19.9.2019 | Svátek má Zita


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Sebrat jim peníze!

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pospíšil 19.8.2019 19:45

Jako řešení bych viděl úplné zrušení trestnosti

verbálních projevů a s tím obnovení civilně právní urážky na cti.

Soudy by se nemusely držet nízkých odškodnění a navíc by postih byl ve prospěch postiženého.

Prospělo by to i kultivovanosti diskusí.

J. Pražák 18.8.2019 19:33

Vinen je i náš neschopný stát

Proč jsou úředníci tak připodělaní, že nedokážou prosadit dodržování zákonů?

Článek 11 LISTINY ZÁKLADNÍCH PRÁV EVROPSKÉ UNIE (2012/C 326/02):

Svoboda projevu a informací. 1. Každý má právo na svobodu projevu. Toto právo zahrnuje svobodu zastávat názory a přijímat a rozšiřovat informace nebo myšlenky bez zasahování veřejné moci a bez ohledu na hranice. 2. Svoboda a pluralita sdělovacích prostředků musí být respektována.

Čl. 17 Listiny základních práv a svobod ČR (1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. (2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu. (3) Cenzura je nepřípustná. (4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti. (5) Státní orgány a orgány územní samosprávy jsou povinny přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti. Podmínky a provedení stanoví zákon.Podívejte se i na: nález Ústavního soudu České republiky Sp. zn. I. ÚS 2036/08.

M. Prokop 18.8.2019 20:39

Re: Vinen je i náš neschopný stát

Nejen náš stát. Serou na to všude v EUnii, i soudruzi v Bruseli.

J. Kanioková 18.8.2019 18:46

Brilantní, jako vždy :)

J. Kopis 18.8.2019 13:08

První vlaštovka potírání svobody slova pod taktovkou ČSSD

https://www.lidovky.cz/domov/policie-vysetruje-poslankyni-spd-marikovou-prirovnala-migranty-k-invazivnim-druhum-zvirat.A190816_171549_ln_domov_ele

R. Brzák 18.8.2019 8:34

nesouhlas - existují natolik nebezpeční jedinci, že je třeba

"vymazat" jejich jméno z veřejnosti. Jsou to masoví vrazi, páchající své činy pro popularitu. Ti chtějí svými činy dosáhnout jediné - aby se jejich nicotné životy zobrazili ve veřejné diskuzi, aby se o nich mluvilo. A protože jsou napodobováni, bylo by dobré jejich jména vymazat. Přejmenovat takové bytosti na nějakou číselnou kombinaci - kterou by byl dotyčný pojmenován do doby, kdy své činy napraví (což vysoce pravděpodobně nenastane). Protože díky tomu se další magor neodhodlá tak snadno k tomu, aby vzal zbraň a postřílel své spolužáky...

Samozřejmě, stran Robinsna, souhlas s panem K.

M. Prokop 18.8.2019 20:41

Re: nesouhlas - existují natolik nebezpeční jedinci, že je třeba

To je marný. Okamžitě by někde visel převodník.

Nepsat o takových záležitostech vůbec, kromě krátké faktické zmínky by bylo dobré, ale za(na)řídit to nelze.

S. Pavuk 17.8.2019 18:18

Facebook

Autor článku píše, že Facebook si nemôže robiť čo chce. Zaujímalo by ma odkiaľ to má ? Samozrejme že si môže robiť čo chce. Je to síce absurdné na predstavu, ale ako súkromná spoločnosť by mohla skončiť svoju činnosť a basta. To by o svoje účty potom prišli všetci používatelia. No a?

Odkiaľ pramení istota, že je to solídna spoločnosť ? Normálne je tam neísť.

F. Houžňák 17.8.2019 18:54

Ovšem autor článku má pravdu a vy kážete bludy,

těžko říct, jestli z nevědomosti nebo schválně. Facebook dostal NAŘÍZENO, zákonem, určité věci mazat, blokovat celé účty a podobně. Pod pohrůžkou vysokých pokut. V různých zemích různě. Takže to nedělá z vlastní vůle. Jako firma žijící z reklamy by tam FB nechal samozřejmě všechno, protože by se tím zvyšoval počet přístupů, jak by se lidi hádali.

