7.10.2022 | Svátek má Justýna


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Oni si důvěru národa ničím nezasloužili

Pravdou je, že protesty nerozpoutala žádná jiná obava než ta, že věci se u nás dějí přece jen trochu jinak, než by si přálo dosluhující vedení Evropské unie. Jsou to takové závěrečné křeče odcházejícího vedení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Holý 28.5.2019 6:54

Na Václavák se vleze nejvíce deset tisíc lidí

Na demonstraci jsem nebyl, ani se tam nechystám, ale v minulosti se určitě stalo, že i podle oficiálních zdrojů bylo na Václaváku více lidí. Rozloha náměstí je cca 42000 metrů čtverečních. Předpokládejme, že pro demonstraci je využitelná polovina (záhony, pomníky apod.), pak i při komfortní “hustotě” jeden člověk na jeden metr čtvereční vychází více než dvojnásobek toho co tvrdí autor. Jak mám potom brát ostatní tvrzení vážně?

J. Anděl 28.5.2019 6:27

Problém správného představitele národa

Málo platné, národ, to je hromada občanů, herci či hokejisté jsou povětšinou také občané.

Snad je statisticky víc tramvajáků, prodavačů, prostitutů nebo ajťáků (s různým pohlavím), ale je názor jednoho prodavače více reprezentací národa? A neměl by se taky držet svého kopyta v samoobsluze, jak vyzývá autor článku? A mají vůbec všichni tramvajáci stejný názor?

Je vůbec problém zemědělce srozumitelný zdravotní sestře? Problém rodiče tří dětí bezdětnému? Problém starého mladému? Problém obyvatele města obyvateli vesnice? Existuje na to téma pár lidových úsloví. Či názor by byl dostatečně reprezentativní? Ničí.

Stručně na závěr - demonstrací se neúčastním, Miliónu chvilek nefandím (a nerozumím), ale dokud nerozbíjí výlohy a nezapalují auta, ať si demonstrují. I když tam vystupují lidé, kteří v životě řeší jiné věci, než já. Nečekám totiž, že "národ" uvidí věci mýma očima.

M. Varadinková 28.5.2019 7:01

Re: Problém správného představitele národa

Rozdíl je v tom, že prodavač či zdravotní sestra se opravdu drží svého kopyta a nechodí řečnit k davům při organizovaných nátlakových akcich, jako to dělá Hašek, Klus nebo Geislerová. O řečnění prodavaček sorošové ostatně ani nemají zájem, ti potřebují k manipulaci známé ksichty a ne nějakou bezejmennou prodavačku.

J. Anděl 28.5.2019 7:15

Re: Problém správného představitele národa

No jistě. Jako Nohavica, Mládek, Nos... Nebo David blahé paměti. Či Lucka Bílá ještě dřív.

Používání známých tváří se nevymezuje jen na "lepšolidi".

Sám nevím, proč lidé cítí zadostiučinění, když jejich názor sdílí někdo známý. Nějaká psychologie davu asi.

Jinak lidé různých profesí vstupují do politiky. Známí jsou tím třeba lékaři. Nedrží se svého chirurgického kopyta. Snaží se kredit své profese využít v oslovení voličů.

Prodavačky či prostitutky méně, dovolíte-li mi trochu nekorektní, lev pravdivou hlášku. Je to nefér, že nemají takový respekt, ale minimálně mezi prostitutkami jsou i výjimky.

F. Houžňák 28.5.2019 6:21

Herci jsou z titulu své profese profesionální lháři

a tak je třeba se na jejich veřejné projevy dívat.

V. Kotas 28.5.2019 6:16

Jako vždy, za

1* !

J. Holíček 28.5.2019 7:39

Re: Jako vždy, za

Až na ten počet lidí. A to jsem Chrastinovým příznivcem.

S. Sedlák 28.5.2019 5:40

Zase lepsolidi

Je až k pláči, jak někteří jedinci melou o lepšolidech, tváříce se, že těmi lepšolidmi jsou vlastně oni, protože ten jejich má stále nejvyšší podporu. Přesto, že je známo, že je zloděj a podvodník, kterému není od revoluce rovno. Přesto, že ta podpora je pouze relativní.

Přestal jsem ten blábol číst do ..."plní svůj program pozvednutí hospodářské úrovně České republiky...". Čímpak on to, za těch šest let tu úroveň pozvedl? Čerpáním dotací? Bohatnutím svých firem na úkor společnosti? Rozdáváním peněz a slibů na všechny strany? Nárůstem počtu státních zaměstnanců a bobtnáním státu?

Tak tím se vyznačoval. Problém je, že konjunktura, na které neměl podíl je pryč a peníze došly. Bude se chovat zodpovědně nebo bude brát půjčky jako nefalšovaný šmejd? B je správně. Ostatně to již ukázal, když rozpustil rezervní peníze, aby vylepšil rozpočet. Naposledy letos, aby zakryl deficit rozpočtu 27 miliard, použil 18 miliard z rezerv z privatizace. Peníze, na které nikdo nesáhnul i v době krize. Hnus, velebnosti!

V. Církva 28.5.2019 6:17

Re: Zase lepsolidi

No jo, jenže předchůdci Babiše - ve financích Kalousek, ve vládě Sobotka, či Nečas neřídili zemi líp než Babiš. Jakkoliv netvrdím, že by to snad šlo i mnohem lépe Babiš to dělá líp než předchůdci. Čapí Hnízdo je kostliveček ve skříni každého podnikatele. O toho snad ani jít nemůže, nebo jsou lidé zvláštní, že si nevšimli obrovských podvodů od roku 1989.

Co se týká lepšolidí. Pan Chrastina je svůj, může mít názory až mírně extrémní, dobré i špatné. Lepšočlověk, možná trochu. Jenže praví lepšolidi kladou mnohem větší důraz na ponižování ostatních, nad nimiž jsou jejich skvělé ideály které nesmí nikdo zpochybnit. To až tak na Chrastinu neplatí.

S. Sedlák 28.5.2019 8:25

Re: Zase lepsolidi

Tak s tím velmi nesouhlasím. Neříkám, že politici typu Kalouska či kteréhokoliv z předchůdců nepřikrádali pro své partaje, ale nikdo z nich nekradl tak prvoplánovitě jako Babiš a pro sebe. Čapí hnízdo je jen drobeček. Ten těch lumpáren udělal desítky, pokud ne stovky. To je řeč jen o těch o kterých se ví. Počínaje zlodějnou za minulého režimu, ukradení Agrofertu Petrimexu, privatizace Chemapolu, kdy ho převzal, vybrakoval a pak vrátil, prodeje lecčehos sám sobě atd. Je toho napsáno hodně a kdo chce, najde to a dělat z Čapáku jediný problém je celkem demagogie. Dobře ho charakterizuje drobnost, jak někde na trhu v Maroku, či kde, při ochutnávce sežral tři čokoládové bonbony a pak si tři koupil, ale zaplatit chtěl jen za tři.

Ano je tady dobrá otázka, proč mu to tak dlouho vycházelo. Podobně jsem se ptal u Ratha. Dělal lumpárny, za které by šlo 999 lidí z tisíce do báně. Ano je tady pojítko - stb jeho fotra.

Charastina může plácat, co chce, ale pokud se staví nad někoho, tak by měl nejprve pouvažovat, koho vlastně hájí a koho slovník přebírá. Ten, kdo haj..a hájí, sám jím je.

J. Zak 28.5.2019 4:09

Znameni doby

Kumstyri a kejkliri nam vnucuji jejich pohled na svet. Hanba.