřičně vyvážené? Kdežto po ČT se ta vyváženost, ať už se pod ní rozumí cokoliv, žádat může a lze jí tudíž iaspoň do jisté míry dosíci.

Dovoluji si vyslovit názor, že přes všechny výhrady by ČT privatizována být neměla.

P. Staronový 5.6.2020 14:35

Jako celek ne. Ale mělo by být uváženo, co z jejího vysílání odpovídá požadavkům veřejnoprávnosti a co je pustá komerce (IMHO třeba prakticky celý program ČT 1).

J. Jurax 5.6.2020 14:44

No, nevím, i na ČT1 si občas vyberu. Ono je to dost o osobních preferencích. To je vražda, napsala mne fakt nebere, ale Všechnopárty třeba jo. A bystřin si rozum při AZ kvízu :-)

Dá se to brát jako kýžená vyváženost ... :-)

R. Brzák 5.6.2020 15:16

hm, a já Vám mám platit Všechnopárty, když nic z ČT nepotřebuji? Jakmile se zruší ČT, Všechnopárty (či podobný pořad) začne poskytovat nějaká soukrmá TV.

P. Khail 5.6.2020 16:05

P. Jurax jasně napsal, že soukromá TV žije z reklam, které platí všichni zákazníci, tedy i ti, kteří se na danou soukromou TV nedívají. Na rozdíl od ČT ovšem finanční toky nevidíte. :-)

R. Brzák 5.6.2020 16:12

Jenže já se mohu rozhodnout, že nebudu nakupovat zboží od firmy, která nějaký program či TV financuje - jen to bude trochu obtížnější, budu muset pátrat - zatímco od financování ČT se musím odstřihnout tak, že nesmím vlastnit TV přístroj... To je zásah do mých majetkových svobod.

Nenakupuji v Tescu - protože jsem před časem zjistil, že bojkotují výrobky z Izraele...

S. Donát 5.6.2020 16:43

Ten bojkot izraelských výrobků Tescem - máte nějaký zdroj? Že bych si je taky škrtnul.

R. Brzák 5.6.2020 17:07

teď Vám to hledat nebudu - ale byla to zpráva asi dva roky zpět, šlo o výrobky firem ze Západního břehu, na výzvu pokrokářů z EU se k bojkotu připojovali různé firmy a různí šašci...

J. Jurax 5.6.2020 17:50

No jo, bádejte.

Ale bude se Vám celkem obtížně nakupovat. Budete muset vyřadit všechny řetězce hyper super, drogerii Teta a vůbec mnohý tovar. Nebudete moci nakupovat hezky česky.

Půjčky si doufám neberete, prachy máte jen v těch bankách co neotravují reklamami. Pojištěn nejste. Nemáte mobil, ledaže jste nalezl takový, jehož reklama se žádnou TV ani nemihla, a když tak nejste u žádného operátora, protože všichni hýří v TV reklamami. Auto jste si nekoupil ani ojeté a od Mountfieldu též nic, ani sekačku za polovic. Baumarktu se vyhýbáte širokým obloukem. Taky nepijete Mattonku ani džusy, co jsou propagovány jako stoprocentní. Sýr z Madety Vám nesmí do špajzu. Jakmile objevíte reklamu na pivo, okamžitě jej vyřadíte z nápojového lístku. Nepijete Nescafé, Pepsi ani Coca Colu. ba ani Kofolu. Nádobí nemyjete v Jaru, nýbrž v běžném prášku, aniž užíváte prášků či kapslí na praní i když jsou ve slevě. Calgon své pračce nedopřejete, stejně jako myčce zázračných tablet. Nejezdíte na dovolenou s Čedokem ani jinými cestovkami, jejichž reklama se mihla v soukromé TV. Předpokládám, že též neužíváte pleny Pampers ani menstruační vložky.

Ale můžete směle kouřit. Kuřivo se v TV reklamách objevit nesmí.

V. Kolman 8.6.2020 8:59

Výstižné a pravdivé pane Juraxi. Ale ona i reklama má svá "ale". Uvedu příklad:

Před mnoha lety jsem si kupoval nové auto. I udělal jsem si různé tabulky s "pro" a "proti". Na reklamy jsem "hodil bobek". Nakonec mi zůstala jedna německá a jedna francouzká firma. A teď babo raď.

Ale stalo se, že jsem v rozhlase náhodou a nechtěně neplánovaně vyslechl reklamu na francouzský vůz. Ale reklamu nevtipnou, ba přímo přiblblou, řvanou ukřičenými mladými muži, budícími dojem, že jsou opilí, nebo zdrogovaní. A bylo vymalováno. Do dnešního dne užívám německý vůz a jsem spokojen. Tehdy ta "reklama" zapůsobila jako spolehlivá antireklama. Asi bych byl spokojený i s francouzským vozem, ale stalo se.