S. Pavuk 17.8.2019 20:31

Re: Ovšem autor článku má pravdu a vy kážete bludy,

Nečítal ste môj príspevok pozorne. Napísal som, že ako súkromná firma si môže robiť, pokiaľ neporuší zákon, čo chce.

Že Facebook je pod stálym dohľadom príslušných orgánov USA je fakt o ktorom všetci vedia. To ale nebolo predmetom môjho príspevku.

F. Houžňák 17.8.2019 23:13

No, vy si asi myslíte, že jsem blbec, když píšete,

"Napísal som, že ako súkromná firma si môže robiť, pokiaľ neporuší zákon, čo chce". To jste nenapísal. Chybí vám tam to "pokiaľ neporuší zákon", to tedy formálně, prakticky je to od vás prostá lež, protože dobře víte, že FB maže, protože to dostal nařízeno. A tak je to s vámi se všemi, něco prohlásíte a pak to pořete nebo vykládáte, že jste vlastně napsali něco jiného. Běžte do háje se svým lhaním.

J. Frček 17.8.2019 15:44

Blbost, mám jeho jméno na fb i s článkem o něm a žádný ban nemám.

F. Houžňák 17.8.2019 18:54

Třeba to

ještě přijde ...

P. Götze 17.8.2019 12:11

ono je to i o tom, ze Facebook sam o sobe nema absolutne zadny zajem cenxurovat. Proc by to probuh delal? Je to proti smyslu jeho businessu. Je evidentni, ze cenzuru dela z donuceni konkretnimi vladami. Uz to, jak to cele zaclo, pres stihani ohledne Cambridge Analytica. FB dostal na vybranou, bud to zavrete, nebo nam budete zobat z ruky. a o tom to je.

M. Mikulec 17.8.2019 10:40

O svobodě slova

Stanislav Novotný

https://www.youtube.com/watch?v=QymJYRoxaSI

Jestli svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet. George Orwell

J. Jurax 17.8.2019 12:55

Říkat lidem to, co podle úsudku mocných nemají slyšet.

H. Kotaz 17.8.2019 16:57

Re:

1*

K. Janyška 17.8.2019 9:04

Já nesnáším tzv. žgraňu na vařeném mléku.

Půjdu za to do basy ? Dzp.

P. Grigar 18.8.2019 9:26

Re: Já nesnáším tzv. žgraňu na vařeném mléku.

..zatím ještě ne, ale co není, může být. Já mléko nevařím..

J. Heller 17.8.2019 8:59

ještě k operátorovi

to srovnání je celkově pochybné a podle mě to p. Kechlibar ví.

Ten zásadní rozdíl je v tom, že operátor zprostředkuje spojení mezi dvěma subjekty, bez dalšího přesahu.

Kdyby facebook fungoval tak, že příspěvky uvidí vždy a pouze dva subjekty, které si informaci vyměňují, bylo by srovnání s operátorem správné.

ale facebook umožňuje veřejné zobrazování příspěvků, tedy něco, co operátor nikdy a za žádných okolnosti nedělá. a tady je to místo, proč je v něm cenzura přítomná.

toho si je p. Kechlibar jistě vědom, stejně jako okamura. ale snaha pod svá křídla přivinout další ukřivděné, je zjevně silnější než racionální argumentace. u p. Kechlibara bohužel. podobně jako u Svobodných blahé paměti, když se "pro dobrou věc" začnou používat polopravdy a nepravdy, předžvýkané pro jednodušší publikum, je něco špatně

M. Prokop 17.8.2019 10:10

Re: ještě k operátorovi

Polopravdy a nepravdy používají prakticky všichni, vědomě i nevědomě.

Rozdíl je v tom, zda mají možnost je podpořit i nějakou mocí, většinou mocí státu nebo nadstátu.

J. Lepka 17.8.2019 10:50

Re: ještě k operátorovi

Takže pro všechna media, jejichž výstupy jsou určeny pro více lidí ( čtenáře, posluchače, diváky) je cenzury přípustná ??? Odkud jste spadl?

J. Jurax 17.8.2019 12:50

No, když někteří nemají SPRÁVNÉ názory, jež by mohly pracující lid mást, je cenzura plně na místě. To by tak hrálo, aby se kdekdo nekontrolovaně vykecával! Svoboda slova musí platit jen pro správná slova! NAŠE slova!