J. Jurax 8.6.2020 10:32

Ano. Co vidí či slyší v reklamách, jeden nemá kupovat. Pak má soukromé TV vskutku zadarmo!

P. Grigar 5.6.2020 17:18

..tož tak nějak jsem zmaten. Schválně jsem si proběhl účtenky z nákupů za tento týden a u žádné z položek si nevybavuji nějakou vazbu na reklamu. Přiznávám bez mučení, reklamy nesleduji a budu muset večer něco přetrpět, to prý jsou nejčastější. Abych přece jen nějaký ten přehled získal.

Sám za sebe si ovšemmyslím, že stát by měl minimalizovat svoje snahy o ždímání peněz z občanů předem, bez možnosti volby co chtějí či nechtějí. Za stejnou zlodějnu jako koncesionářské poplatky považuji např.dálniční známky, sociální a zdravotní pojištění, povinné ručení, daň z nemovitosti, podporu OZE, atd. Příliš se to neliší od komunistického zvyku přispívání na různé ty bojující lidy, které bylo realizováno plošným strháváním částek z výplaty, ve prospěch tzv.Fondu solidarity. Už s tím jsem měl tehdy problémy a musel jsem hodně přitlačit, abych to soudruhům rozmluvil.

Takhle se chovali loupežníci v temných lesích.. peníze nebo život!

V. Pavelka 5.6.2020 21:55

ČT je skanzen střetu zájmů.

K. Salajka 5.6.2020 22:17

Neřekl bych, že se nám ČT pochlubila, kolik nateče do otázek VM.

P. Khail 6.6.2020 7:51

Pane, debata jde o placení TV obecně, ne o jednotlivých pořadech. Neviděl jsem u jakékoliv TV, že by před nebo po pořadu oznámila: tento pořad stál XY Kč.:-)

K. Salajka 6.6.2020 7:53

Což u soukromých TV nepřekvapuje !

V. Pavelka 5.6.2020 21:44

Pražská ČT, je vlivová zona liberálgender za naše peníze, osazenstvo televize je neskutečně drzé s jakou samozřejmostí vlastní a ovládá náš společný majetek proti mnoha z nás ! Zrušit tento nespravedlivý byznys plán, je v našem životním zájmu.![>-]

V. Halašta 5.6.2020 14:45

I soukromé TV by měly informovat vyváženě, ukládá jim to zákon č. 231/2001 Sb. v § 31. RRTV si také nechává zpracovávat analýzy, většinou k volbám, které pak projednává. Stejně tak projednává stížnosti na nevyváženost, medializovaný byl Barandov. Vše lze dohledat na stránkách RRTV.

Pravdou ale je, že RRTV nekontroluje vyváženost průběžně ale jen cíleně, v jednotlivých případech. U ČT je kontrola pravidelnější a pravidla podrobnější. Analýzy vyváženosti lze také dohledat na stránkách rady.

J. Jurax 5.6.2020 15:30

Aha ... no vidíte, nevím všechno, ale názor mám! Příznačné :-)

Děkuju za upozornění.

P. Grigar 5.6.2020 17:25

..posouzení vyváženosti té které informace by se mohlo lišit v závislosti na momentálním složení rady. Čili může být velmi subjektivním.

Zda mi pivo v konkrétní hospodě chutná či nechutná a zda tam na ně znovu zajdu, bych měl rozhodnout já, jako konzument. Žádný paušál předem.

V. Halašta 5.6.2020 19:05

Proto si rady objednávají analýzy od nezávislých agentur.

Argument o zcela subjektivním hodnocením chutě piva zrovna u jaklova článku je trochu úsměvný, asi by s ním sám nesouhlasil, ale dobře. Když ne kvalitu tak kvantitu - počet čárek nebo prostor v čase nebo v počtu návštěv TV pořadu - můžu zhodnotit docela objektivně.

V. Pavelka 5.6.2020 21:48

Ostatně soudím že (Kartágo)ČT musí být zrušeno.§§§[>-]

V. Pavelka 5.6.2020 21:51

Střet zájmů kam se na Kafkách podíváš.

P. Kučera 5.6.2020 13:10

Ze všeho, co jsem kdy četl a slyšel od L. Jakla (a o něm) jsem pevně přesvědčen, že jediný spolek, kde byl a je opravdu užitečný, je spolek jménem První pivní extraliga.

R. Brzák 5.6.2020 13:15

VAše přesvědčení vychází z Vašeho poznání fungování První pivní extraligy? Pak jste použil srozumitelný argument. Jinak jde jen o útok ad hominem, nikoliv o protiargumentaci....