A co je to správný názor či slovo rozhodujeme MY!

J. Heller 17.8.2019 15:13

Re: ještě k operátorovi

facebook není veřejné médium ... to jste si vymyslel vy.

facebook je platforma pro příspěvky, která má svoje pravidla, co chce, aby na ní bylo zveřejněno.

až si založíte vlastní blog, třeba tam necháte každého přispívat dle libosti, a možná že ne.

ale lhaním o tom, že facebook je veřejné médium svou bitvu nevyhrajete

J. Anděl 18.8.2019 7:16

Re: ještě k operátorovi

Mně připadá, že konflikt plyne z toho, že Facebook je někde na pomezí. Proto se o tom diskutuje a to je dobře. I když některé argumenty nejsou přesné.

U Facebooku je ta ohromná výhoda, že ho používat nemusíte, bez telefonu se sice taky dokážete obejít, ovšem je to dost těžké. Jak ale je v článku uvedeno, jestliže třeba škola komunikuje pouze přes Facebook, jste jako rodič, nucený zákonem o povinné školní docházce vztah se školou udržovat, v prekérní situaci, vaše možnosti nepoužívat ho jsou tím omezené.

Samozřejmě ke komunikaci se školou zase nepotřebujete svobodu psát, co se vám zlíbí, stačí možnost číst. Ale k tomu už potřebujete účet a tím Facebooku poskytuje prostor, aby vám zobrazoval reklamy a používal vaše data.

Osobně nemám s Facebookem problém, nepoužívám ho, naše škola má normální web, je kterému nepotřebuji žádný zvláštní účet, k prezentování politických názorů se dle mého Facebook nehodí. Nedivím se ale, že se tím směrem rozrostl, nabízí totiž skvělé publikum, na tom je ostatně postaven jeho obchodní model. A pak je trochu divné, smíte-li prezentovat jen "správné" politické názory.

Schválně nenabízím východisko, šlo mi o to vyjádřit, proč se mi jeví na pomezí, proč považuji za správné, že se o jeho podobě diskutuje. Tady na NP se snažím psát slušně, neměl jsem nikdy problém s omezením, nevím, jestli by se mi mohlo stát, že bych s tím samým na FB narazil. Nechce se mi to zkoušet.

P. Grigar 18.8.2019 9:30

Re: ještě k operátorovi

.. pokud si založím vlastní blog, na kterém bude každý přispívat dle libosti, nebude taková svoboda mít dlouhého trvání. Někomu vadit začne a potom dostanu na vybranou..

J. Jurax 17.8.2019 12:41

Ale houby ... tady holt operátor zprostředkuje spojení mezi nikoliv dvěma, nýbrž více subjekty. Tyto subjekty pak zveřejňují své názory a informace podle svého uvážení.

Je to holt velké diskuzní fórum. Jistě by Vám přišlo absurdní cenzurovat diskuzní příspěvky třeba na fóru věnovanému politické situaci nebo já nevím pochodu homosexuálů, jež by se konalo třeba v sálu kina; ono by se to taky obtížné realizovalo.

A polopravdy a lži užívají vědomě nebo nevědomě mnozí na diskuzních fórech a samozřejmě všechny politické subjekty. S pravdou zaručeně prohrajete volby!

J. Heller 17.8.2019 15:15

Re:

nikdo nikoho nenutí užívat facebook. spousta lidí z něj odešla a nesleduje ho. to je určitě ok.

ale snažit se nutit facebooku co všechno musí umožnit zveřejňovat, to ok není.

místo falešného přirovnání k operátorovi, srovnejte facebook s rádiem. myslíte si, že když někdo bude provozovat soukromé rádio, můžete ho nutit k tomu, aby si nevybíral, koho v něm nechá promluvit a o čem?

J. Sedlář 17.8.2019 16:46

Re:

Definujte poruseni pravidel komunity slovy tommy robinson. Ja ho (to pravidlo) nenasel. Dekuji.

J. Jurax 17.8.2019 17:46

Soukromé rádio?

To víte, že jej můžete nutit. Žije z reklam, přijde-li o ně, zahyne. Takže postačí, když velký inzerent pohrozí, že profil rádia neodpovídá jeho morálnímu kodexu, ať je už jakýkoliv, a majitelé rádia se hodně hluboce zamyslí ...